Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pyro Studios

Španělsko
Založeno 1996, zrušeno 2012
Pyro Studios je videoherní vývojová společnost pocházející ze Španělska se sídlem v Madridu. Založena byla roku 1996 za účelem rozvoje kvalitních a originálních her a hned jejich první hra, taktická strategie z období Druhé světové války Commandos zaznamenala velký prodejní úspěch a odstartovala úspěšnou sérii.

Pyro Studios pokračovalo ve vývoji taktických strategií, opustilo ale období Druhé světové války, a hrou Praetorians se v roce 2003 přeneslo do období antického Říma, a v roce 2005 vydalo strategii Imperial Glory z období napoleonských válek. Vzápětí se sice vrátilo k sérii Commandos, ale překvapivě v žánru FPS, a vydalo v roce 2006 hru Commandos: Strike Force. Hra však propadla jak u fanoušků původní série tak i u kritiky a prakticky přispěla v roce 2006 k přerušení spolupráce studia s vydavatelskou společností Eidos.

V roce 2008 studio zrušilo vývoj hry pro konzole Xbox 360 a PS3 s názvem Cops, a zároveň propustilo 30 zaměstnanců. O rok později vytvořilo pro Segu konzolovou verzi hry Planet 51 v rámci reklamní kampaně stejnojmenného animovaného filmu.

V roce 2012 se Pyro Studios spojilo se společností Play Wireless a vznikla tak nová společnost Pyro Mobile, zaměřující se na vývoj aplikací a her pro mobilní platformy a sociální sítě. Značka Pyro Studios tak přestala existovat.

Nejlépe hodnocené hry