Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

akce > taktická akce
akce > stealth akce
07.03.2017 PCPS4XOne
Ubisoft Paris, Ubisoft Annecy (Ubisoft Simulations) (sekundární)
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands je dalším dílem série taktických akcí z pohledu třetí osoby tentokrát s plně otevřeným světem. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jste jako člen tajné jednotky The Ghosts povolán do Bolívie, která je největším producentem kokainu na světě. Nemalou zásluhu na tom má drogový kartel Santa Blanca, který je třeba v této činnosti co nejdříve zastavit.

V otevřeném světě, kde dochází ke střídání dne a noci, narazíte na více než šedesát různých vozidel, které budete moci prohnat po moři, lesích či pouštích a nechybí ani létající stroje. Oproti Advanced Warfighter a Future Soldier jsou zde k dispozici namísto futuristických zbraní ty reálné, podobně jako v původním Ghost Recon.

Za plnění hlavních a nově i vedlejších misí získáváte zkušenosti, díky nimž dochází ke zvyšování úrovně postavy, čímž se zlepšují její vlastnosti. Mise lze plnit vícero způsoby a je jen na vás, zda zvolíte stealth postup nebo klasickou přestřelku. Hra je primárně určena pro kooperaci čtyř hráčů, ale obsahuje i singleplayer, kde zadáváte rozkazy ostatním třem spolubojovníkům ovládaných AI.

zdarec lidi, hledám nějaký tým, který hledá hráče k sobě na wildlands. Hru mám dohranou, po síti jsem hrál, ale s cizincema. Jazyk není moje…

K Wildlands jsem čuchnul během free víkendu v říjnu a od té doby mě hra nepustila. Obrovská mapa 25x25 km skýtá mnoho možností k vyřádění. Jako super tajná jednotka zvaná Ghosts (duchové) jste nasazeni do Bolívie, abyste zatopili místnímu drogovému kartelu, který vede nemilosrdný El Sueňo. Musím říct, že zpočátku mě vyloženě děsila rozloha a neskutečné množství vedlejších misí, za které získáváte zdroje jako benzin, lékařské a zdravotnické zásoby nebo komunikační nástroje. Ty pak následně s dovednostními body vkládáte do postavy a vylepšujete si tak její atributy. Po mapě jsou rozmístěna místa, která musíte nejprve objevit a získat informace ať už nafocením materiálů nebo výslechem pohlavárů. Pak se vám na mapě zobrazí například bedny se zbraněmi, jejich vylepšeními nebo zásobami a medailemi. Medaile slouží jako bonusové vylepšení pro konkrétní vlastnost. Velmi mě potěšila tvorba postavy a že je nadabována. Nehrajete tedy za mlčocha jako v Division. Osobně tuhle hru považuju za dokonalý mix Far Cry, GTA a Just Cause.

Jezdit se dá opravdu pomalu ve všem od motorek, přes čluny, nejrůznější auta, bagry až po letadla a smrtonosné útočné vrtulníky. Jízdní model je věru nešťastný a nazvučení vozidel klasicky hrozný, ale taková naháněčka konvoje s bagrem, na kterým sedí vaši kámoši a kropí to o sto šest...to dokáže sakra rozesmát. Pokud nehrajete v kooperaci (až další 3 hráči), máte k dispozici 3 boty, kterým můžete dávat pár rozkazů jako střílet, držet pozici atd. Trochu zamrzí, že pokud se k vám připojí nějaký kamarád, ostatní dva boti prostě zmizí. Potěšila by možnost, že by zůstali a řídil by je hostitel hry. No nic. Jak plníte mise je čistě na vás. Můžete se proplížit nebo zvolit Rambo styl. Ten bych ovšem na vyšší obtížnost nedoporučoval, protože zvláště Unidad (speciální vojenské jednotky) se s vámi vůbec nemazlí. Co se týče grafického nastavení, je tady opravdu dost věcí, které vám mohou ubrat na výkonu. Ani na GTX 970 nebylo snadné nastavit co nejlepší grafiku, aniž by fps nepadaly pod 40.
Hodně mi pomohl tento článek:

A čím mě Ubi opravdu velmi potěšil, bylo přidání predátorské mise na poslední dva týdny v prosinci, kdy bylo vaším cílem jej ulovit. V misi byla použita i původní hudba z filmu a několik hlášek. Díky, Ubi, zadařilo se. Predátor už spí s rybami. Divoká země určitě není dokonalá, co chvíli se objeví nějaký ten bug, a servery Ubi taky nepatří k těm nejstabilnějším, ovšem je to hra, která nabízí opravdu nádherně zpracovaný obrovský svět, ve kterém se s bandou kámošů můžete neskutečně vyřádit.

Pro: otevřený svět 25x25 km, nádherná grafika, tvorba postavy, hraní v kooperaci

Proti: horší optimalizace, občasné pády hry (nestabilní servery)