To je věčný téma, nicméně vzhledem k mechanický komplikovanosti některejch Destiny raidů je celkem omluvitelný, že automatickej matchmaking tam není. Raid leader má přece jen trochu lepší šanci si ověřit, že lidi tuší do čeho jdou, pokud dává partu dohromady manuálně. Náhodní nováčci, co by naskočili třeba do Last Wish, by neměli nejmenší šanci ten raid dokončit, než by jich půlka rage quitla.

@USER47 (13.07.2023 09:41): Ta hra by to měla umožňovat se připojit do random open skupiny, né tě nutit lézt po sociálních sítích a ptát se random lidí na pomoc. Takhle má půlka hráčů jednoduše ten content locknutý.
@USER47 (12.07.2023 16:12): Totální chaos je pro mě tahle hra od samého začátku. Jejich systém zadávání úkolů, kdy tě ženou po všech čertech a kolikrát ani nevíš kam jít.... To je vážně nádhera. Nebo je to mnou, kdo ví, ale v Destiny mám prostě bordel a na ten příběh za mě nemá smysl vůbec hledět. Hrál jsem před čtyřmi lety celkem dlouho ještě s dalšími dvěma lidmi, načež s jedním jsem se teď vrátil a ten třetí hrál celou dobu. Mám to tak, že teď mě to baví a dalších pár týdnů asi bude, ale pak to během chvíle pomine a já budu zase úplně jinde. Když koukám na ty ceny, tak Bungie na ten výdělek tlačí až moc. Ten obsah zase není taková sláva. Ale LS dobrej, to ne že ne. Takhle v partě se vyblbnout ve vesmíru, pohoda.... Jen vždycky chvilková holt.
Celej system vaultovani predchoziho obsahu je dost nahovno. Ted uz trochu hazeni hrachu na zed, ale uz odstraneni Red War podle me uplne zabilo hru pro novacky. Pokud ted prijde novej hrac, musi to pro nej byt pribehove totalni chaos, kterej uz nikdy nezvladne dohnat.

Docasnost sezonniho obsahu je proti tomu uz jen drobnost.
Me tedy nejvic vadí, ze mizi story mise postupne. Nemam tak uz chut do toho naskakovat moc. :/
Content můžeš hrát po celou dobu až do příští expanze (i bez season passu), ale samotnej season pass leveluješ pouze za současnou sezónu. Nevím jak moc jsi v poslední době hrál, pokud jsi lvl 100 a koupíš teď season pass, dostaneš access i k premium odměnám pro odemknutý levely, ale pokud jsi teď naskočil do hry, tak už ho asi nevyleveluješ než přijde sezona nová, a v takovým případě se to asi nevyplatí.
Season pass je jen na soucasnou sezonu. Doporucil bych pripadne pockat na start dalsi sezony s nakupem, soucasna sezona bude za chvili koncit a nestihl bys vyzobat vsechny odmeny.
Když pořídím season pass, mám automaticky následující sezóny nebo se s další sezónou musí koupit zase další?
Škoda, doufal jsem, že na další vaulting už se vyserou. Aspoň že zůstane Dreaming City. Bude mi chybět Harbinger a Presage, dobrý zdroje weekly +2 pinnacles.
Opakuji, tohle jsou duvody, ktery studio uvedlo pri odebirani starsiho obsahu. Mozna lhali a klidne by tam obsah nechat mohli jak tvrdis ty. Nicmene v hodnoceni toho jak snadno by mohli resit udrzbu a patche porad davam mirne vyssi vahu informacim od Bungie nez od nahodnejch hracu na DH.
@USER47 (30.08.2021 18:05): >Studio neustále maká na té samé hře.

>Studio nemá prostředky na odladění starého obsahu, kterej ve hře očividně chybí a je hlavním pilířem celé hry

Ok.
Vzhledem k tomu, že tu kampaň Bungie odebrali i kvůli tomu, že je navázaná na několik open world lokací, na jejichž údržbu a testování v souvislosti s průběžnejma updatama a přidáváním novýho obsahu studio nemělo prostředky, z jejich pohledu to asi kdovíjak elegantní řešení není.
A tohle přesně je důvod proč, i když Destiny miluju a není žádná hra, která by imho byla schopná dát dlouhodobý zážitek srovnatelný s Destiny, tak to NIKDY NEMŮŽU DOPORUČIT NOVÁČKŮM.

To množství času a skákání přes překážky, které je nutné tomu momentálně dát aby člověk vůbec pobral co je na té hře tak super je naprosto absurdní.

Odstraněný obsah, nepřístupné sezónní mise a příběhy, nedostatek smyslupného provedení hrou ve hře samotné. A spousta dalšího.

Už jen momentálně běžící sezóny.

- pokud člověk chce mít přístup k momentálně běžícímu příběhu hry a mít ho tak nějak pohromadě (tak moc jak je možné), tak si musí specificky koupit DELUXE VERZI BEYOND LIGHT aby měl přístup k obsahu ze sezón 12-14, které momentálně nejdou jinak koupit (současná sezóna 15 lze koupit samostatně)

- a i to vše (možná - jsou náznaky, že by nemuselo) nejspíš zmizí v únoru 2022 s novým expansionem (pořád půl roku čas, ale i tak)

- pro veškerý příběh (kromě free úvodu pro nováčky) je nutné koupit expansiony (Forsaken -> Shadowkeep -> Beyond Light) , z nihž jenom Beyond Light fungjuje "tak nějak" samostatně jako úvod do světa (a i tak potřebuje fakt hodně zkoumání lore pro plné pochopení co se vlastně děje).

Osobně bych chtěl třeba hrávat s přítelkou, ale momentálně není hra v takovém stavu abych nemusel vynaložit neuvěřitelné množství úsilí jen na to abych jí, nebo komukoli, vysvětlil o co vlastně jde.
On tam původně byl příběh, kterej sloužil jako poměrně dobrej úvod do hry (kampaň Red War). To je dost možná to, co jsi viděl v recenzích. Bohužel to bylo zhruba před rokem odebraný, aby to uvolnilo místo pro nový expanze, a funkce tutorialu byla nahrazena krátkou quest linou odehrávající se převážně v nově přidaným kosmodromu. To je nejspíš quest, kterej myslíš. Najdeš to v quest logu pod jménem guardian rises či něco podobnýho. Projdi si to až do konce, mělo by ti to představit základní mechaniky a na konci dostaneš dobrý exotický SMG.

Pokud jsi F2P, příběhovýho obsahu tam pro tebe bohužel asi moc nebude, příběh je momentálně soustředěnej v placenejch expanzích a sezónních aktivitách.
@Kwoky (29.08.2021 21:53): Zůstaň na té původní planetě a plň úkoly, co tam po tobě chtějí. Slouží to jalo takový tutorial do hry. Úvodní příběhový mise jsou prý takový meh, ale od Forsaken se naučili vyprávět zajímavý souvislejší příběh, tak tomu chci dát šanci.
Prosím o pomoc. Zkusil jsem to dneska na hodinu pustit a (jako nepolíbený jedničkou) vůbec nechápu, o co jde. Pobíhal jsem po levelu, plnil zadané úkoly (hledání postavy jménem Maeve). Po splnění jsem došel do lokace, kde se pořád dokola respawnovali nepřátelé. Tak jsem se s nimi deset minut střílel a pak šel prostě pryč.

No a nakonec jsem došel do místa, kde začali naskakovat silnější verze předchozích nepřátel, na které jsem ale už neměl dost silné zbraně a i přes veškerou snahu jsem několikrát umřel.

To je ta hra? Nebo mi něco uniká? Věci, které zmiňují ve videorecenzi (zde ve videích), jsem ve hře neviděl.

EDIT: Přečetl jsem si předchozí příspěvky. Tak jestli to chápu správně, hra je osekaná jen na aktuální "sezónu" a neobsahuje normální singleplayer?
@Marcusss (18.05.2021 11:12): Celkem přesný. Největší Destiny hateři jsou pravidelný hráči:). Koneckonců tady Gordon to začal hrát před měsícem, za tu dobu má na kontě přes 130 hodin a ve Steam recenzi to taky nedoporučuje.:-D

Mě na D2 spousta věcí sere, ale pořád musím uznat, že je to dost povedená hra se spoustou zajímavýho lore, jedněma z nejlepších gunplay mechanik a s nádherným audiovizuálním zpracováním.
Free to play je v podstatě demo na odzkoušení gunplaye. Současný příběhový linky jsou dostupný za placenejma expanzema. Hra je to podle mě dobrá, pravděpodobně nejlepší současná looter shooter, ale velká část obsahu je schovaná za pár většíma expanzema a sezónní grind je zase navázanej na season passy.
@Jessy (17.05.2021 19:25): Já z té hry mám všeljaké pocity, smíšené. Pokud se ti líbí gunplay a víš že tě za chvíly neomrzí, tak si to kup, pokud ne, tak se na to rovnou vykašli a přejdi na jinou hru.
Hrála jsem chvilku, jak velký smysl to má free to play na steamu ? Mám to vůbec rozjíždět ? A nebo ?

Upřímně nejsem si jistá kam mě to zavede zatím nulová výzva. Raději se ptám at tam neztrácím tolik času a přejdu zas jinam.
Opět, nevím zda by to šlo nebo nešlo, nedělám v Bungie a o technickým podhoubí Destiny vím kulový. Asi pro to měli důvod, jen jsem uvedl, jak to vysvětlili oni.
@USER47 (10.04.2021 16:44)Neznám žádnou online hru/MMO, kde by si člověk mohl vybraj, jakej obsah se mu nastahuje. - Yeah, and? To neznamená, že by to nešlo, takhle to dělá spousta her, co má stálý vývoj i po vydání.
Neznám žádnou online hru/MMO, kde by si člověk mohl vybraj, jakej obsah se mu nastahuje. Obecnej standard je takovej, že v hlavním buildu je všechno, akorát se omezuje přístup podle toho, kdo má co koupený.

Nicméně já nejsem bungie developer, nevím zda to šlo řešit jinak, jen jsem sdělil důvod, jakým odstranění čtyř planet obhajovali oni. Taky se mi nelíbí, že odstranili kus příběhu, i když mě osobně to nijak neovliňuje.
Ona už před beyond light měla kolem 90 GB, takže by se asi vyšplhala přes stovku. Mohl by to bejt asi problém na některejch konzolích, ale spíš to byl ten problém s patchováním, testováním a údržbou. Destiny je dělaná tak, že v průběhu každý sezóny se do ní sype novej obsah postupně, a asi byl problém udržet věci pohromadě a zajistit, aby se někde nekazily nějaký nečekaný věci.
@USER47 (09.04.2021 23:55): Tak to je ultra-líný řešení, velikost na disku? Vždyť hry začínají zcela běžně dosahovat na sto GB, viz. třeba Vermintide 2. To pak nechápu, jak tu hru chtějí dál vyvíjet, když se omezují zrovna tímto.

Jo, ta hra působí prázdně, vlastně ani nevím, co bych v ní měl tedy dělat. Zatím to opravdu táhne jen ten gameplay.
btw: zrovna jsem si vzpomněl, že Witch Queen byla odložená do 2022, pochybuju, že oddělaj Forsaken před jejím releasem.
Fakt je ten, že pro hráče jako jsem já, je teď hra ve dobrým stavu. Beyond Light expanze je dobrá, poslední sezóna taky, zjevně přitvrdili na příběhovej obsah v rámci jednotlivejch sezón, s vývojem každej tejden, zajímavejma misema (Harbinger, Presage) a dobrým exotickým lootem. Nicméně já měl šanci se do hry dostat zkrz originální příběhy a naprosto chápu, že novej hráč musí bejt zmatenej a většina u toho asi dlouho nevydrží.

Jedinej způsob jak dohnat znalosti kampaní a celkovýho lore jsou tak videa od Byfa:).

Jinak odstranění hlavní kampaně a prvních dvou DLC bylo obhajovaný tak, že hra po čtyřech velkejch expanzích narostla do stavu, ve kterým zabírala moc místa a byla moc komplikovaná na údržbu, testování bugfixů apod. Takže aby se to ještě nezhoršilo s releasem zatím poslední (pátý) expanze, rozhodli se odebrat Titan, Io, Mars a Merkur, a k nim přiřazený aktivity - a bohužel příběhový kampaně, spoustu striků, raidů, gambit map, atd. Tím zkrouhli velikost hry tak, že by se v ní měly dát líp dělat operativní změny a bugfixy.

Údajně to byl málo využívanej obsah, ale stejně si myslím, že odebrání Red War byla chyba, protože v současný době tam prakticky není příběhovej obsah pro f2p hráče, a i když si koupíš Forsaken/Shadowkeep/Beyond Light, tak ty tě neuvedou tak dobře do celýho světa jako to dělala Red War kampaň. A ten pitomej úvodní quest v kosmodromu, kterej tam naroubovali pro nový hráče, je taky k ničemu.
To nezaručuju, časem to možná zmizí, přinejmenším Forsaken zmiňovaný v tom článku dole. Ale bůh ví kdy a jestli vůbec. Originální kampaň, Curse of Osiris a Warmind byly zdarma dost dlouho než byly odstraněný, čekal bych. že u stávajících DLC by to bylo podobně.

Pokud se bude něco odebírat, asi by to probíhalo s releasem novejch expanzí, takže nejdřív někdy na podzim tenhle rok s releasem Witch Queen, nebo někdy příští rok, nicméně žádný konkrétní plány nebyly zveřejněný.
Navíc je otázka, zda to vůbec udělaj. S Beyond Light releasem přišel content vaulting a gear sunsetting, obě věci hodně kritizovaný. Sunsetting už zrušili a do budoucna nebude existovat, plus se nedávno změnil D2 project lead, tak bůh ví jak to ještě bude s vaultingem.
"...For those that loved the Forsaken DLC or haven't had a chance to check it out yet, don't worry. Bungie made it clear that it's not happening anytime soon. It may not even happen in 2021. It's just happening "at some point," which could mean anything with two more expansions on the horizon..."
Lidi píšou spoustu věcí. Asi půjde zase něco pryč s příští nebo popříští expanzí, ale bůh ví.
Myslíš Forsaken? Podle mě zatím nepotvrdili, že by to někdy v dohledný době odstraňovali. Předpokládám, že než se zbavěj Forsaken, tak ho aspoň na rok udělaj free. Jinak jestli myslíš Curse of Osiris a Warmind, ty byly odebraný už minulej rok.
Tak tohle nechápu, oni jako mažou kampaňě a teď mají smazat i nejstarší DLC? Nechápu... :-D
Existujou různý návody, mnoho z nich bude asi neaktuální, protože hra se průběžně mění - aktivity a lokace nejenom přibejvaj, ale ty starší současně mizej atd. Co jsem rychle našel na Redditu, co vypadá jakž takž aktuálně (ačkoli části jsou work in progress a nereflektuje to sezónu, která začala minulej tejden), je třeba toto:
https://docs.google.com/document/d/1Q07M ... RuALvxR7xwLXIVs/edit

Nicméně se klidně ptej i tady. Destiny není až tak komplikovaná, většinu věcí pochopíš prostým hraním.

Pro začátek bych doporučil nastudovat si, jak funguje ten light level, co je soft cap, powerful cap, pinnacle cap, podle čeho se determinuje level gearu, kterej ti padá apod.
Standardní legendary engram - obsahuje náhodnej kus fialovýho gearu a přetvoří se v danej gear hned při zvednutí, nemusíš s ním nic dělat

Exotic engram - obsahuje exotickej (žlutej) gear. Dešifruje se sám stejně jako legendary engram.

Prime engram - obsahuje "powerful gear" - tedy gear vyššího levelu než jsi ty, i pokud už jsi dosáhl soft level capu. Ten musíš donést Rahoolovi v Tower, kterej ti ho dešifruje

Bright engram - obsahuje kosmetický předměty - lodě, speedery, shadery, emotes atd. Musíš ho donést Tess Everis v Tower (vedle pošty), která ti ho dešifruje.

Umbral engram - speciální typ engramu, kterej se poprvý objevil v předminulý sezóně a teď se vrací. S použitím materiálů se mu dá naspecifikovat, co ti z něj spadne, a tím trochu snížit RNG při grindu. To se dělá pomocí prismatic recaster zařízení v nový lokaci H.E.L.M., pak se dešifruje pomocí prismatic decoderu tamtéž. Měla by se ti spustit krátká tutorialová quest linka, která tě tím provede.
1) Ano. Nicméně nedismantluj věci jen proto, že maj nízkej light level. Pokud máš fialový předměty s dobrou kombinací náhodnejch perků, daj se upgradovat na vyšší light level. Modrýho balastu se klidně zbav (pokud to není předmět s nejvyšším light levelem pro danej slot)

2) Když vlezeš do Directoru do záložky Seasons, uvidíš progress season passu. Za každej level dostaneš odměnu, obvykle engram, kus sezónního gearu, materiály atd. Horní linka je pro všechny, dolní linka jen pro držitele season passu a obvykle obsahuje lepší věci, sezónní ornamenty atd.

3) Koukni na mapu lokace Tangled Shore, někde na dolní půlce by měl bejt velkej fialovej symbol s questem Last Call, tím spustíš Forsaken. Pokud to náhodou změnili a už to tam není, bylo by to přesunutý do quest terminálu vedle pošty v Tower.
Ahoj, takze dalsi dil serialu Dunemaster a D2.

1/ Zbrane a veci se neprodavaji, ale dismantluji, ze?
2/ K cemu je mi Seasonal Rank? Ten se ukazuje porad, ale Level me postavy ne.
3/ Kde zacnu tedy Forsaken kampan? Doletenim na prislusnou planetu?
Na mapě byl ten quest pouze jednou. Jakmile jsi ho dohrál, už jsi ho zopakovat nemohl. Stejně tak ostatní kampaně.

Pokud jsi ho měl na mapě i na postavě, se kterou jsi Forsaken kampaň dokončil, bylo to pravděpodobně proto, že jsi Forsaken prošel ještě před migrací na steam. Pokud bys ho prošel po steam migraci, už bys ho tam neměl.
Jsem si celkem jistej, že po prvním dohrání příběhový kampaně znovu hrát nejdou. Aspoň to tedy nešlo nikdy předtím, už když byly ty starý zastrčený u Amandy.

Last call na mapě je available jen pro postavy, který Forsaken neprošly.
Ale dá. Někde na mapě Shore je tuším noda pro Last Call, a ta spustí kampaň. Myslím.
Ahoj, já hraju sotva měsíc a půl, na spousta věcí sem přišel ale jedná věc mi jasná není,. A sice, jak se dá znovu zopakovat kampaň např. Forsaken s tou samou postavou,. Nějak sem zaslechl že prý to jde, ale nikdo sem to ve hře nenašel,. Díky moc předem za odpověď
Jj, vizuálně je to fantastický, Bungie jsou mistři ve výrobě nádhernejch výhledů...

Co se příběhu týče, tak když máš expanze, tak si to můžeš projít v pořadí Forsaken - Shadowkeep - Beyond Light. Pořád to bude asi působit trochu zmatečně, protože tam budou postavy a reference na události z D1 a předchozích expanzí, ale lepší než nic.
@USER47 (16.01.2021 21:23): Jasne, promin, neposcrolloval jsem. Mam vsechny rozsireni nastesti. Zkusil jsem si par Crucible sarvatek a docela se mi to libi. Hlavne i to zasazeni. Nekdy se kocham jen tak v Tower vyhledem a zasnene sedim. :)
Zmínil jsem to v postu kousek níž:

"Problém s D2 od releasu poslední expanze pár měsíců nazpět je to, že byl odstraněn původní příběh (Red War kampaň) a první dvě expanze (Curse of Osiris, Warmind) společně s několika celými planetami.

Veškerej příběhovej obsah, kterej by ti dal trochu kontext, je teď omezenej na poslední tři expanze (Forsaken - Shadowkeep - Beyond Light), který jsou placený. Pokud jsi f2p hráč, máš teď přístup jen k playlistu kooperativních striků/pvp/gambitu, pár jalovejm aktivitám v otevřeným světě a jednomu dungeonu.

Imho f2p režim je teď spíš jen demo toho, zda tě bavěj základní mechaniky. Po odstranění příběhový kampaně, která mohla nový hráče trochu usměrnit a seznámit je s hrou, D2 imho dost selhává v konverzi z f2p hráčů na platící hráče, protože pro f2p hráče tam prostě není nic, co by je mohlo nalákat, kromě základního gunplaye samotnýho."
Mam potize s legacy kampanemi v Beyond Light. Uz neplati, ze by je u sebe mela Amanda Holiday. Kde je ted najdu?