Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Commandos: Beyond the Call of Duty

07.04.1999
84
172 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Commandos: Beyond the Call of Duty je samostatný datadisk k původním Commandos, nevyžadující původní hru. Objevují se zde některá drobná vylepšení. Všichni vojáci teď umí pohodit krabičku cigaret nebo kámen, aby upoutali pozornost. Zelený baret nyní umí dát omračující ránu pěstí a nepřítele spoutat. Špion toho samého dosahuje použitím chloroformu. Objevuje se zde nový strategický prvek - pokud máte k dispozici spoutaného nepřítele, každý člen komanda ho bude umět pod pohrůžkou zastřelení přimět ke spolupráci. V praxi to vypadá tak, že váš voják je schovaný a míří na nacistu, zatímco ten se může v omezeném okolí pohybovat a upoutávat pozornost ostatních.

Je zde sada osmi nových, extra tuhých dlouhých misí, které dozajista prověří vaše strategické umění. Jejich menší počet je vynahrazen výše zmíněnou vysokou obtížností, délkou a nápaditostí. Podíváte se Jugoslávie, Řecka, či na obrovské vlakové nádraží.


Poslední diskuzní příspěvek

@valcik (11.06.2014 15:17): Tak jsem ty nový mise rozehrál a je to fajn. Nedosahují kvalit původních, ale je to pořád skvělý požitek z hraní. Doporučuji. A díky za to, že jsi na takovou důležitou novinku upozornil. ;)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Tak tahle hra je moje veliká láska a datadisk mě k ní přikoval ještě víc. Nic nespraví náladu víc, než pohodlné uvelebení do křesílka a podřezání pár desítek nácků. To vše navíc ve skvělé detailní grafice. Obtížnost byla sice občas na maximální úrovni, ale save/load netrval naštěstí nijak dlouho. Všechny mise byly ale perfektně nadesignovány, díky čemuž se jedná o vynikající datadisk..

Pro: Výborný design levelů, detailní grafika, hratelnost.

Proti: Občas přehnaná obtížnost.

+19
  • PC 85
Výbornej datadisk k jěště lepší hře. Mam pocit, že oproti původním Commandosum se ještě trošku přitlačilo na obtížnosti, což samo o sobě posouvalo hru do oblasti hardcoru :) Grafika zůstala na stejný úrovni, přibilo snad jen pár předmětů a možností. Samotný mise byly krásně rozsáhlý a propracovaný...

Pro: Rozsáhlost misí

Proti: někomu by asi nevyhovovala obtížnost :)

+16
  • PC 95
I když jsem si myslel, že podobnou zábavu jako u Commandos: Behind Enemy Lines už nikdy nezažiji, mýlil jsem se a tento datadisk je toho důkazem. Stejně jako v původní hře se, bohužel jen v osmi misích, děj odehrává za 2. světové války, ale nachází se zde několik vylepšení. Některé jsou méně zdařilé (třeba cigarety jsem použil jen velmi zřídka) a naopak jiné jsou vskutku originální (například kameny jsem házel po nepřátelských vojácích jako divý).

Určitě zajímavou novinkou je spoutání a následné svlečení nepřátel, kteří, i když je někdo osvobodí, nevyvolají poplach a místo toho utečou z mapy. Nesvlečené jedince můžete ovládat tím, že jim vyhrožujete pistolí a oni s vystrašeným zvoláním "Ja!" zabaví nic netušícího kolegu, kterého následně dalším členem komanda jednoduše zneškodníte.

Mise odehrávající se v Zoo je podle mě to nejlepší, co tento přídavek nabízí, a myslím, že se mnou bude většina hráčů souhlasit (už jen možnost schovat se do mrtvého slona jako do jakékoli budovy je prostě geniální, nemluvě o pštrosech, kteří při jejich puštění z ohrady napadají nic netušící nepřátele). Za svým předchůdcem datadisk určitě nezahálí a je jeho důstojným pokračováním.

Pro: házení kamenů, poutání a ovládání nepřátel, mise v Zoo

Proti: jen osm misí a špatná optimalizace na novější verze Windows

+16