River Raid

Activision •  Micro Projects Limited (C64) •  Software Conversions (Spectrum) •  Krome Studios (X360) •  Backbone Vancouver (PSP) •  Aspyr Media (GBA) •  Barking Lizards Technologies (PS2) •  Contraband Entertainment (PS2) •  Learn Technologies Interactive (PS1) •  Sydney Development (Coleco) •  Code Mystics (Android, iOS) •  Infospace Games - IOMO studio (J2ME, WMobile)
1982
03.06.2009
26.05.2010
29.08.2012
30.08.2012

River Raid je top-down střílečkou, ve které hráč ovládá stíhací letoun ve snaze zničit mosty na řece na nepřátelském území. Řeku chrání množství nepřátelských lodí, vrtulníků a letadel, v některých portech hry se přidají také balóny a tanky na břehu řeky. Za každé sestřelení hráč získává body. Je nutné doplňovat palivo (stačí přeletět nad čerpací stanicí), jinak letadlo havaruje. Havárii znamená také srážka s nepřítelem nebo s nábřežím.

Na herní ploše se nelze pohybovat nahoru a dolů, pouze do stran. Letadlo lze však zrychlit a zpomalit. Není nutné doplňovat střelivo, toho má hráč neomezeně.

V roce 1988 vyšlo pokračování River Raid II.

• At2600 80
River Raid je dost možná první videohra, kterou jsem kdy v životě hrál. Konzole byla připojená sice jen k malému černobílému televizoru Tesla Merkur 2, ale koho by to trápilo - konečně jsem měl videohry!

I po těch mnoha a mnoha letech mám na River Raid dobré vzpomínky. Hratelnost je neskutečně pohodová a zábavná, přitom hráč nedělá nic jiného než létá, střílí a vyhýbá se překážkám. Obtížnost byla tak akorát, i když si vybavuji pasáže, které daly dost zabrat. Pokud si dobře vzpomínám, hra nemá konec, ale po dokončení určitého množství map se pokračuje jakoby od začátku.

Ve výsledku je to jedna z nejlepších her, které jsem na Atari 2600/Rambo TV Game hrál.