Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil


Veškerý hate a dění kolem strojový češtiny není nic jiného než trapná hysterie. Nikdo nedrží na překlad monopol, to si uvědomte. Když bude chtít jednu a tu samou hru překládat deset týmů, bude ji překládat deset týmů. A že jeden z nich používá strojový překlad? A?

Celé to vidím asi tak:

Doba jde kupředu, pokrok nezastavíš.

Projekty jako RDR2 nebo nadcházející Starfield budou přeloženy během několika týdnů, ne let.

Strojovka se neustále zdokonaluje. Nastane doba, kdy nebudete mít šanci to poznat. A to ne v rámci let, ale měsíců.

Může tak vzniknout mnohem větší množství přeložených her.

A hlavně, každý si může demokraticky vybrat, kterou češtinu použije. Ale ok, budeme dělat, že to neexistuje a odkazy na strojovku budeme mazat.... když si myslíte, že to k něčemu bude. Meh. Ona celkově DH působí stylem hlášky z formulářů vystihující přesně dnešní dobu. Nehodící se škrtněte. Škoda, jinak to tu mám fakt rád.Jako malý cíprt jsem běhal po herních maringotkách, o čemž dnes někteří hráči nemají páru, že něco takového vůbec existovalo. Tzv. první domácí hraní přišlo začátkem 90. let v podobě Rambo her, což byla kopie původní Atari z roku 1977. Hraní na úrovni začalo na konzolích od Segy. Nejprve u kamaráda na Master System, později doma na Mega Drive II. Samozřejmě došlo i na Playstation a Playstation II.

Zároveň na přelomu milénia jsme si domů pořídili i první PC, a to byl počátek konce hraní na konzolích. Pamatuju, že to tehdy mělo 20GB hdd a grafiku GeForce 4/128MB. Na něm jsem okusil takové věci jako Need For Speed Porsche Unleashed, Operation Flashpoint nebo Soldier of Fortune. Bohužel kvůli neodbornému přetaktování stroj v roce 2005 definitivně vypustil duši a odebral se na věčnost do křemíkového nebe. Pak byla pár let doba temna a paběrkování na dosluhujícím PS2 a ultrakřápu u šváry. Pravidelně jsem na pc začal zase hrát v roce 2007.

Komp se snažím udržovat víceméně na slušný úrovni. Krom rodiny do ničeho jiného peníze nedávám, takže si dělám radost. Klidně jsem ochoten dát do procesoru 12k, ale příznivcem předražených periférií určitě nejsem. Herní set za X tisíc z tebe lepšího hráče neudělá, tudíž klidně budu hrát na plastu za pár stovek, svoje to odvede úplně stejně.

31.10.21 se k naší herní rodině přidala PS4, jež byla chuděra nahrazena svou mladší nástupkyní. To už je holt koloběh křemíku. Vykšeftována za flašku třtinového rumu. Vítej tedy a snad přineseš ještě mnoho radosti.

Momentální sestava:
CPU: AMD Ryzen 7 5800x
HEATSINK: Scythe Mugen rev.B
GPU: Gainward Phoenix RTX 3070
RAM: Patriot Viper Steel 4x8GB 3733MHz DDR4
MB: MSI MAG Tomahawk B550
SSD: Samsung 850 EVO 120GB, Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
ODD: ASUS BW-16D1HT
PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W
CASE: Evolveo T1
Windows 10 pro
Zobrazovadla: LG 29WK600 UltraWide, BenQ GW2265
Klávesnice - A4tech bloody B120
Myš - Niceboy Oryx M600
Sluchátka - Lamax Heroes General1
Gamepad - Xbox ONE Bezdrátový ovladač xone/pc

Tak šel čas:
CPUs:
AMD Ryzen 1600x, AMD Phenom X6, AMD Phenom X2
GPUs:
nVidia Titan V RIP, nVidia gtx 1070 ti, nVidia gtx 1060 6gb, nVidia gtx 970 4gb, Radeon R9 280, nVidia gtx 460, nVidia 8600
RAM:
16gb ram, 12gb ram, 4gb ram, 2gb ram