Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals

08.04.1989
08.04.1990

Další lechtivé dobrodružství svůdníka Larryho Laffera. Příběh se odehrává několik let po druhém díle, kdy Larry žije spokojený život s ženou svých snů na tropickém ostrově. Poté, co je vyhozen svojí láskou z domu a svým šéfem z práce, se Larry vrací k životu svobodného mládence a opět se vydává dobývat ženská srdce.

Třetí díl Larryho vychází opět z konceptu svých předchůdců. Používá stejný engine, který se vyznačuje ovládáním postavy pomocí myši a psaných textových příkazů, 16barevnou EGA grafikou a, oproti svým předchůdcům bohatší, MIDI hudbou. Nově přibyla možnost ovládat také další postavu, kterou je Passionate Patti, která v určitých částech hry musí být Larrymu nápomocná.

Engine Sierra's Creative Interpreter, použitý také v této hře, byl Sierrou užíván jako vývojový nástroj i pro další adventury.

První slušný díl z celé série. Graficky to sice pořád vypadá nic moc, ale tvůrci jako by si vzali k srdci výtky, které museli přicházet po druhém díle. Pryč jsou šílené dead endy, pryč jsou časové limity a díky bohu je pryč i tragický příběh ze dvojky.

Třetí díl navazuje na dvojku. Z ostrova Nonootee se stala turistická past s obřím hotelem, kancly a spoustou atrakcí a Larry si užívá manželského života s Kalaulou a teplého místečka v kanclu. Idylka ale nemá dlouhého trvání, protože Kalaula ho má plné zuby a odkopne ho o práci také přijde. Že by Larry šel zapíjet žal? Ale ne, prostě zůstane na ostrově, obleče svůj obleček a vydá se sbalit další krásky. Máme tu na sbalení Tawni, která miluje suvenýry, zaměstnanou právničku Suzi, cvičitelku aerobiku Tawni kvůli které se Larry musí dostat do formy či tanečnici Bambi která touží po půdě. A samozřejmě titulní Patti, ta pravá láska.

V tomto díle jsem si poprvé nepřipadal že hraju za úplného losera, Larry na sobě trošku zamaká, není tak trapný, tvůrcům se podaří pár vtípků (minihra v posilce s hudbou z Rockyho). A nechybí ani prolamovaní 4 rozměru jako například setkání s Alem Lowem nebo konec kdy se Larry a Patti dostanou do studia Sierra, sledují natáčení ostatních her a nakonec Larry skončí jako spisovatel adventur pro Sierru. Proč ne

Největší zvrat je ale za půlkou, kdy zhrzený Larry odejde a ujmete se ovládání Patti v cestě za jeho záchranou. Zatímco za Larryho je to šílené bloudění a hledání co se kde objevilo, za Patti se jedná o přímočarou adventuru s jednou otravnou arkádou na řece, plnou narážek na její sexualitu. A je super sledovat, jak Patti postupně přichází o oblečení :) Jinak co se týče erotiky, pokud odpovíte na začátku na všech 5 otázek, objeví se pár jednopixelových koz či nějaký oblečený sex, ale ale jinak nic extra.

Hraje se to celkem příjemně, samozřejmě bych na spoustu věcí nepřišel ani za milion let, stále tu platí že některé věci jdou použít jen na určitém místě, jiné jen v určitý čas a další jsou otázkou toho co a jak napíšete, ale nepřišel jsem si že mě tvůrci nenávidí jak v 2. díle.

Pro: Jednodušší, celkem vtipné, hraní za dvě postavy, Larry není takový loser

Proti: I přes zjednodušení stále hardcore obtížnost, prostý příběh.