Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MediEvil

25.10.2019
kompatibilní
81
20 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Po vzoru jiných původně playstationových adventur jako Crash Bandicoot N. Sane Trilogy nebo Spyro Reignited Trilogy se vrací v remaku hry MediEvil (1998) i nemrtvý rytíř Sir Daniel Fortesque.

MediEvil je hack and slash adventura, ve které se legendární Sir Daniel chystá zneškodnit černokněžníka Zaroka, který chce ovládnout království Gallowmere. V bitvě Dana ale nešťastně zabije hned první vystřelený šíp. Zarok se však stáhne do ústraní a čeká dalších 100 let, po kterých vzkřísí svoji nemrtvou armádu a uvrhne království do nekonečné noci. Omylem ale oživí i nebohého Sira Daniela, ze kterého se za léta stal zaprášený kostlivec. Nejprve pouze pomocí své utrhnuté ruky, ale později i s mečem a štítem, jak se na rytíře patří, probíjí se Sir Daniel nespočtem nemrtvých nepřátel, v graficky kompletně přepracovaných lokacích a díky modernímu ovládání, až za svou odplatou k čaroději Zarokovi.

Hra je exkluzivní pro konzoli PlayStation 4 a obsahuje kompletní českou lokalizaci včetně dabingu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 100
Remake a remaster je v hrách niečo špeciálne. Ja osobne vnímam 2 skupinky hráčov. Buď ich hráči nenávidia, alebo milujú. Jedna skupinka tvrdí, že vývojári nimi ľahko zarábajú peniaze. Nemusia nič vymyslieť, len upravia grafiku a môžu to predávať ako novú hru za plné peniaze. A potom sú tu asi ľudia ako ja. Ľudia, ktorí tieto hry hrávali ešte niekedy na základnej škole a hra pre nich dýcha silnou nostalgiou. Keďže do tejto skupinky patrím aj ja, tak neviem, či tento komentár bude objektívny.

Keď ohlásili remake hry MediEvil, tak som bol veľmi nadšený. Túto hru som hrával ako malý chlapec v dobe, keď som bol na základnej škole, takže pre mňa sú všetky takéto podobné hry neskutočný návrat do starých čias. O to viac je to umocnené tým, že som ako dieťa ja sám nikdy nemal PlayStation, takže som sa vždy neskutočne tešil, keď som mohol ísť do herne alebo ku kamarátovi. MediEvil je jedna z mála hier, v ktorej som si niektoré časti doteraz vedel presne predstaviť. Aj keď momentálne mám pôvodné PS1 a vedel by som si túto hru zahrať tam, tak je to zase niečo iné vyskúšať si takúto hru vo vylepšenej grafike. A keďže sa jedná o remake, tak hra ponúka aj niečo naviac.

MediEvil je humorná hack and slash hororová adventúra. Aj keď je na hre vidno, že je staršieho dátumu, tak si myslím, že aj teraz dokáže naozaj zabaviť. Vy, ako Sir Daniel Fortesque, sa preberáte zo 100 ročného spánku, aby ste bojovali proti hordám príšer zo záhrobia a zachránili Váš milovaný Gallowmere. Viac Vám z príbehu prezrádzať nebudem, pretože aj po takejto dobe ma stále bavil a zasmial som sa viackrát. Plus k tomu je, že hra okrem češtiny obsahuje aj kompletný český dabing, ktorý je zvládnutý veľmi dobre.
Hra obsahuje 22 levelov a nemôžem povedať, že by ma nejaký nudil. Každý level bol niečím výnimočný a v každom leveli vedeli autori niečím prekvapiť. Aj napriek tomu, že sa jedná o staršiu hru, tak nečakajte, že Vám stačí presekať sa jednotlivými úrovňami a hotovo. Pokojne sa Vám môže stať, že si niečo v nejakom leveli nevšimnete a o pár úrovní ďalej nebudete vedieť pokračovať, nakoľko okrem zabíjania musíte zbierať runy a artefakty. Mimo hlavnej náplne je tu aj vedľajšia, ako napríklad zbieranie kalichov za určitý počet zabitých nepriateľov. Oproti pôvodnej verzií tu autori ešte pridali zachraňovanie duší. Táto možnosť sa Vám odomkne pri konci hry a duše Vás opäť náhodne prevedú po jednotlivých leveloch. Ak sa Vám podarí zachrániť všetky duše, tak získate odmenu, ktorou je...ale veď to skúste. Nebudem Vám to kaziť.
Nepriateľov je v hre slušná kopa a zabudnite na nejaké nastavenie obtiažnosti. Žiadny easy mód nehľadajte. Jedinú možnosť máte, či chcete zapnúť novú alebo načítať uloženú hru. Hra sa ukladá po každom leveli a nenájdete tu ani žiadny checkpoint. Pokiaľ sa Vám podarí umrieť na konci úrovne v súboji s bossom, tak idete pekne celý level odznova. Takto sa mi to páči. Toto nie je žiadna nová hra, ktorá Vás vedie za ručičku a pomáha Vám na každom kroku.
Jednotlivé úrovne sú zaujímavo spravené a rozmanité. Jediné, čo Vám môže sem-tam kaziť zážitok je kamera, s ktorou pracovať nie je najjednoduchšie. Pre mňa je toto jediná vec, ktorú by som hre vytkol.

MediEvil je síce hra, ktorá tu už bola, ale momentálne je ľahko dostupná pre všetkých. Či už si chcete zaspomínať na staré časy alebo ste ju ešte nehrali a nebojíte sa menšej výzvy. Cena je naozaj dobrá a hra podľa mňa má čo ponúknuť. Mňa osobne vrátila o pekných pár rokov v čase a bol to úžasný zážitok. Ani chvíľku som sa nenudil, bavil som sa, smial som sa a sem-tam aj zapotil.

Pro: príbeh, humor, náročnosť, ako taká znovuhrateľnosť, nostalgia

Proti: sem-tam kamera

+14
  • PS4 80
Halloweensky zábavný a sem tam pekelně těžký návrat Sira Daniela Fortesquea z reálného i videoherního záhrobí! Původního MediEvila jsem kdysi znal jen ze stránek časopisů a z dema v Playstation magazínu (i když to byla myslím dvojka). Vždycky mě lákal, takže jsem byl z ohlášení remaku nadšený. Vlastě mě zajímal celý příběh, o co v téhle rubačce jde a jak to, že se ze Sira Daniela stala tak trochu kultovní postava. A teď už vím!

Fortesque měl pech. Odvážně nakročil k tomu stát se na věky oslavovaným hrdinou, jenže o tuhle možnost, stejně jako o oko i spodní čelist, ho připravil jeden blbý letící šíp! Tak málo stačí, aby se na člověka na onom světě dívali kolegové skrz hnilobné prsty. Jo, všichni tam z něj mají srandu. Jenže! Daniel nečekaně dostává druhou šanci. Zlý čaroděj Zarok, jeho dávný nepřítel, si chystá armádu nemrtvých a při jejich oživování omylem probere i Fortesquea. A ačkoliv by Dan byl jen s jedinou čelistí na soutěži v pojídání hot dogů bez šance, na zabíjení zombies, dýňových strašáků, démonických přízraků a jiných monster to je víc než dost!

V průběhu hry se probíjíte skrze království Gallowmere, oháníte se meči, kladivy, sekyrami, palicemi, střílíte z luků, kuší, ale ovládnete třeba i blesky! Také řešíte logické hádanky a postupně odemykáte lepší a lepší zbraně, přičemž největší jatka to jsou s těmi magickými. Ale v případě nouze si můžete klidně utrhnout vlastní ruku a válčit s ní. Morbidní poetika inspirovaná např. filmem Noční můra před Vánoci každému jasně připomene tvorbu Tima Burtona, a skutečně, MediEvil je sice vizuálně jakoby pochmurné, ale jinak obrovsky vtipné a nápadité dobrodružství. Jen je místy také brutálně obtížné! Ale těžko říct, možná jsem jen zhýčkaný většinou novodobých her, které hráčům mnohé odpouští.

Remake MediEvilu vám neodpustí nic, zůstává věrný hratelnosti z časů prvního Playstationu. Umřete, tudíž začínáte celý level komplet od začátku! I pomalé zombie v úvodu vás pošlou zpátky do rakve, pokud si na ně nedáte pozor. Takže to je místy trochu frustrující, ale na druhou stranu i zábavné a nikoliv nepřekonatelné.

Zkrátka to není žádná bezstarostná procházečka, ale o to větší získáte v průběhu skill, a o to víc se budete chtít na konci pomstít Zarokovi, který vám takhle náročnou cestu připravil! For Gallowmere!

PS: Další nejen videoherní recenze najdete na mém instagramovém účtu, profil instageek_cz , díky!:)

PPS: Hra má kompletní českou lokalizaci, včetně dabingu! Z ukázek na mě působil solidně, ale nakonec jsem zůstal u angličtiny, z nostalgických důvodů, abych se i tímto původním nastavením přenesl zpět do časů ZŠ!:))

Pro: Atmosféra jak z filmů Tima Burtona v jeho nejlepší éře, humor, příjemný retro feeling.

Proti: Místy lehce frustrující, ale to už tak u her bývá:))

+14
  • PS4 80
Remake hry MediEvil se opravdu povedl. Hra obsahuje skvělý příběh, český dabing a nechybí zde ani humor. U hry jsem si dobře zabojoval, zasmál a zarelaxoval. :D

Hodně mi ale vadila kamera z různých pohledů, občas to byl blbý úhel a blbě se postava ovládala.

Délka hry mi přišla tak akorát, občas byl problém udělat zadaný úkol, protože i když je vše v Češtině, ne vždy je mise tak jednoduchá, jak se zdá.

Nějak mě už nenapadá, co bych v této hře dále vytknul, hru jsem si užil a tak ji celkově hodnotím na 85%. :)

Pro: Příběh, humor, obtížnost

Proti: Kamera

+12