Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Quiet Man

01.11.2018
kompatibilní
32
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Dreamed and Directed by Kensei Fujinaga

The Quiet Man je experimentální titul vzniklý ve spolupráci vydavatelství Square Enix a studia Human Head Studios, kombinující FMV cutscény s živými herci a akční pasáže. V kůži hlavního hrdiny Daneho se připletete do války gangů, během které se seznámíte s šokujícími událostmi z Daneho minulosti, které celý konflikt rozdmýchaly. Má to ale jeden háček – Dane je hluchý a jelikož na svět nahlížíte z jeho pohledu, jediný zvuk, který během hry jasně uslyšíte, je zvuk vlastních kroků. Příběh a dialogy tak zůstávají zahaleny tajemstvím a otevřeny vašim vlastním interpretacím.

Po stránce hratelnosti se jedná o akci z pohledu třetí osoby s jednoduchým soubojovým systémem, inspirovaným klasickými beat'em'upy jako Streets of Rage. Hrdina má k dispozici několik základních útoků, jako úder pěstí či kop, a pokročilá komba, pro jejichž použití musí nejdříve nabít ukazatel soustředění. Dočkáte se i několika bossfightů.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 5
Sračka nejhrubšího zrna. Mix filmu a bojovky. Hlavní hrdina nejistého pohlaví, který je hluchý. Díky tomu ve hře nejsou skoro žádné zvuky, neslyšíte žádné hlasy. Takže ani nevíte, kdo se jak jmenuje ani o čem se baví. Což hodně hapruje. Jestliže je vaše hlavní postava hluchá od narození, tak určitě umí odečítat ze rtů. A z filmečků jde poznat, že ostatním postavám rozumí, co říkají. Vy, i když za tuto hlavní postavu hrateje, tak nevíte vůbec nic. Ani to, co si myslí vaše postava. Po většinu tříhodinové hry sledujete nezajímavé nudné filmečky, které by byly nudné i se zvukem, bez nich jsou nesledovatelné a nedávající žádný smysl. Občas je mezi filmečky vložena naprosto příšerná a nezajímavá rubačka, aby se pak zase pustil další film. Těžko se hledá cokoliv pozitivního.

Pro: Občas pěkné filmové záběry

Proti: Všechno ostatní

+16