Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

King's Quest II: Romancing the Throne

71
12 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
květen 1985 PC
1985 AtSTApple II
1987 Amiga
Vývojáři:
Sierra
Poté, co byly všechny tři artefakty navráceny, sir Graham byl korunován králem, avšak další problém je na obzoru - nový král potřebuje svou královnu. Král Graham putuje zemí a hledá vhodnou dívku, ale bez úspěchu. Požádá tedy kouzelné zrcadlo o radu a to mu ukáže překrásnou dívku, uvězněnou v krystalové věži v předaleké zemi Kolyma. K její záchraně je potřeba nalézt tři klíče, které odemknou dveře od jejího žaláře.

Princip hry je stejný jako v prvním dílu. I zde jsou příkazy zadávány pomocí stavové řádky a hádanky vyžadují znalost pohádek. Kromě původní verze z roku 1985 vyšla v roce 1987 DOS verze a v roce 2002 vylepšený fanouškovský remake King's Quest II: Romancing the Stones.


Poslední diskuzní příspěvek

Han22: Ano druhý díl je jednodušší než jednička nebo nedejbože trojka. Nicméně i tak obsahuje zákeřné pasti, které donutí člověka opakovat…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Druhý díl přišel rok po prvním navazuje na konec jedničky. Království Daventry pod vládou krále Graham prosperuje, všichni jsou šťastní, jen král marně hledá nevěstu. A když uvidí v kouzelném zrcadle krásnou Valanice, vězněnou ve věži v daleké Kolymě, vydá se ji osvobodit.

V jedničce jste sbírali tři poklady, tady musíte najít tři klíče k magickým dveřím, které otevírají cestu k věži, opět se sbírají body, opět jsou tu zákysové místa na kterých bych vytuhl (resp. kdysi jsem vytuhl) celé dny a týdny. Vypadá to úplně stejně, hraje se to úplně stejně, jen tu není tolik brutálních zákysovek jako v jedničce (skákání na ptáka). Sice točité schody jsou mimořádně otravné, stejně jako zlodějský trpaslík nebo čarodějnice, ale jinak v pohodě. Jediný problém je most, přes který musíte ve hře projít 7 krát, ale běda jak na něj vstoupíte po osmé.

Stejně jako v jedničce narazíte na spoustu pohádek - potkáte Červenou karkulku i s babičkou a vlkem, malou mořskou vílu, džina s lampou a létajícím kobercem, ale také z řeckých bájí Pegase či zcela nepohádkového Drákulu.
Pobavily mě zcela nepohádkové easter eggy - například Batmobil před jeskyní či trailer na Space Quest v dutém šutru :) A oceňuji že určité potvory se dají vyřešit brutální silou či chytrostí.

Suma sumárum - je to totéž, vypadá to stejně, hraje se to stejně jako jednička, takže opět 70%. Adventura roku 1985.

Pro: Pokud se Vám líbila jednička, je to totéž.

+8