King's Quest II: Romancing the Throne

květen 1985 PC
1985 Apple IIAtari ST
1987 Amiga
Poté, co byly všechny tři artefakty navráceny, sir Graham byl korunován králem, avšak další problém je na obzoru - nový král potřebuje svou královnu. Král Graham putuje zemí a hledá vhodnou dívku, ale bez úspěchu. Požádá tedy kouzelné zrcadlo o radu a to mu ukáže překrásnou dívku, uvězněnou v krystalové věži v předaleké zemi Kolyma. K její záchraně je potřeba nalézt tři klíče, které odemknou dveře od jejího žaláře.

Princip hry je stejný jako v prvním dílu. I zde jsou příkazy zadávány pomocí stavové řádky a hádanky vyžadují znalost pohádek. Kromě původní verze z roku 1985 vyšla v roce 1987 DOS verze a v roce 2002 vylepšený fanouškovský remake King's Quest II: Romancing the Stones.

Han22: Ano druhý díl je jednodušší než jednička nebo nedejbože trojka. Nicméně i tak obsahuje zákeřné pasti, které donutí člověka opakovat…

Druhý díl přišel rok po prvním navazuje na konec jedničky. Království Daventry pod vládou krále Graham prosperuje, všichni jsou šťastní, jen král marně hledá nevěstu. A když uvidí v kouzelném zrcadle krásnou Valanice, vězněnou ve věži v daleké Kolymě, vydá se ji osvobodit.

V jedničce jste sbírali tři poklady, tady musíte najít tři klíče k magickým dveřím, které otevírají cestu k věži, opět se sbírají body, opět jsou tu zákysové místa na kterých bych vytuhl (resp. kdysi jsem vytuhl) celé dny a týdny. Vypadá to úplně stejně, hraje se to úplně stejně, jen tu není tolik brutálních zákysovek jako v jedničce (skákání na ptáka). Sice točité schody jsou mimořádně otravné, stejně jako zlodějský trpaslík nebo čarodějnice, ale jinak v pohodě. Jediný problém je most, přes který musíte ve hře projít 7 krát, ale běda jak na něj vstoupíte po osmé.

Stejně jako v jedničce narazíte na spoustu pohádek - potkáte Červenou karkulku i s babičkou a vlkem, malou mořskou vílu, džina s lampou a létajícím kobercem, ale také z řeckých bájí Pegase či zcela nepohádkového Drákulu.
Pobavily mě zcela nepohádkové easter eggy - například Batmobil před jeskyní či trailer na Space Quest v dutém šutru :) A oceňuji že určité potvory se dají vyřešit brutální silou či chytrostí.

Suma sumárum - je to totéž, vypadá to stejně, hraje se to stejně jako jednička, takže opět 70%. Adventura roku 1985.

Pro: Pokud se Vám líbila jednička, je to totéž.