Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Prey 2

Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mimozemský útok krutě ukončil nespočet lidských životů a jiné od základu změnil. Čerokíjský instalatér Tommy Tawodi byl do megalodi Sphere vyextrahován i s budovou baru jeho přítelkyně Jenny. Federálního maršála Killiana Samuelse zase unesli i s celým linkovým letem. Místo pozvolného pupkatění ve státní službě s občasnými eskortami zatčených mu nastal zápas o přežití. Pár let po zkázonosné invazi je lovcem odměn na planetě Exodus, přičemž zadržení bývá pouze jedním z mnoha způsobů splnění úkolu. Kosmopolitní planeta s babylonskou směsicí mimozemských ras však přilákala také Tommyho a navrch i sebranku zodpovědnou za genocidu na lidech. Osudy obou mužů tak spojí boj proti společnému nepříteli.

S úspěchem Prey (2006) oznámilo 3D Realms už v srpnu stejného roku Prey 2, i když souvislý vývoj pokračování v tentokrát otevřeném světě začal probíhat až po červnu 2009, kdy značka přešla pod ZeniMax Media, které tvorbu dvojky nechalo na studiu Human Head. Titul byl znovu oznámen v březnu 2011 s datem vydání určeným na rok 2012. Ještě na červnovém Electronic Entertainment Expo 2011 termín platil, ale s koncem toho roku se na projektu přestalo úplně pracovat. Později uváděné důvody zahrnují nedostatečné finacování i vývojářsko-vydavatelské neshody, co se koncepce hry týče. Vize svižných parkourových honiček s přestřelkami v rozsáhlých, vertikalitou se vyznačujících úrovních tak zůstala nenaplněna.

Na jaře 2013 dostala značku na starost texaská pobočka Arkane Studios, a tak začal vývoj úplně jiného Prey (2017). Zrušení Prey 2 dne 30. října 2014 definitivně potvrdil serveru CNET i viceprezident studia Bethesda Pete Hines.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.