Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hexen II Mission Pack: Portal of Praevus

31.03.1998
80
16 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Oficiální datadisk k úspěšnému HeXen II z roku 1997. Nabízí 15 nových a rozsáhlých úrovní, některými z nich je opět možné procházet tam a zpět. Ke čtyřem charakterům z původní hry přibyl jeden nový, a to démon v ženském provedení. Díky možnosti volby nové postavy se hra stává více zajímavější a po aplikaci patche verze 1.17 je možné si za tuto postavu projít i epizody z původní hry. V tomto mission packu se hráč podívá do ledových jeskyní, temných katakomb, rozsáhlých chrámů a nádvoří. Ochuzen přitom nebude ani o pár nových vylepšení grafického charakteru nebo plnou podporu myši.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Oproti Hexenu II se tento mission pack hraje nevídaně lehce, svěže a s chutí. Přestože hratelnost je stejná, jen úrovně jsou menší a úkoly jednodušší. Díky tomu není prakticky potřeba se dívat do návodu. Stačí následovat cestu před sebou, sbírat artefakty a umístit je tam kde jsou potřeba. Tato nutnost spolu s vracením se do již na navštívených míst zůstala z původní hry. Naštěstí je nyní možnost si zahrát i za novou postavu, Démonku. S níž je procházení úrovní asi nejsnazší a nejzajímavější, díky její základní přednosti. Kterou je sesílání střel v neomezené míře, nehodí se sice na všechny protivníky a vzdálenosti. Na druhou stranu se ale jedná o nespornou výhodu proti ostatním charakterům nebo zbraním.

Zredukovány jsou i souboje s bossy a dalšími obtížnějšími protivníky. Je ale možné si je zpestřit zajímavou taktikou, nebo způsobem nutným k jejich eliminaci. Takže se v tomto ohledu stále jedná o povedenou složku, která původnímu dobrodružství nedělá vůbec ostudu. Celkově jde o dobře zpracovaný a zábavný datadisk, v němž není hráč ochuzen ani o rozmanitě a odlišně pojaté úrovně.

Pro: Je to Hexen a i díky nové postavě se hraje stále skvěle, možná o něco líp než předtím.

Proti: Vyžaduje původní hru a pro co nejlepší zážitek, nutnost použití dvou patchů verze 1.12 a 1.17.

+10
  • PC 85
Opravdu hodně fajn datadisk - kromě nových monster, nového volitelného charakteru na začátku máme i několik nových map.

V podstatě už tu není skoro žádné adventuření - asi 2x, maximálně 3x se tu musí někam něco zanést - ale jinak jsou to relativně lineární mapky, kde se jde z bodu A do bodu B.

Takže je to jen taková krátká oddechovka...

Líbily se mi nová prostředí - mapy se záměrně odehrávaly co nejméně v prostředích z původního Hexena - místo toho jsou tu mapy nové a to třeba na takových hezkých místech, jako kobky, tibetské chrámy či podzemní štoly.

Beru to jako takovou třešničku na dortu po dohrání Hexena 2!

Pro: Hezké mapy v hezkých prostředích - pár nových monster, nová celá postava (ďáblice)

Proti: Brutálně tuhý hlavní boss, hodně krátké (no je to datadisk, takže...)

+8