Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ambermoon

95
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
prosinec 1993 Amiga
Vývojáři:
Thalion Software
Ambermoon je druhým dílem v nedokončené Amber triologii (po titulu Amberstar z roku 1992). Později však vyšlo nepřímé pokračování, nazvané Albion (ovšem už od vývojářů z Blue Byte Software, tvořených především z přeběhlíků z Thalion Software). Ambermoon jako jediný z díl z této nepřímé trilogie vyšel pouze na platformě Amiga. Titul německých vývojářů vyšel také pouze v Německu, finální anglická verze se objevila až roku 1998. Tvůrci také plánovali verze pro DOS a Atari ST, ovšem nakonec ke vzniku nedošlo a Ambermoon se dostal pouze k hráčům na Amize.

Příběh začíná devadesát let od konce minulého dílu, kdy se ujmete role vnuka hlavní postavy z Amberstar. Děj hry se odehrává v zemi Lyramion, kdy jste seznámeni s hrozícím nebezpečím, které je třeba zažehnat.

Titul kombinuje pohled z vlastní perspektivy (města a dungeony) a také izometrický pohled (mapa a průzkum lokací) Klíčovou součástí hry jsou tahové souboje. Vzhledem k tomu, že postupem hrou se bude vaše družina rozšiřovat, je nutné strategicky myslet, kam se kterým členem pohnete a na koho zaútočíte nejdříve.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.