Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Raven Software

USA
Založeno 1990
Raven Software sídlí v americkém městě Madison, stát Wisconsin. Studio bylo založeno v roce 1990 bratry Brianem a Stevenem Raffelovými. Raven Software měli smlouvu na vydávání her s vydavatelskou společností Activision, která je následně odkoupila. To se značné části studia nelíbilo, následně Raven Software opustili a založili Human Head Studios.

Jejich první dílem byla v roce 1992 hra Black Crypt. Následovaly série her Heretic, Hexen, Soldier of Fortune a Star Wars: Jedi Academy. Na většinu svých her používali Raven Software technologie od id Software. V roce 2004 vydali čtvrtý díl Quake série od id Software na jejich id Tech 4 enginu. V roce 2009 se spojili s id ještě jednou a vytvořili pokračování Wolfensteinu. V tomtéž roce vydali ještě hru k filmu X-Men Origins: Wolverine.

O rok později se podepsali pod oldschoolovou střílečku Singularity. Ta bohužel nesplnila očekávání Activisionu, a tak nad studiem visel otazník. Značná část zaměstnanců byla propuštěna a studio prošlo restrukturalizací. Studio dostalo za úkol vytvořit stahovatelný obsah pro megahit Call of Duty: Black Ops. První DLC nazvané First Strike vyšlo v únoru/březnu (konzole/PC) 2011.

V současné době (březen 2011) pracují na dalším díle Call of Duty společně se studii Infinity Ward a Treyarch.

Nejlépe hodnocené hry