Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battle Isle 2 Scenery CD: Titan's Legacy

Battle Isle II Data Disk I

1994
90
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

První (a poslední) datadisk pro stařičkou tahovou strategii Battle Isle 2200. Jako většina přídavků z těch dávných časů nedisponuje nikterak převratným obsahem - tím jednoznačně nejpodstatnějším je nový příběh a tedy i nová kampaň. Pravidla hry, grafika a vše ostatní zůstává při starém.

Poté, co byl zničen Titan-net, tj. hlavní záporák z původní hry, nabraly věci průběh tolik známý i z naší historie. Namísto demokracie a ustálení pořádku se proti vám (jste Velký stratég Val Haris a jste to vy, kdo osvobodil herní svět Chromos od počítačového tyrana) spikne několik samovládců: ministr Argok Kraal, vůdce partizánů Mol Durag a generál Dengh. Za přispění mediální korporace STAG vás uvrhnou na malý vězeňský ostrov... a zde začíná vaše mise za znovunastolení míru mezi Drullianským lidem.


Poslední diskuzní příspěvek

@Ringo (10.11.2020 14:22): Limit je vždy nepříjemný, ale tady není naštěstí tak přísný třeba jako v Generalech. V Titan's Legacy je v jedné misi dokonce limit 99 tahů, obvykleji 50. Já mám dohrané BI1+2 a teď nově Titan's Legacy. A ještě Incubation, ale to je už jinde. HL a trojku jsem nedal do konce.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Jediný datadisk k druhému dílu Battle Isle jsem hrál poprvé a musím uznat, že to byla chyba. Děj krásně leč nepřekvapivě navazuje na originál. Hrajete sice za hrdinu a porazil jste nepřítele všeho lidstva, ale tím též představujete hrozbou pro ambice mnoha vysoce postavených zmetků. Ti tak využijí situace a dají vás uvěznit. Hned první mise je naprosto skvělá s ukazuje únik z vězeňského ostrova jen za pomocí několika věrných a proti obrovské přesile. Po dlouhých šestnácti misích ale vše dobře dopadne, tedy až na mé duševní zdraví. Už obtížnost první mise není malá a roste až do samotného závěru. A když po více než dvou hodinách hraní zjistíte, že jste hned na začátku udělali fatální taktickou chybu... Ukládat se naštěstí nechá volně a tak to není časté, ale přesto jsem v pozdějších misích volil nejdříve rychlý průzkumný pokus a až napodruhé začal naplno. Dobrá pomoc je také několika nových jednotek, z nichž některé jsou opravdu ničivé. Není jich mnoho, ale původní arzenál byl už tak dost rozsáhlý.

Základní hratelnost je stejná a až na ozvláštnění díky novým jednotkám neočekávejte nic překvapivého. Příjemné jsou počáteční mise s často povedenými úkoly, později je to již standardnější. Proč ale měnit něco skvěle fungujícího že? Nemá cenu znovu chválit perfektní grafiku. Pokud se objevila nová hudba, tak jsem si nevšiml, po dvou misích jsem ji opět vypínal. Manuál musím doporučit přečíst už jen kvůli celkem dlouhé a povedené povídce a přehledu nových jednotek. Český překlad pro datadisk neexistuje. Pokud vás Battle Isle 2 bavilo, není co řešit, datadisk je skvělým prodloužením skvělé hry. Takže do zbraně stratégové a sláva ROOMu!
+17