Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Destiny 2

Destiny 2: Legacy Collection

06.09.2017
24.10.2017
19.11.2019
08.12.2020
74
81 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

New legends will rise.

Mnoho let již uplynulo od objevu tajuplného Travelera. Entita připomínající nejvíce umělou planetku přinesla lidstvu zlatý věk technologického pokroku a expanze lidstva mimo naší sluneční soustavu. Zhola nic nenasvědčovalo konci tohoto pozitivního směřování, dokud lidé nenarazili na dobyvatelskou rasu Cabal. Tito agresoři ničí jednu lidskou kolonii za druhou a Země se tak brzy stává poslední baštou odporu. Traveler zastínil poslední existující město svou přítomností, aby skrze sebeobětování poskytl lidské rase poslední naději na přežití...

Pokračování Destiny (2014) je online střílečka s RPG prvky rozvoje hratelné postavy. Zabíjením nepřátel a plněním úkolů získáváte nové vybavení, schopnosti, zatímco rozmotáváte příběhové klubko titulu oplývajícího bohatým lore. Herní aktivity se dělí na PvE a PvP. Změny doznal systém propojení hráčů v online hře, který v Destiny 2 spoléhá na možnost vyhledávat klany, které shání hráče do raidů či striků. Titul je tvůrci nadále podporován formou herních dodatků.


Poslední diskuzní příspěvek

To je věčný téma, nicméně vzhledem k mechanický komplikovanosti některejch Destiny raidů je celkem omluvitelný, že automatickej matchmaking tam není. Raid leader má přece jen trochu lepší šanci si ověřit, že lidi tuší do čeho jdou, pokud dává partu dohromady manuálně. Náhodní nováčci, co by naskočili třeba do Last Wish, by neměli nejmenší šanci ten raid dokončit, než by jich půlka rage quitla.

https://www.shacknews.com/article/107313/destiny-2-last-wish-raid-guide

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Doporučuji, ale s výhradami.

+ Audiovizuální zpracování.
+ COOP a RAIDy (nejsilnější část hry).
+ Rozsáhlý lore.
+ Stabilita a technické zpracování (Hra běží úplně plynule na maximální detaily ve 4K, až na občasné výjimky nepadá).
+ Samotný gameplay je fajn.
+ Základ hry je již zdarma, takže si lze vyzkoušet do čeho člověk jde.

- Lore, události, příběhy je třeba hledat na netu mimo hru. Mimo základní příběhy je hra až moc tajemná a souvislosti lze jen těžko pochopit. Lore, které sbíráte ve hře jsou jen různé útržky textů z nichž bez znalosti ostatního lore a perfektní angličtiny, kde je třeba překládat i metafory nebo poetické texty, nemáte šanci cokoliv poznat.

- To samé se týká i různých speciálních questů, RAIDů atd. Mechaniky co se má dělat jen těžko sami objevíte. Buď ve hře úplně chybí kontext nebo je tak tajemný, že ho normálním způsobem nezjistíte. Čili vždy se čeká až to nějací mistři ve hře zjistí a pak dají návod na internet, podle kterého jedou všichni ostatní.

- Pro neangličtináře hodně těžká angličtina.

- Hra je příliš drahá na to co nabízí. (Myšlena oficiální cena při vydání, tedy samotná hra + 4 DLC + Season passy = cca. 300 Euro, což je nějakých 7800 Kč. Nikdy jsem tolik do žádné hry neinvestoval).

- Vývojáři rezignovali na přidávání nových tvarů armorů, zbraní a všech ostatních věcí. Vše jsou jen reskiny těch původních, až na občasnou exotickou zbraň. Tedy změna je jen v barvách a velmi drobných úpravách.

- Další nevýhoda je, že Vás vývojáři nutí do koupě nových datadisků a season passů skrze to, že v nových přídavcích upraví nějaký systémový mechanismus a omezí získávání levelu. Není to tedy o tom, že nové DLC je přidání nových lokací, příběhu, questů, předmětů a vy si vyberete jestli chcete nebo ne, ale zároveň například upraví kompletně systém statistik zbraní a armoru, kde vy ale bez season passu takto upravené věci nemůžete získat a musíte používat jen to staré vybavení, které už není konkurence schopné.

- Repetetivní grind až do úmoru. Ovšem tohle nelze hře úplně vyčítat. Tenhle žánr je na tom postaven.

EDIT  

- PVP je plné cheaterů. Málokdy narazíte na skupinu se kterou si causal PvP hráč dobře zahraje. Bohužel řada questů třeba na nové zbraně zahrnuje i aktivity v PvP a pro běžného hráče je pak hra spíše utrpením než hrou.

- Sezóní aktivity jsou neustálou kopírkou těch předešlých. Děláte prakticky to samé co před rokem a dostanete za to to samé, jen reskinované. Případně sbíráte tokeny s jiným názvem. Navíc tyto tokeny Vám po skončení akce zůstanou a jsou k ničemu. Nedají se proměnit třeba za stálou měnu. Další věcí je, že vám třeba z beden, které otevřete v rámci aktivit padají pořád dokola naprosto neužitečné věci. Čili do úmoru je stále dokola rozbíráte a z toho získáváte suroviny, které jsou vám ve hře už víceméně k ničemu.

- Nové plánované DLC smaže polovinu aktivit ve hře. Vývojáři se ještě chlubí tím, jak hře odlehčí, nebude tak veliká atd. Čili místo toho, aby původním aktivitám dali reward a balanc aktuální hry, aby to zase mělo smysl hrát, jelikož ty aktivity jsou fajn, ale odměna z nich je vlastně k ničemu, což je u hry, která je založena na grindu odměn trochu problém. Tak si ulehčí práci a raději to smažou.

Aktuálně tedy dávám, že hru nedoporučuji. Nedoporučuji ji hráčům, kteří už ji nějakou dobu hrají. Pro ty hra nabízí již velmi málo za velmi velkou cenu.
Pro úplné nováčky hru doporučit lze. Na chvíli zabaví.

Pro: Audiovizual a Coop

Proti: Vývojáři tomu nedávají to co by měli a trestuhodně mrhají potenciálem hry

+17