"Mám Destiny rád a dokončím ho, ale nedoporučil bych ho žádnému nováčkovi."

Podepisuju. V Destiny 2 mám podle Steamu 1640 hodin, nejspíš to bude cca 2000 celkem po započítání doby před migrací na Steam. Hra je to vynikající, ale novejm hráčům se doporučit nedá. Nedovedu si představit, jak bych se coby novej hráč zorientoval v příběhu a lore po odebrání Red War a spousty sezónních příběhovejch linek. Red War sloužila jako velmi efektivní představení hlavních konfliktů, frakcí a celkovejch konceptů Destiny světa, a její debrání hře neuvěřitelně uškodilo. Bungie se už nekolik let snažej tuhle absenci hlavní kampaně nějak nahradit, ale jejich pokusy jsou pořád dost neúspěšný.
Mám Destiny rád ale právě tohle je šílený mess.
Dvojka původně obsahovalo celou úvodní kampaň na hromadě lokací které už ve hře nejsou. Původně to bylo:
D2: EDZ, Titan, Nessus, Io. (hlavní kampaň Red War)
Curse of Osiris: Merkur (questline o Osirisovi a Vexech)
Warmind: Mars (questline o Rasputinovi)
Forsaken: Tangled Shore a Dreaming City ( kampaň o vraždě Cayde-6 a postkampaň o prokletí Dreaming City)
‐-------‐-----------
Z toho ve hře zbylo jen EDZ, Nessus a Dreaming City.
Něco z toho se občas vrací v upravené formě v sezóních přibězích.
Z kampaní zbylo ve hře jen vše od Shadowkeepu (upravený Měsíc z jedničky).
Ale i to je brodel protože to neobsahuje děj sezónních příběhů.
---‐----------------
Mám Destiny rád a dokončím ho, ale nedoporučil bych ho žádnému nováčkovi.
@Dunemaster (18.11.2023 19:47): Potom co ze dvojky odstranili první rok obsahu, tak potřebovali nový začátek pro nové hráče.
Tím se stal "nostalgický odkaz" na jedničku - úvodní mise založená na začátku jedničky doplněná o introdukční NPC lokace.
Kosmodrom (který byl o něco větší) byl totiž do Destiny 2 dodaný až později jakožto lokace původně z jedničky. Stejně tak striky (byť modifikované) z kosmodromu jsou z jedničky.
Prijde mi, ze ta prvni mise byla i ve dvojce. Byl ten pribeh nejak v dvojce zpocatku zahrnut?
Díky, takže bych to viděl tak, že kouknu na video, pustím se do dvojky a když mě to hodně chytne, časem vezmu jedničku :)
@USER47 (15.10.2019 18:35): Jo, svým způsobem je to podobné. Nejlepší vyloženě přímé vyprávění co Destiny má je Forsaken, a ten je v základě velmi jednoduchý.
Ve dvojce je toho víc přímo ve hře, ale pořád je to skládačka kterou musíš dávat dohromady.
Nevím jak jednička, ale co se dvojky týče, tak moc příběhu z hraní stejně člověk nepobere. Destiny má zajímavý lore, ale vyprávění nějakýho příběhu je mizerný. Dialogy, nebo spíš monology NPC, jsou matoucí a v zásadě o ničem, a většinu příběhově zajímavejch věcí bys musel hledat v lore triumphech, popiskách předmětů a podobně.

A nebo nechat Byfa to nastudovat a pak kouknout na nějaký video. Občas jsem koukal na některý jeho videa ke specifickejm tématům a ačkoli hraju Destiny 2 už asi rok, zhruba 90% informací, který je schopnej dát dohromady, jsem nikdy ve hře nezachytil:).
To delší video ti taky dá dost infa které v D1 bylo hodně v pozadí.
Jako hned na začátku shrnutí toho nejlepšího lore z jedničky "The Book of Sorrows".
@Ronik (15.10.2019 17:50): Jakože... těžko říct.
Story a striky možná jo, plus těch pár sidequestů které se ti otevřou. Nejlíp se dvěma kamarády, nevím jak aktivní je matchmaking.
A šest lidí na raidy.

Dost věcí které jsou čistej grind mineš (jako exotic questy apod), což se stalo i mně. Jak se Destiny hraje a jak funguje jeho progress a narativní model jsem pobral až s dvojkou.

Ale celkově bych řekl, co se příběhu týče, je přehlednější to Byfovo shrnutí.

Jen kdybys vyloženě chtěl zažít nějaké ty klíčové momenty o kterých uslyšíš.
@Marcusss (15.10.2019 17:28): Tři hodiny by taky šly, koneckonců odehrát celou první Destiny by bylo podstatně delší :)

Jinak ty máš D1 ohodnocenou, má to tedy ještě dnes smysl hrát, kdyby to třeba bylo ve slevě na PSN, nebo fakt stačí podívat se na video?
@USER47 (14.10.2019 18:02): Díky, hodinu a půl bych tomu určitě dal :) Stejně to navíc vypadá, že ty krabičky jsou tak levné jen proto, že kódům ke stažení DLC loni vypršela platnost, takže se to ani nevyplatí kupovat.
Má první Destiny dneska ještě smysl hrát, hlavně kdybych ji chtěl hrát jen sólo a pokud možno i bez PS Plus? Koukal jsem, že Destiny: The Collection se na PS4 dá sehnat kolem tří, čtyř set korun. Jde mi hlavně o příběh, zkoušel jsem pár hodin hrát dvojku a trochu jsem se v té lore ztrácel.