Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MediEvil

01.10.1998
03.05.2007
01.04.2011
29.08.2012
83
19 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

A gothic tale straight from the grave.

Rozverný titul je zasazen do království Gallowmere. Zlý čaroděj Zarok chtěl Gallowmere ovládnout se svou nemrtvou armádou. Král však proti němu vyslal armádu vedenou sirem Danielem Fortesque. Rytíř v bitvě Zaroka zabil, sám však zahynul a byl prohlášen hrdinou Gallowmere. Legenda však není pravdivá, byl sice královým oblíbencem, ale také zbabělcem. V bitvě zahynul jako jeden z prvních a Zarok unikl. Král se pak rozhodl pravdu zakrýt, a tak do světa vypustil legendu o statečném šampionovi. O 100 let později se Zarok vrací a vyšle na Gallowmere kouzlo, které oživí mrtvé a ukradne duše živých. Omylem však oživí i sira Daniela Fortesque, který se mezitím proměnil v kostlivce. Kvůli své zbabělosti nemohl vstoupit do Haly hrdinů, ale nyní dostal možnost stát se skutečným hrdinou a konečně porazit Zaroka.

MediEvil je akční adventura. Hráč prochází jednotlivými úrovněmi a bojuje s nepřáteli, kteří zahrnují zombíky, skřety a mnohá další monstra. K dispozici má celou řadu zbraní jako třeba meč, luk, pochodeň či sekyra. Fortesque si může utrhnout ruku použít ji v boji. K dispozici jsou také štíty k obraně. Hráč mimo jiné občas musí řešit i logické hádanky. V každé úrovni je ukryt kalich. Za posbírání určitého počtu kalichů je Dan pozván do Haly hrdinů, kde získá novou zbraň. Pokud je posbírá všechny, bude vstup do Haly na konci hry volný.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS1 95
MediEvil je podle mě jednou z nejlepších her pro PS1, hlavně díky atmosféře, kdy došlo k promíchání gotického hororu s humorem. Jednotlivé úrovně nabízejí zajímavé prostředí, které hře dodává určité kouzlo. Za sebe můžu napsat, že nejvíc se mi líbily úrovně The Enchanted Earth a Haunted Ruins. Když vyšel druhý díl, tak mi tam toto kouzlo trochu chybělo. Hratelnost je taktéž skvělá. Bojování s nepřáteli i řešení logických hádanek si zde hráč užije až až. V pozdějších úrovních se obtížnost zvýší a hráč čelí tužším nepřátelům. Zde mám na mysli hlavně prokletou loď, i když tam mě ti nepřátelé nikdy neštvaly jako strašáci v polích a ti jejich zatracení havrani. Taky ti zlodějšíí impové mě občas štvali, tak že jsem si zuřivě vytrhl ruku a umlátil je s ní. Ještě, že ji ti zmetci nekradou :D Hodně vyplatí sbírat kalichy duší, protože tak hráč získá lepší zbraně bez nichž by byla většina úrovní o dost těžší. Navíc nové zbraně znamenají více zábavy. Obtížnost hry však nikdy nepřejde do neúnosných mezí, kdy by se mohla stát frustrující. Taktéž můžu pochválit hudbu, která ke hře dokonale sedí. Trošku horší jsou možná skákací části, naštěstí jich však tolik není.

Pro: Sir Dan, hratelnost, prostředí, "gotický humor"

Proti: Skákací časti

+10