Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dan9K

Dan9K

Daniel Patras / Praha (ČR - kraj Praha)

Herní výzva 2019

  1. "Lovec trofejí" (komentář) Outcast - 159/172 achievementů, 92%, zatím tedy pouze normal varianta, pokud se mi podaří prokousat zabugovanými achievementy verze 1.1, tak to třeba i na to HC dám. Z nezabugovaných achievementu chybí 2.

  2. "Čapkův odkaz"

  3. "Herní kutil"

  4. "S humorem jde všechno lépe" (komentář) Chuchel - HC varianta

  5. "Adaptace" (komentář) Prison Break: The Conspiracy - HC varianta

  6. "Severní vítr"

  7. "Hra roku" (komentář) System Shock 2 - HC varianta

  8. "Hrátky s časem" (komentář) The Silent Age - HC varianta

  9. "Historie se opakuje" (komentář) Hidden & Dangerous - HC varianta

  10. "Barevný svět" (komentář) Gray Matter - HC varianta


Profil


Moje asi úplně první hra byla Duke Nukem 3D, hraná hned v roce 1996 a hned to byl multiplayer s deseti hráči. Samozřejmě jsem to projel na plné čáře, jediný bod jsem dostal za zabití bráchy, který mi s tím ještě pomohl, protože nevěděl, že ten, na kterého mířím, je on. U mě doma to pak byl Doom 2 a tyto 2 hry jsou mými doživotními láskami, které hraji prakticky neustále dodnes.

Jsem hrdý pařan her hlavně z devadesátých let, kde ještě technická kvalita titulů obvykle nebyla tak důležitá před originalitou a hratelností. Počet mnou ohodnocených her nového tisíciletí ve srovnání s devadesátkami je tedy hodně malý. Vyloženě zlatým rokem je pak pro mě rok 1997 - Little Big Adventure 2, Dungeon Keeper, Atlantis, Atomic Bomberman, Theme Hospital, MDK a ještě mnoho dalších.

Jsem také náruživý posluchač herní hudby. Neposlouchám výhradně jen soundtracky z her, které jsem hrál, takže se snažím proniknouti čas od času do novějších her, ale je fakt, že své nejoblíbenější kousky mám spíše z těch starších. A to proto, že v době, kdy byli autoři nuceni přizpůsobit se technickým nedokonalostem, vzniklo tím mimoděk něco, co jinde nemá obdoby. Pro spoustu lidí k smíchu, pro mě samostatný hudební svět. Nejdříve jsem si zamiloval hudbu z první dvou dílů Dooma. Je fakt, že jeho hudba je prostá, někdy až primitivní a velké procento z nich jsou covery (i když často výrazně změněné) slavných i méně slavných metalových písní, ovšem ta atmosféra mě dostává i po letech. Z dalších soundtracků jsem si nejvíce oblíbil celou sérii Heroes of Might and Magic i poslední 4 díly Might and Magic pod 3DO, neznám tvůrce, kteří by se hochům z Green Street Studios vyrovnali, co se týče melodických nápadů a není pravda, že se jedná hlavně o předělávky děl klasické hudby, to jen výjimečně. Z dalších soundtracků je to pak rozhodně Outcast, jeden z nejpodstatnějších přelomů herní hudby vůbec, dále pak Warcraft 2, Black Moon Chronicles, Atlantis 1-2, série Command & Conquer (včetně Red Alerta), Duna, Lost Eden, Need For Speed 2, Death Rally, Little Big Adventure 2 a mnoho dalších...z toho vyplývají i mojí nejoblíbenější autoři: Bobby Prince, skladatelé z Green Street Studios: Rob King, Paul Romero a Steve Baca, Glenn Stafford, Pierre Esteve, Frank Klepacki, Lee Jackosn, Stéphane Picq a další.