Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Human Head Studios

USA
Založeno 1997, zrušeno 2019
Human Head Studio bylo založeno v roce 1997 šesti lidmi, kteří odešli z Raven Software. Jejich první hra byla Rune, vikingská akční hra z pohledu třetí osoby.

Human Head založili v roce 2002 ne-videoherní divizi, která se zaměřovala na deskové a karetní hry a v roce 2003 za ně získala Origins Award. V roce 2006 ale tuto divizi uzavřeli. Ve stejném roce vyšla jejich nejpopulárnější hra Prey, jejíž výrobou je pověřili 3D Realms. V roce 2007 došlo v kancelářích Human Head k požáru, který zničil část jejich práce.

Na výstavě E3 2011 byl s velkou slávou odhalen Prey 2. Práce na slibně vypadajícím pokračování ale ukončilo Human Head Studios ještě koncem roku 2011. Od té doby se studio zaměřilo na zakázkovou práci (Batman: Arkham Origins verze pro Wii U), menší projekty (multiplayerovou střílečku Minimum či výpomoc s The Quiet Man) a mobilní hry (Lost Within).

Po dokončení Rune II, pokračování jejich herního debutu, bylo studio na konci roku 2019 nuceno ukončit činnost. Celý tým se však okamžitě přesunul do nově vytvořeného studia Roundhouse Studios ve vlastnictví Bethesda Softworks.

Nejlépe hodnocené hry