Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

21.02.2014
04.05.2018
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V pátém díle série Donkey Kong Country a přímém pokračováním Donkey Kong Country Returns se opičák Donkey Kong a jeho přátelé musí postavit invazi mrože Lorda Fredrika a jeho poskoků Snowmadů, kteří chtějí zmrazit a ovládnout Donkey Kongův ostrov.

Hratelností se Tropical Freeze v mnohém podobá předchozímu dílu a opět se jedná o plošinovku, kde se v roli opičáků Donkeyho Konga a dalších musíte proskákat a probít 55 novými úrovněmi. Oproti tropické zvířeně z minulého dílu tentokrát Donkeymu a spol. stojí v cestě vikinští Snowmads, mezi kterými se najdou severská a polární zvířata jako tučňáci, mroži a sovy. K Donkeymu a jeho synovi Diddymu se v boji tentokrát přidává Diddyho přítelkyně Dixie, představená v Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest a stařešina klanu Kongů Cranky, přičemž Dixie s pomocí svých copánků může plachtit vzduchem a Cranky se může odrážet od své hole. V reedici pro Nintendo Switch byl jako hratelná postava přidán i surfer Funky, který slouží jako obdoba jednoduché úrovni obtížnosti a má spoustu výhod – má pět srdcí (namísto obvyklých dvou), dvojitý skok a možnost plachtit na svém prkně, není zraňován bodáky a může nekonečně dlouho pobývat pod vodou.

Nově si za mince nasbírané v úrovních můžete v obchodu Funky Konga nakupovat užitečné power-upy, jako například dočasnou nesmrtelnost. Úrovně jsou opět kromě mincí plné různých sběratelských předmětů, jako písmen K-O-N-G a dílků skládaček, které odemykají různé bonusy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.