Dohráno a musím teda říci, že to bylo něco. Ještě více strhující, ještě více zapříběhované, z policejního hlediska asi nejvíce situací od hlídkování, kontroly silničního provozu až po detektivní vyšetřování vražd. Asi bych řekl, že to byl nejvíce Police Quest, hodnocení zvyšuji na 90%. Samozřejmě nej srdcovkou i díky EGA grafice a příkazovému řádku u mě zůstane Police Quest 2, ale mám to asi podobně, jako ve vztahu Space Quest 3 vs Space Quest 5. Starší EGA díl největší srdcovka, ale pokročilejší VGA díl prostě beru tak, že šel tady v obou případech ještě dál v mnoha směrech a dále rozvinul adventurní hraní o další možnosti a situace.

Obtížnost byla zajímavá, od hromady situací, na které jsem přišel s radostí sám, až po momenty, kdy jsem si říkal, ty jo, co by mě k tomuhle mohlo dovést, abych to vyřešil někdy sám? Jo, jsou tady asi věci, na které bych nepřišel nikdy. Možná jsou některé jen detaily k vyššímu bodovému zisku, ale minimálně dvě klíčové situace, které posouvaly děj, bych asi nerozlousknul nikdy a tím pádem bych tam byl navždy zaseklý. Hlavně proto, že by mě nenapadlo, proč bych měl vlastně něco takového učinit. Ten kreslící puzzle byl prostě trochu sviňačinka na hráče :-) Každopádně kdo by se do toho chtěl pustit, doporučuji do návodu koukat co nejméně, protože přijít na cokoliv sám je prostě fakt radost.

Nechápu, že jsem dosud Police Questy odkládal s tím, že to bude jakože nějaké slabší a nějaká suchařina, vůbec tomu tak není, naopak. Mimochodem v Police Questu 3 je krásně vidět, že je to v podstatě takový před Gabriel Knight. A není vůbec divu, uprostřed vývoje Police Questu 3 totiž tým opustil původní tvůrce hry a policista ve výslužbě, díky němuž Police Questy vůbec existují - Jim Walls a střídá jej Jane Jensen, budoucí tvůrkyně právě Gabriel Knight her.
@jvempire (08.02.2022 09:07): Sérii Police Quest jsem vždy považoval za tak trochu Sierráckou popelku. Hrát za policajta mne jako člověka, který vyrůstal na fotbale v kotli, nikdy nelákalo. Podobně jsem to měl s Larrym (tam mám aspoň dohranou šestku). Snad tomu časem dám šanci...
@Ringo (08.02.2022 08:43): K třetímu dílu jsem se ještě nedostal, ale naprosto souhlasím s překvapivou zábavností této série. Manuály považuji u této generace her za důležitou součást a u mnoha her mě mrzí, že jsem je tenkrát nemohl číst. V dnešní době je čtení manuálu vždy příjemným úvodem do hraní.
@Red (08.02.2022 02:05): Tak to je do pohody, stane se, bylo jasné, že sis to neuvědomil, v dnešní době PDF příloh.

Já si třeba teprve včera všiml, že na palubovce je jakási krabička se zelenou obrazovkou a když ji při jízdě zmáčknu, tak se zobrazí mřížka vyobrazených sektorů a ukazatelem, kudy projíždím, takže i jakási in game orientace tady přeci jen je. Jen je třeba konzultovat s tou manuálovou mapou s popisky a dokonce je dobré si tam zaznamenávat jedinečné lokace, které ani v té manuálové mapě nejsou.

Jinak já tady půjdu proti proudu a budu hodnotit asi dost vysoko. Ačkoliv jsem po skvělé jedničce a božské dvojice čekal propad, nestalo se a baví mě to hodně. Ale mě celkově tahle mnou léta odkládaná série překvapuje. Vždycky jsem to skepticky odložil s tím, že mě asi nebude úplně bavit zastavovat auta a pokutovat řidiče a že to budu považovat za strhující progres. Přes to teď zjišťuji, jak i tyto krůčky, kterými se dobírám následného děje a příběhu, jsou zábavné.
@Ringo (07.02.2022 07:40): No jo, to mě nějak při vzpomínání na stahování příloh na GOGu nenapadlo. Dík, že jsi mě za tu poznámku nevymáchal. To je asi nejhloupější příspěvek, co jsem kdy na DH napsal.
Ringo (06.02.2022 21:21): Domácí improvizace opravdu dokáže leccos překonat, já měl vytištěnou mapku. Jen si říkám, že v době vydání asi tiskárnu nebo 21+ monitor neměl každý. Jinak hodně za mým hodnocením stojí právě to, že jsem to hrál bez návodu a stihnul mě dead end pár minut před koncem způsobený akcí někde v polovině hraní. K takovým věcem mám nízkou toleranci. Krátká neinvazivní porada, snad si to pamatuju: Nenavštěvuj soud před tím, než ti hra řekne, že ho máš návštívit.
Když jsem tady viděl ty děsivé hodnocení, tak jsem se bál, co to bude. Kromě toho, že mě trochu zklamal downgrade zase na policistu, co sedá do auta a chodí řešit vandalismus a dopravní přestupky, a taky toho, že u řízení auta není mapa, musím ale říci, že se mi teda ten začátek docela líbí. Tak snad to pak fakt nějak neupadne. Ten přesun od detektivů zpět k policii je takový návrat ke kořenům, k jedničce.

Přesun k policii samozřejmě přinesl znovu jízdu autem, od které se druhý díl chytře oprostil. absence mapy mě donutila během řízení zmenšit herní okno a mít vedle rozkliknutý obrázek s mapou a hle, najednou dojedu všude v naprosté pohodě. Jen je to fakt kapku zbytečné a mohli to udělat automatickým přesunem jen klikem na mapu s blikajícím místem, kam jsem poslán. Simulaci akčního stíhaní aut a jejich zastavování bych oželel.
@Red (12.05.2017 12:46): No vidis, ja jsem hral jen 4. dil a ten se mi libil kvuli atmosfere. Krome toho odjakziva miluju detektivky.

Zajimava je ale ta informace o autoru hudby. Jana Hammera u nas skoro nikdo nezna, pritom je to ve svete bez diskuze nejslavnejsi cesky zijici hudebnik. I kdyz to cesky by se melo dat spis do uvozovek.
Tak jsem to vyřešil tak že jsem jim přestupky odpustil:D

Jinak jsem narazil podle internetu na dead-end těsně před koncem hry. Nemůžu se stavit u soudu, říká to, že nemám důvod tam chodit, i když podle logiky i dvou návodů ano. Tahle situace nastane když soud už jednou navštívíte předtím. Pěkná kulišárna, znovu to hrát nebudu a hodnocení kvůli tomu debilnímu řízení a dead endu dám nižší než předchozím dílům.
Pomoc. Chci na přístroji v autě vypsat pokutu, ale nevím jak. Když dám form900 tak je tam hláška "you must first insert violator licence", přitom už jsem to číslo řidičáku zadal a řeklo mi to "identified". Přijde mi že každý díl je uchylnější. Jedná se o řidiče Orpheus Hanley.
@ugraugra (07.12.2015 23:21): Já zkoušel jedničku EGA 2x a vždy jsem to vzdal přesně kvůli tomu ježdění po městě a kvůli tomu, že si hra potrpěla na akuratesu při různých policejních úkonech :) Jinak se mi koncept prvních 3 dílů fakt líbí.
@martinelk (07.12.2015 22:22): Remake jednicky jsem nehral, ale vim ze snad v tomhle dile si opakovane chcipal kdyz si nedodrzel v manualu napsany postup pri zatykani. Myslim ze to byl ten uchyl u jezirka. A takovych situaci bylo v serii vic.

A totalne nejvetsi vojeb je kresleni pentagramu do mapy, to je snad nejvic proklinanej puzzle od Sierry :)

To jezdeni autem tam asi bylo, protoze to k policajtum proste patri a chteli tam mit neco zajimaveho oproti ostatnim hram. Napad dobry, provedeni pokulhava.
@ugraugra (07.12.2015 22:00): Remake jedničky mi přišel celkem v pohodě. Bylo tam pár záludností které přímo odkazovali na policejní postup ale když člověk používal selský rozum tak většinu se dovtípil. Alespoň já na většinu přišel sám. Pár chytáků jsem musel hledat v návodu ale jinak docela pohoda. Ale ta trojka je fakt špatná, jako hafo věcí se prostě nedovtípíš a přehlídneš je, nebo ti vůbec nedocvakne že bys měl něco takového dělat. Naopak logické věci které bych jako polda udělal hned tak tam vůbec nejsou. Já hlavně nechápu proč tam ten pošahaný jízdní model cpali. Co je sakra za problém udělat to tak že když vlezu do auta tak mi vyskočí nabídka lokací kde se můžu dostat, po kliknutí bych tam pak automaticky dojel.
@martinelk (07.12.2015 19:57): PQ je nejslabsi serie od Sierry. Nechtel bych to hrat bez navodu, nasral bych se a seknul s tim. Vychazi to obcas ze specifickych policejnich postupu a to jezdeni po meste je fakt za trest.
Řekl jsem si že si dám sérii Police Quest. Podle všeho klasické adventury z let 90. Remake jedničky z 92 považuji za perfektní a celkem moderní. Hodně se mi líbil a zasekl jsem se jen 3 (a to navíc byly takové blbosti :) ). Dvojku jsem přeskočil protože nejsem takový tvrďák abych vypisoval anglicky co má postavička dělat. Ale dal jsem kompletní průchod na youtube a atmosféra se mi líbila i scénář byl takový správně osmdesátkově policejní. :) A tak jsem si řekl že když trojka je vlastně skoro totožná s jedničkou(remakem) tak bych to snad zvládnul. Ale tenhle díl mě zklamal, předně je tam absolutně nablblá jezdící pasáž kdy i s mapou z manuálu se moc nechytám. Taky po městě musím jezdit desítkou protože se snadno přejede místo odbočení nebo stopka... Navíc mě štve že hra ani neukazuje kde přesně mám zastavit a názvy lokací se neoběvují, musím to zkoušet podle adresy na slepo. Taky scénář je docela slabý a má docela díry. Např. svědkyně mi pomůže identifikovat útočníka a dokonce díky databázi zjistím jeho adresu. Člověk by čekal že s tím něco budu dělat (třeba ho navštívit nebo ztknout)? Svědkyni odvezu a sám mažu domů.... Celé mi to přišlo takové matné a nudné. Ve dvou třetinách jsem to vzdal a dodíval na youtube. Zkusím čtyřku jestli mi spraví chuť.
Aaaaaarghh tady je to ježdění po městě vyřešeno tak strašně stupidně. Neustále něco přejíždím nebo dojedu na okraj města a vybourám se. Minihry jsou ale zajímavé - sestavení tváře vraha v aplikaci podle výpovědi bezdomovkyně nebo nalezení dalšího místa činu nakreslením (dokončením) pentagramu na mapce města (opět v policejním PC). Hezký, ale jak jsem na to měl sakra přijít?!?! Těžký jak prase, bez návodu bych si neškrtl.