Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated

Purple Lamp Studios •  Heavy Iron Studios (původní verze)
23.06.2020
08.12.2020
21.01.2021
kompatibilní
76
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated nie je originálnou hrou, nakoľko ide o remake rovnomennej konzolovej verzie titulu z roku 2003. Podobne ako napríklad v prípade Spyro Reignited Trilogy ide o prerábku, ktorá si zachováva pôvodný príbeh, hrateľnosť a vzhľad levelov, no disponuje výrazne zmodernizovaným grafickým spracovaním. Pôvodný RenderWare totiž nahradil Unreal Engine 4, pričom niektorí bossovia sa dočkali v novej verzii menších vizuálnych zmien. Jemne remasterovaný bol aj soundtrack.

Zďaleka najvýraznejšou zmenou, ktorú prináša remake, je prítomnosť multiplayerového režimu. Ten je možné si vyskúšať vo dvoch hráčoch, a to ako v lokálnej kooperácii, tak i po sieti. Hrateľnosťou o klasickú hordu, kde je nutné sa postupne prebojovať cez množstvo nepriateľov a dve desiatky ostrovov až k úplnému víťazstvu. Inak je však takmer všetko po starom a fanúšikov originálnej hry nečakajú žiadne ďalšie závratné novinky.


Poslední diskuzní příspěvek

@Fritol (19.04.2022 21:07): Asi to bude kombinace nulových očekávání a správného načasování. Pár názorů na hru jsem si přečetl a někteří jsou nadšení, jiní to vidí skoro na podprůměr. Spongeboba vlastně neznám, myslím, že jsem neviděl žádný díl celý. Nějak se mi to jednoduše trefilo do noty a aktuální nálady. Rozhodně tomu pomohl i fakt, že jsem před pár měsíci hrál zmiňovaný Medievil, který mi přišel vlastně až špatný (no a tam jsem jistá očekávání měl). Hodnocení 8/10 je možná trochu darda a v tomhle případě jsem byl asi dost neobjektivní. Je možné, že kdybych to hrál třeba měsíc po mém oblíbeném Raymanovi, tvářil bych se jinak... Spyra jsem hrál (první díl) a bavil se řekněme stejně.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS5 80
Pohodová poctivá plošinovka, která mantinely žánru sice neposouvá, ale baví náramně. Jednoduše obsahuje všechny nezbytné propriety dobré skákačky. Vedle pestrobarevných úrovní tak táhne i povedeným a responzivním ovládáním, na jehož absenci v mých očích absolutně pohořel třeba remake MediEvilu, který zůstane po pořádném zklamání nejspíše nedohraný.

Levely nejsou příliš rozvětvené, ale svými navrženými překážkami a občasnými puzzly dokáží hráče upoutat. Plejáda schopností hlavních hrdinů není kdovíjak pestrá či hravá, pro účely hraní však naprosto stačí. Hratelnost navíc nepřešlapuje na místě a v rámci jednotlivých světů přináší dostatek ozvláštnění a nových prvků. Postup je limitován sbíráním zlatých špachtliček a tento systém i přes svoji banalitu jednoduše funguje.

Hra je nabitá prvoplánově infantilním humorem, který však věrně své předloze nesklouzává k trapnosti (když, tak cílené). Díky tomu má tak Battle for Bikini Bottom slušný záběr a potenciál oslovit široké hráčské publikum. Hra i přes svoji stylizaci není úplná brnkačka a třeba jedna z posledních úrovní v podobě SpongeBobova snu dá celkem zabrat. Frustrace se zde naštěstí dostavuje spíše sporadicky, většinu času se prostě dobře bavíte v pestrobarevném světe plném rozverných postaviček, poctivého skákání a dobrých nápadů.

Ze hry jsem si tak odnesl jasně pozitivní pocit, není v ničem převratná či vyloženě ohromující, vše nezbytné však dělá správně. Vlastně jde o prakticky ideální hru do předplatného PS Plus. Jen by bylo potřeba, aby jí ti věční uplakánci na téma "s*ačky v Plusku" daly alespoň šanci.

 Hodnocení na DH v době dohrání: 76 %; 5. hodnotící; zdarma v rámci PS Plus

Pro: Povedené ovládání; zábavné úrovně; humor je sice infantilní, ale působí nenásilně a příjemně

Proti: "Jen" poctivá hopsačka v kulisách známého animáku, která ničím moc nevybočuje

+13
  • PS4 70
Spongeboba mám rád a hra mě v rámci značky dokázala potěšit. Příběh je jednoduchý a hlavně stupidní, jako předloha. Hratelnostně se jedná o klasickou obyčejnou plošinovku, navíc o předělávku skoro 20 let staré hry, naštěstí jsem vychován podobnými hrami, takže se jedná o moji krevní skupinu. Většinu úrovní jsem si užíval, ale některé neměli uspokojivý design, včetně maličkostí jako třeba špatně (nepřesně) umístěné položky. Dále se mi vyloženě nelíbila nahodilost smrtelných zón, kdy jedna kaluž představovala náhlou smrt a druhá postavu pouze popálila, bez větší kompenzace. Možnost hrát až za 3 odlišné postavy s lehce pozměněným designem úrovní určený pro danou postavu bylo fajn ale oznámené pokračování hry tenhle aspekt snad více propracuje a zapracuje i na dalších neduhách. Nepřátelé byli rozmanití a jejich kosení je jedna radost. Souboje s hlavními bossy, se celkem úspěšně snaží působit odlišně. Jsou jednodušší ale tohle do podobného titulu prostě patří. K technickému zpracování dodám že se mi líbila grafika, i když bylo místy moc vyjasněno (až moc světlý obraz), hudba byla dostatečně Spongebobová a obecně hra běžela plynule bez pádů. Multiplayer jsem nezkoušel. Fanouškům jak seriálu tak plošinovek hru každopádně doporučuji, nejedná se o největší herní klenot ale svůj účel plní.

Pro: Svět a jeho postavy, hloupé dialogy a humor, nepřátelé, souboje s bossy, grafika

Proti: Některý design úrovní a maličkosti, občasné bugy

+12