Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bungie Studios

USA
Založeno 1991
Bungie je americké vyvojářské studio, které bylo založeno v roce 1991. V té době ješte studio sídlilo v Chicagu. Jejich ranná tvorba byla především pro počítače Macintosh. Pro PC platformu ovšem vydali sérii Myth.

V roce 2000 je převzal Microsoft a stali se součástí Microsoft Game Studios. Jejich tehdy vyvíjený titul, Halo: Combat Evolved, byl určen jako titul pro PC a Macintosh, ale Microsoft si vyžádal jej vydat jako launch titul k Xboxu, první herní konzoli od Microsoftu. Obrovský úspěh Halo si vyžádal ještě pokračování pro první Xbox. Obě tyto hry se nakonec dočkaly portu pro PC, ovšem vždy to dělalo externí studio.

Halo 3 mělo vyjít jako launch titul pro Xbox 360, druhou herní konzoli od Microsoftu, ale v Bungie nestíhali a tak hra vyšla až v roce 2007. Ve stejném roce Bungie oznámili, že se odtrhli od Microsoftu a nyní jsou nezávislým vývojářským studiem. Pro Microsoft ovšem ještě vytvořili dvě hry z Halo série. Halo 3: ODST byl samospustitelný datadisk k Halo 3. Halo: Reach je prequel k celé herní sérii Halo a končí tam, kde začíná první díl.

V roce 2010 oznámili, že Halo: Reach bude jejich definitivně poslední hrou z této série. Současně se celé studio rozrostlo a přestěhovalo se do amerického města Bellevue. V roce 2010 rovněž podepsali desetiletou smlouvu s vydavatelskou společností Activision Blizzard. Stále však zůstávají nezávislí.

Nejlépe hodnocené hry