Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

New Super Mario Bros. U

New Super Mario Bros. U Deluxe

77
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
18.11.2012 WiiU
11.01.2019 Switch
Vývojáři:
Nintendo Entertainment Analysis & Development
Oficiální stránky:
http://newsupermariobrosu.nintendo.com/
Již čtvrtý díl série 2,5D plošinovek New Super Mario Bros. s instalatérem Mariem a jeho přáteli v hlavní roli, tentokrát určený pro konzoli Nintendo Wii U.

Bowser po svých neúspěšných pokusech o únos princezny Peach změnil strategii – rozhodl se dobýt její zámek, kde ji drží jako rukojmí a jejích obvyklých zachránců, Maria, Luigiho a dvou Toadů, se zbavil tak, že je mechanickou rukou vrhl do dalekých krajů. Nezbývá jim tedy nic jiného, než projít 82 nových úrovní rozdělených do devíti světů a postavit se Bowserovi, vyčkávajícímu v princeznině zámku.

Stejně jako NSMB Wii, i NSMB U nabízí kromě singleplayeru i kooperační multiplayer, který tentokrát podporuje až pět hráčů, přičemž čtyři hráči se ujmou jedné z hratelných postav a pátý hráč jim může skrz dotykovou obrazovku Wii U gamepadu pomáhat přidáváním plošinek či omračováním nepřátel. Hráčům déle pomáhají i nové power-upy, jako veverčí oblek, se kterým lze plachtit či lézt po stěnách, nebo malí Yoshiové, které hráči nosí na zádech a poskytují jim různé schopnosti – červený Yoshi se umí nafouknout jako balón, modrý Yoshi pouští z pusy bublinky a žlutý Yoshi svítí jako lampa.

Hra dále obsahuje dostupné i tři speciální režimy, z nichž jsou dva nové – Coin Battle, známý z NSMB Wii, Boost Rush, ve kterém úrovně automaticky scrollují, přičemž rychlost scrollování se zrychluje se sesbíranými mincemi a cílem je dohrát úroveň co nejrychleji, a Challenge Mode, přidávající do úrovní nové úkoly (jako sesbírat co nejvíce bonusových životů bez toho, aby se vaše postava dotkla země).

O další úrovně hru rozšířilo DLC New Super Luigi U, které později vyšlo i jako samostatná hra.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.