Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battle Isle 2200

Battle Isle 2

1994
85
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Battle Isle 2200 je druhý díl série tahových strategií. Příběh se odehrává ve futuristickém světě budoucnosti na planetě Chromos. Počítač Titan-net, který figuroval i v prvním díle série, se rozhodl vyhladit vše živé a vaším úkolem je ho zastavit. Jako velitel se ujmete vedení jednotky zvané MilOp (military operations console) a výsledek bitvy bude ve vašich rukách.

Oproti prvnímu dílu se zlepšila grafika. Jednotky, i celá mapa je o něco prokreslenější a výsledky samotných bojů jsou kompletně 3D animací. K dispozici budete mít celou škálu pozemních, vzdušných i námořních jednotek, a všechny mají množství různých parametrů. Pro obě strany jsou však stejné. Hrací pole již není rozděleno na dvě poloviny a zlepšila se tak celková přehlednost. Lepší je i AI vašeho soupeře a celková obtížnost.

Pro hru vyšel i add-on, Battle Isle II Data Disk I, známý i jako Battle Isle 2 Scenery CD: Titan's Legacy. O rok později vyšel i třetí díl nazvaný Battle Isle 2220: Shadow of the Emperor.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Sérii Battle Isle považuji za jednu z nejlepších tahových strategií. Druhý díl je takovým vrcholem série a předčil má očekávání i v dnešní době. Bitvy se odehrávají v budoucnosti, ale jednotky jsou příjemně známé a opravdu hodně variabilní. Jejich počet je opravdu úctyhodný a velká většina z nich má své uplatnění. To platí i pro nejzákladnější pěšáky, kteří hrdinně pokládají život při obraně skvěle vycvičené těžké techniky. Boj probíhá nejen na souši, ale i ve vzduchu, na vodě a pod vodou. Je nutné se starat o výcvik, výrobu i logistiku, takže variace strategie jsou obrovské. Významnou roli hraje také počasí a třeba zamrzlá řeka se nechá použít všelijak. Příběh navazuje na první díl a boj proti TITAN-NETu je promyšlený s mnoha vedlejšími aktivitami. Základní úkoly jsou sice většinou stejné, ale jejich podání a vysvětlení umí skvěle motivovat.

Kapitolou samou pro sebe je grafika. Základní výhled na bojiště a především provedení jednotek je naprosto úžasné. Jde o jednu z nejpovedenějších grafik vůbec a působí skvěle i dnes. Opravdu není problém se kochat obrovskými armádami a těšil jsem se na každou novou jednotku. A to i díky jejich skvělému představování před misí. Boje jsou zpracovány formou krátkých 3D animací, které sice zestárly výrazně hůře, ale přesto mají svou atmosféru. Dají se vypnout, ale zapínal jsem si je s každou novou jednotkou alespoň na pár bojů. Mezi jednotlivými kapitolami jsou také celkem povedené krátké animace. Hudba není špatná, ale rychle se ohraje a po pár misích jsem ji vypnul. Celkově má ale hra výbornou atmosféru.

Jsem zvědav na obtížnost datadisku, protože už pár misí v základní hře bylo dost náročných. Obecně obtížnost Battle Isle 2 roste plynule a problémy a tříhodinové mise začínají tak po třinácti misích. I dnes je příjemné ovládání a jedinou výtku mám k ukrytému tahovému limitu. Tohle je informace, která má být zjevná na první pohled a ne ukrytá v informacích. Pochválit musím i manuál s pěkným přehledem jednotek, hodí se mít ho po ruce - je to rychlejší něž zobrazovat informace přímo ve hře. Existuje také čeština, ale přeložena je jen většina úkolů a zdaleka ne všechny příběhové texty. Battle Isle 2 je prostě parádní hra, kterou mohu bez výhrad každému doporučit. Sláva ROOMu!
+26