Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dan9K

Dan9K

Daniel Patras / 29 let / Praha (ČR - kraj Praha)

Profil

Mé tři stěžejní zájmy tvoří hudba, filmy a hry.

Vytvářím, hraji i poslouchám hudbu různorodých žánrů, studuji skladbu na Hudební fakultě AMU.

Zde jsou některé mé skladatelské pokusy z oblasti soudobé vážné hudby:
filmu:
ska a rocku:

Progressive Carnival
Sputnik 2


Moje asi úplně první hra byla Duke Nukem 3D, hraná hned v roce 1996 a hned to byl multiplayer s deseti hráči. Samozřejmě jsem to projel na plné čáře, jediný bod jsem dostal za zabití bráchy, který mi s tím ještě pomohl, protože nevěděl, že ten, na kterého mířím, je on. U mě doma to pak byl Doom 2 a tyto 2 hry jsou mými doživotními láskami, které hraji prakticky neustále dodnes.

Jsem hrdý pařan her hlavně z devadesátých let, kde ještě technická kvalita titulů obvykle nebyla tak důležitá před originalitou a hratelností. Počet mnou ohodnocených her nového tisíciletí ve srovnání s devadesátkami je tedy hodně malý. Vyloženě zlatým rokem je pak pro mě rok 1997 - Little Big Adventure 2, Dungeon Keeper, Atlantis, Atomic Bomberman, Theme Hospital, MDK a ještě mnoho dalších.

Jsem také náruživý posluchač herní hudby. Neposlouchám výhradně jen soundtracky z her, které jsem hrál, takže se snažím proniknouti čas od času do novějších her, ale je fakt, že své nejoblíbenější kousky mám spíše z těch starších. Nejdříve jsem si zamiloval hudbu z první dvou dílů Dooma. Je fakt, že jeho hudba je neskutečně prostá až primitivní a velké procento z nich jsou covery (i když často výrazně změněné) slavných i méně slavných metalových písní, ovšem ta atmosféra mě dostává i po letech. Z dalších soundtracků jsem si nejvíce oblíbil celou sérii Heroes of Might and Magic i poslední 4 díly Might and Magic pod 3D0, neznám tvůrce, kteří by se hochům z Green Street Studios vyrovnali, co se týče melodických nápadů a není pravda, že se jedná hlavně o předělávky děl klasické hudby, to jen výjimečně. Z dalších soundtracků je to pak rozhodně Outcast, jeden z nejpodstatnějších přelomů herní hudby vůbec, dále pak Warcraft 2 i World of Warcraft, Black Moon Chronicles, Atlantis 1-2, série Command & Conquer (včetně Red Alerta), Duke Nukem 3D a mnoho dalších...z toho vyplývají i mojí nejoblíbenější autoři: Bobby Prince, skladatelé z Green Street Studios: Rob King, Paul Romero a Steve Baca, Glenn Stafford, Pierre Esteve, Frank Klepacki, Lee Jackosn, Stéphane Picq a další.