Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

86
49 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.06.2017 PS4
29.06.2018 PCXOneSwitch
Vývojáři:
Vicarious Visions
Oficiální stránky:
https://www.crashbandicoot.com/
Crash is back and n-sanely better!

Nejnovější vhled do světa Crashe a jeho přátel nese jméno Crash Bandicoot N.Sane Trilogy. Titul přináší kompletně modernizovaný obsah hned tří prvních dílů série. Jmenovitě jde o díly Crash Bandicoot (1996), Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (1997) a Crash Bandicoot 3: Warped z roku 1998.

V úvodním menu si lze jednoduše navolit, který ze zmíněných tří dílů chcete hrát. Novinkou oproti původním titulům je zde možnost vybrat si volně s kým úrovně vlastně projdete, ať již jde o Crashe, či jeho sestru Coco. Toto je dostupné ve všech herních lokacích, vyjma soubojů s bossy, které lze projít pouze v kůži Crashe. Dále přidali tvůrci také několik původně zamýšlených úrovní, které se nakonec do původního vydání nedostaly.

Vedle audiovizuálního provedení prošel dále změnou i gameplay. Do každého z dílů byla přidána například možnost volného ukládání vašeho postupu, vylepšeny byly checkpointy v úrovních, či možnost projít hry v režimu time trialů. Systém time trialů byl původně představen až v posledním díle jménem Warped. Ostatní obsah zůstal bez zásahů, to se týká například samotných příběhů, které odpovídají původní podobě. Nechybí sběr wumpa ovoce, maska Aku-Aku, která Crashe i Coco ochrání od zranění, nebo nutnost hlídat si počet životů, jimiž hrdina disponuje, jelikož jejich ztráta znamená konec hry. Je zde zkrátka vše, co sérii Crash Bandicoot utvořilo.


Poslední diskuzní příspěvek

Dal nekdo ten Stormy Ascent time trial na achievement? :D EDIT: 2:58, dokonce platinum relic, ez.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Ano, Crash je zpátky.

Konečně se dočkali i PC hráči, a tak nám Activision přinesl ucelený balíček tří dobrodružství populárního vačnatce. Že jde o remaster asi není třeba příliš rozpitvávat. Až na pár pidizměn a pár bonusových levelů opravdu nepřináší nic nového, nemluvím-li o hezké nové grafice.
Mno, něco přece jen možná ano. Způsob pohybu se trochu změnil. Crash je nyní trochu "těžkopádnější" a například v vodních kolech nebo hrátek s motorkou jde oproti originálu proměna dost znát.
A pak jsem chvílemi spatřil i nějaké to prolnutí objektů.

Ale jestli čekáte, že kvůli tomu Crashe a další ikonické kamarády a nepřátele strhám, tak to se načekáte. Protože přes to všechno se to hraje zatraceně dobře a já můžu první oficiální Crashovu návštěvu na PC jen a jen doporučit.

Pro: první 3 díly v jednom balíčku, grafika, hudba, obtížnost

Proti: občasné prolnutí objektů, žádné převratné změny (i když to je možná dobře)

+16
  • PS4 85
Crash je zpět!

Tuhle legendární hopsačku si s velkou mírou nostalgie hráči připomínali tak dlouho, až se Activision, které ho původně nevyrábělo, ale vlastní k němu práva, rozhodlo jim přání splnit a vydat rovnou všechny tři díly znovu. A jelikož se peníze hráčů, kteří nostalgicky plakali štěstím jen sypaly, Crash vyšel i na XONE, Switch a PC.

Naprosto stejný tak, jak si ho pamatujeme jako špunti sedící u PS1. Doslova. Kromě grafiky se na Crashovi nezměnilo vůbec nic. Přijde mi to trochu škoda, protože i když jsem nadšená z původní trilogie a zvuk "Bukada" ve mě vyvolal o dost víc štěstí, než by měl, něco mi chybí.
Co mi ale rozhodně nechybí, je obtížnost. Buď jsem v sedmi letech byla dost šikovnější než jsem teď, protože si opravdu nepamatuju, že byl první díl takhle těžký.

Můžeme tedy jen doufat, že Crash bude úspěšný i na dalších platformách a třeba se v budoucnosti dočkáme ikonického Crash team racing, což by, řekněme si to na rovinu, udělalo radost nám všem.

Pro: nostalgie

Proti: žádný přidaný obsah

+13