Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

05.11.1997
10.01.2008
01.04.2011
29.08.2012

Dr. Neo Cortex, šílený vědec a zlosyn z povolání, kterého jsme měli možnost poznat již v prvním díle akční skákačky Crash Bandicoot se vrátil a opět osnuje zlovolný plán který ohrožuje celý svět. V minulém příběhu se sice Crash postaral o Cortexovu armádu mutovaných zvířat a samotného úhlavního zloducha vyhodil z jeho doupěte. Šílencovu mysl tím však nenapravil. Poté co se Cortex propadá do jeskyně, v jejíchž útrobách naráží na záhadné krystaly pulsující mocnou energií, rozhoduje se využít je ke zničení samotné planety Země. Naštěstí pro všechny obyvatele, hrdinný Crash mu nemíní povolit jakékoli šance k dokončení jeho plánů ani podruhé, a tentokráte na to všechno nebude zcela sám. Dostane pomoc také od své sestry jménem Coco, která za něj projde některé levely.

Crash Bandicoot: Cortex Strikes Back navazuje přesně tam, kde skončil první díl. Toto platí nejen o zmíněném příběhu, ale také o herních mechanikách, které jsou buď totožné, nebo jen upravené oproti těm již známým. Hráči předešlého titulu tedy budou poměrně brzy jako doma. Výběr herní lokace nyní neprobíhá pomocí přesunu Crashe po mapě ostrovů, ale skrze jakýsi centrální "hub", systém je však stejný. Vrací se také známé sbírání ovoce z bedniček, sbírání bonusových životů (a jejich ztrácení při mnoha smrtích, které na hrdiny čekají), odemykání bonusových levelů či souboje s bossy.