Battle Isle

1991

Umělá inteligence Skynett-Titan se urvala ze řetězu a pokouší se pobít zbytek Drulů, obyvatel planety Chromos a jejích stvořitelů. Hráč, jako jeden z posledních generálů, se staví na marný odpor proti nemilosrdnému a silnějšímu nepříteli.

Battle Isle je synonymem pro tahovou strategii, obrazovka je rozdělena na dvě poloviny, každou z nich ovládá jeden hráč a to klidně i současně. Jeden tah se skládá ze dvou fází - pohybovou a akční. Když je první hráč v pohybové fázi, druhý je v akční a po požadavku ke změně fáze se veškeré rozkazy vyhodnotí. Boj končí zajetím nepřátelské základny (za pomocí mech-pěchoty) nebo zničením všech nepřátelských jednotek. Kromě základen jsou na mapách i obsaditelné sklady, které svému aktuálnímu držiteli zpřístupní jejich aktuální obsah. Jednotky v průběhu mise levelují (za každý zničený stroj nepřítele) a jejich úroveň stejně jako obklíčení nepřítele, tak i terén mají značný vliv na sílu úderu.

Map pro hru jednoho hráče proti počítači je 18 a pro hru hráče proti hráči jen 16.

Hra se dočkala dvou datadisků, Battle Isle: Data Disk I a Battle Isle '93 - The Moon of Chromos, jednoho spinoffu History Line: 1914-1918, který opustil scifi svět BI a věnoval se první světové válce, několika pokračování ve stejném duchu - Battle Isle 2200 a Battle Isle 2220: Shadow of the Emperor, ale i žánrově poněkud odlišnějších - Incubation: Battle Isle Phase Four a Battle Isle: The Andosia War.

@emxd (10.05.2019 11:50): Ony ty konzolové strategie jsou vždycky trochu i osekanější. Nectaris je vyloženě jen o tom boji. Jestli se teda nepletu, aspoň ten DOS díl se mi jeví, že tam nejsou budovy, je to jen rubanice mezi jednotkami. Ten konzolový díl bych si možná i ze zvědavosti zahrál, kdysi jsem dohrál Advance Wars: Dual Strike a Advance Wars: Days of Ruin a nebylo to špatné. I když se jelo skoro podle jednoto a téhož vzorce, některé mapy byly docela tuhé.

Jinak jsem delší dobu pokukoval po Tom Clancys End War na NDS, ale vždycky jsem z toho nějak vycouval, že to bude beztak béčko :-)

Trochu jsem tam měl překlep, myšlenkama jsem byl jinde, ale už opraveno :-D