Destiny

07.09.2014
10.11.2020
12.11.2020

Destiny je first-person střílečkou kombinující singleplayerový příběh, vyprávějící o obraně posledního lidského města na Zemi a přilehlých planet, a multiplayerový zážitek, kde se můžete vydat společně s dvěma dalšími přáteli (Strike mise, co-op příběhové mise, arénové souboje) či s pěti dalšími přáteli (Raid) na výpravu za dobrodružstvím, přičemž nebudete muset využívat pouze hrubé síly, ale i velmi důležité komunikace ohledně logických hádanek spočívajících převážně v tom, jak zabít každého jednotlivého bosse v daném Raidu.

Lze si vybrat ze 3 profesí s odlišným stylem hraní, a to Titana (tank), Huntera (rychlost a nenápadnost) či Warlocka (speciální schopnosti), což zaručuje dostatečnou znovuhratelnost. Hra nabízí rovněž PvP režimy, ať už klasické (Team Deathmatch, Clash) či více kooperační (Elimination, Control). Většinou jde o zápasy 6 proti 6, popřípadě 3 proti 3. End-game obsah obsahuje rovněž tzv. Trials of Osiris, kde je možné se postavit těm nejlepším PvP hráčům v honbě za přístupem do vysněného Lighthousu a získání speciálních odměn jako brnění, oblečení, zbraně atd.

K Destiny rovněž vyšla řada DLC, která doplňují univerzum a rozšiřují jej o další aktivity. V roce 2017 vyšlo pokračování Destiny 2.

Díky, takže bych to viděl tak, že kouknu na video, pustím se do dvojky a když mě to hodně chytne, časem vezmu jedničku :)