Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

akce > plošinovka *
30.06.2017 PS4
29.06.2018 PCXOneSwitch
Crash is back and n-sanely better!

Nejnovější vhled do světa Crashe a jeho přátel nese jméno Crash Bandicoot N.Sane Trilogy. Titul přináší kompletně modernizovaný obsah hned tří prvních dílů série. Jmenovitě jde o díly Crash Bandicoot (1996), Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (1997) a Crash Bandicoot 3: Warped z roku 1998.

V úvodním menu si lze jednoduše navolit, který ze zmíněných tří dílů chcete hrát. Novinkou oproti původním titulům je zde možnost vybrat si volně s kým úrovně vlastně projdete, ať již jde o Crashe, či jeho sestru Coco. Toto je dostupné ve všech herních lokacích, vyjma soubojů s bossy, které lze projít pouze v kůži Crashe. Dále přidali tvůrci také několik původně zamýšlených úrovní, které se nakonec do původního vydání nedostaly.

Vedle audiovizuálního provedení prošel dále změnou i gameplay. Do každého z dílů byla přidána například možnost volného ukládání vašeho postupu, vylepšeny byly checkpointy v úrovních, či možnost projít hry v režimu time trialů. Systém time trialů byl původně představen až v posledním díle jménem Warped. Ostatní obsah zůstal bez zásahů, to se týká například samotných příběhů, které odpovídají původní podobě. Nechybí sběr wumpa ovoce, maska Aku-Aku, která Crashe i Coco ochrání od zranění, nebo nutnost hlídat si počet životů, jimiž hrdina disponuje, jelikož jejich ztráta znamená konec hry. Je zde zkrátka vše, co sérii Crash Bandicoot utvořilo.

Charllize: ,Bursoft: Ale jo, osobně nemám problém ani s hraním na controlleru. FPS/TPS bych na něm asi cíleně nehrál, pokud mám možnost K+B…

Ano, Crash je zpátky.

Konečně se dočkali i PC hráči, a tak nám Activision přinesl ucelený balíček tří dobrodružství populárního vačnatce. Že jde o remaster asi není třeba příliš rozpitvávat. Až na pár pidizměn a pár bonusových levelů opravdu nepřináší nic nového, nemluvím-li o hezké nové grafice.
Mno, něco přece jen možná ano. Způsob pohybu se trochu změnil. Crash je nyní trochu "těžkopádnější" a například v vodních kolech nebo hrátek s motorkou jde oproti originálu proměna dost znát.
A pak jsem chvílemi spatřil i nějaké to prolnutí objektů.

Ale jestli čekáte, že kvůli tomu Crashe a další ikonické kamarády a nepřátele strhám, tak to se načekáte. Protože přes to všechno se to hraje zatraceně dobře a já můžu první oficiální Crashovu návštěvu na PC jen a jen doporučit.

Pro: první 3 díly v jednom balíčku, grafika, hudba, obtížnost

Proti: občasné prolnutí objektů, žádné převratné změny (i když to je možná dobře)

Crash je zpět!

Tuhle legendární hopsačku si s velkou mírou nostalgie hráči připomínali tak dlouho, až se Activision, které ho původně nevyrábělo, ale vlastní k němu práva, rozhodlo jim přání splnit a vydat rovnou všechny tři díly znovu. A jelikož se peníze hráčů, kteří nostalgicky plakali štěstím jen sypaly, Crash vyšel i na XONE, Switch a PC.

Naprosto stejný tak, jak si ho pamatujeme jako špunti sedící u PS1. Doslova. Kromě grafiky se na Crashovi nezměnilo vůbec nic. Přijde mi to trochu škoda, protože i když jsem nadšená z původní trilogie a zvuk "Bukada" ve mě vyvolal o dost víc štěstí, než by měl, něco mi chybí.
Co mi ale rozhodně nechybí, je obtížnost. Buď jsem v sedmi letech byla dost šikovnější než jsem teď, protože si opravdu nepamatuju, že byl první díl takhle těžký.

Můžeme tedy jen doufat, že Crash bude úspěšný i na dalších platformách a třeba se v budoucnosti dočkáme ikonického Crash team racing, což by, řekněme si to na rovinu, udělalo radost nám všem.

Pro: nostalgie

Proti: žádný přidaný obsah