Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hexxagon

1993
75
61 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hexxagon je vytvořený jako desková hra pro dva hráče, kteří se střídají vždy po jednom tahu. Na ploše sestavené ze šestiúhelníků se může hráč pohybovat se svými "kameny". Pokud přesune kámen do vedlejšího hexu, kámen se na místo zkopíruje. Pokud chce přeskočit o jeden hex, kámen se pouze přemístí. A pokud jsou vedle cílového hexu kameny soupeře, nově umístěný kámen je "asimiluje". Hra končí ve chvíli, kdy je celá hrací plocha zaplněna nebo jeden z hráčů už nemá možnost táhnout dál. Vyhrává ten s větším počtem kamenů.

Je možné hrát proti počítači s různými stupni obtížnosti nebo proti jinému hráči a střídat se s ním u počítače. Pomocí jednoduchého editoru přímo ve hře si lze snadno nastavit rozložení hrací plochy. Hexxagon se dočkal i pokračování.


Poslední diskuzní příspěvek

Vic: Tak to je jasný, ale dřiv toho tolik nebylo, nebo jsme spíš neměli k moc jinejm hrám přístup, tak jsme ve dvou hráli hlavně tohle.

Jinak tady na DH jsem objevil pěknou freeware hru pro jednoho i dva hráče Mravenci. Doporučuju vyzkoušet.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Jednoduché, ale přesto hodně dobré. Hra sice zdánlivě nabízí pořád to samé, ale možností dohrání (a vyhrání) je mnoho. Toto byla jedna z prvních her, co jsem hrál, takže si s trochou nostalgie rád zavzpomínám a občas i zahraju znova. S bráchou jsme jí říkávali "mouchy", už nevím přesně proč, asi kvůli občasnému bzučení v menu. Co vás možná překvapí, bude stále nestárnoucí vzhled, který neurazí a dnes, tím se moc her pochlubit nemůže.
Jediný mínus je špatná inteligence počítače, poté, co s ním párkrát prohrajete, tak tím přijdete na jeho taktiku, kterou bohužel skoro vůbec nemění, takže další hry už jsou spíše stereotyp s jasným výsledkem pro vás. O to lepší je hra s lidským protivníkem, u té musíte přemýšlet pořád a jeden špatný tah vám zkazí celé snažení.
Takováto hra prostě nestárne a stále vypadá pěkně (i přes svůj vysoký věk), takže doporučuju její zahrání, třeba pro ukrácení dlouhé chvíle.

Pro: jednoduchost, příjemný vzhled, rychlovka

Proti: stále stejná hra počítačového protivníka

+20
  • PC 90
Hexxagon je skvělá jednohubka pro dva hráče, kterou lze sice hrát i samostatně proti počítači, ale to samozřejmě není taková zábava. V mých herních počátcích jsem u tohoto kousku strávil mnoho hodin, a to i přes to, že jde vlastně stále o to samé.

Pokaždé se dá totiž k výhře nebo prohře dostat trochu odlišným způsobem. Soupeř se dá zlikvidovat i tak, že všechny jeho kameny přeměním na ty své, popřípadě je zablokuji dvojitou hradbou, ale to je samozřejmě daleko těžší, než postupné zaplnění celého hracího pole.

Jakákoli větší chyba může znamenat náhlý zvrat a z dobře rozehrané hry je rázem blamáž, no a v některých případech dojde i na remízu. Nikdy není nic ztraceno a často se o vítězství bojuje až do posledního kamene. O napětí se v Hexagonu nikdo bát nemusí a občas si jej pustím i dnes, i když spíše jen tréninkově proti počítači.

Pro: skvělá jednohubka, hra proti lidskému oponentovi, odlišné způsoby výher či proher, zvuky

Proti: časem omrzí

+13