Destiny

07.09.2014

Destiny je first-person střílečkou kombinující singleplayerový příběh, vyprávějící o obraně posledního lidského města na Zemi a přilehlých planet, a multiplayerový zážitek, kde se můžete vydat společně s dvěma dalšími přáteli (Strike mise, co-op příběhové mise, arénové souboje) či s pěti dalšími přáteli (Raid) na výpravu za dobrodružstvím, přičemž nebudete muset využívat pouze hrubé síly, ale i velmi důležité komunikace ohledně logických hádanek spočívajících převážně v tom, jak zabít každého jednotlivého bosse v daném Raidu.

Lze si vybrat ze 3 profesí s odlišným stylem hraní, a to Titana (tank), Huntera (rychlost a nenápadnost) či Warlocka (speciální schopnosti), což zaručuje dostatečnou znovuhratelnost. Hra nabízí rovněž PvP režimy, ať už klasické (Team Deathmatch, Clash) či více kooperační (Elimination, Control). Většinou jde o zápasy 6 proti 6, popřípadě 3 proti 3. End-game obsah obsahuje rovněž tzv. Trials of Osiris, kde je možné se postavit těm nejlepším PvP hráčům v honbě za přístupem do vysněného Lighthousu a získání speciálních odměn jako brnění, oblečení, zbraně atd.

K Destiny rovněž vyšla řada DLC, která doplňují univerzum a rozšiřují jej o další aktivity. V roce 2017 vyšlo pokračování Destiny 2.

"Mám Destiny rád a dokončím ho, ale nedoporučil bych ho žádnému nováčkovi."

Podepisuju. V Destiny 2 mám podle Steamu 1640 hodin, nejspíš to bude cca 2000 celkem po započítání doby před migrací na Steam. Hra je to vynikající, ale novejm hráčům se doporučit nedá. Nedovedu si představit, jak bych se coby novej hráč zorientoval v příběhu a lore po odebrání Red War a spousty sezónních příběhovejch linek. Red War sloužila jako velmi efektivní představení hlavních konfliktů, frakcí a celkovejch konceptů Destiny světa, a její debrání hře neuvěřitelně uškodilo. Bungie se už nekolik let snažej tuhle absenci hlavní kampaně nějak nahradit, ale jejich pokusy jsou pořád dost neúspěšný.