Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Thalion Software

Německo
Založeno 1988, zrušeno 2005
Thalion Software GmbH byla německá vývojářská a vydavatelská společnost se sídlem v Gütersloh (poblíž Bielesfeldu) založená Erikem Simonem a Holgerem Flöttmannem na podzim roku 1988. Thalion se soustředili primárně na vývoj her na počítače Atari ST a podle technických možností a požadavků trhu portovali vlastní hry i na další systémy (především Amiga, DOS). Zapsali se tak především u hráčů Atari a Amiga, o čemž svědčí dodnes fungující a živý web mapující Thalion Software a jeho tvorbu Thalion Source. Na kvalitě her z dílny Thalion se výraznou měrou podílel i autor hudby a zvuků Jochen Hippel.

Thalion Software jsou tvůrci leteckých simulátorů Airbus A320, o něž se výraznou měrou postaral programátor Rainer Bopf, sám pilot německých vzdušných sil. To se projevilo na kvalitě těchto kusů v jejich realistickém zpracování. Studio má na svém kontě další řadu především akčních her a zvláštní místo mezi nimi mají RPG Dragonflight (1990) a Amberstar (1992), která měla být první částí plánované trilogie. Druhá část pod názvem Ambermoon vyšla o rok později pouze na počítačích Amiga, třetí část trilogie nikdy vydána nebyla.

V roce 1993 byla založena distribuční pobočka pro americký trh Thalion Publishing USA Ltd. Ve stejném roce se Thalion dostali do finančních problémů a celý vývojářský tým v čele s Erikem Simonem se přesunul ke konkurenčním Blue Byte Software. Společnost se v roce 1995 přesunula z původních kanceláří v Gütersloh do Coesfeldu, ale žádná další hra z jejich dílny nebyla nikdy vydána. Oficiálně Thalion Software přestali existovat 11.5.2005, kdy byl proveden výmaz registrace z obchodního rejstříku, ač byla firma již 10 let "mrtvá".

Zakladatel Erik Simon pokračoval v kariéře šéfa vývojářského týmu u Blue Byte Software, pak přesídlil k JoWood Productions Software. Už v roce 1991 opustil studio její zakladatel a šéf Holger Flöttmann, aby pokračoval u Ascon a následně u Ascaron Entertainment. Rainer Bopf vytvořil pokračování svého leteckého simulátoru pod názvem Airbus A320 Vol 2. pod hlavičkou vlastního studia Rainer Bopf Software.