Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Imperial Glory

17.05.2005
78
38 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Imperial Glory je skloubení tahové a real-time strategie. Hra se odehrává v období napoleonských válek.

Hrajete za jednu z pěti mocností - Francii, Británii, Rakousko, Rusko nebo Prusko. Cílem hry je buď přežít 20 let na mapě (jeden tah = jeden měsíc) nebo ovládnout celou mapu. Ve hře je samozřejmě plno jiných malých států, které nemůžete ovládat, ale můžete je dobývat, anektovat, můžete uzavírat různé dohody apod. K tomu samozřejmě rozšiřujete svoji zemi, stavíte nové budovy, zkoumáte nové technologie, budujete armádu atd. Imperial Glory je svým způsobem hraní podobná hrám ze série Total War. V real-time části se jedná o bitvy, buď pozemní nebo námořní. Máte mnoho možností, jak taktizovat na více jak 50 kvalitně navržených mapách.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Měl jsem velké ambice s Evropou. Jako velký, ctižádostivý velitel jsem si chtěl vydobít věčnou slávu. Sjednotit všechny země starého kontinentu a zavést jednotnou stabilitu. Avšak, cesta ke slávě byla velmi strastiplná a nelehká.

Vlastenecky jsem si k mému prvnímu pokusu vybral mojí rodnou hroudu v srdci evropy. Jako nezkušený zajíc, neznalý diplomacie a prohnanější taktiky mě velmoci okolo naprosto převálcovali. Troubo, ty porřebuješ něco většího. Z čeho jde respekt. Něco, kde ti nemůže nepřítel vpadnout do zad, a kde se vyhneš tvým neoblýbením namořním bitvám. Rusko je ta správná volba. A tak začalo mé velké tažení.

Byla to vzkutku zajímavá zkušenost. Nejprve jsem se od velkého učitele tutoriálu naučil základy diplomacie. Když ani to často nepomohlo, nebylo jiného zbytí. Častokrát jsem čelil mnohem početnějšímu nepříteli. V tu chvíli mi moc pomohl terén a správné nasazení mých jednotek. Viděl jsem toho skutečně hodně. Od chladných alp, až po písečné duny. Byla to vždycky pastva pro oči. Hlavně v bitevních vřavách. Jen z moře jsem chytal mořskou nemoc. Tady jsem za sebe nechal bojovat jiné.

Když jsem začal, nemohl jsem skončit. Města se bez většího dohledu stále bouřila. Nepřátelé svou kůži nedali lacino. Velkou vytrvalostí jsem ale nakonec svou slávu vybojoval. Pamět na jiné než bojové poznatky mi zamlžily nečetně bitev. Teď po mnoha letech na trůně sjednocené evropy sedím, cvičím svůj pravopis a přemítám. Už brzy vládu předám mému prvorozenému a odejdu do ústraní studovat můj oblíbený starověký Řím.

Pro: Všeho co hra nabízí jsem si užil do sytosti

Proti: námořní bitvy jsem radši přenechal jiným

+14
  • PC 90
Jenom v dobrým vzpomínám na ty prosezený noci u komplu se zarudlýma očima s tím, že tohle je už definitivně poslední tah. Pak ale přišel další měsíc (ve hře.. jeden tah), kupa zlatých a nových možností, tak jsem si řekl, že jeden tah ještě vydržím. No řekněme, že v tomto období jsem spával běžně do oběda, protože v noci jsem ničil Napoleonskou Francii.

Tři hry v jednom za šestikilčo je opravdu výhra. Tahová část.. dokonalá, imho lepší jak v nějakým Total War, realtime bitvy sice nebyli tak promakaný, jako v konkurenčích hrách, ovšem mě se taky víc líbily. Byli přehledný, na krásných mapách, s dokonalou hudbou. Lodní bitvy mě sice nebavily, ale musím uznat, že byly taky dobře udělaný (+ už zmíněná hudba.. boží).

Bojím se Imperial Glory znovu nainstalovat. Bojím se dalších zarudlých očí, bolavých zad a téměř rozmačkaných půlek na prosezené židly.

Pro: Tahová část, real-time část, hudba, grafika (mě se prostě líbí)

Proti: No, asi komplet zničenej člověk, je to děsně návykový :-D

+10
  • PC 85
grandiozní strategie, zvlášť systém diplomacie je oproti ostatním RTS tohoto typu propracovaný. Můžete si vybrat z pestré palety státních zřízení, jednu z dobových velmocí a pak už jen šířit své mocenské zájmy nejen v Evropě, ale také na Blízkém východě či severní Africe! Jen škoda, že lze hrát jen za 5 států. Menší změna v podobě hratelné frakce arabů nebo švédů by nebyla na škodu.
-1 +1 −2
  • PC 95
Výborná hra mohu jen vřele doporučit vzpomínám na to ještě dneska po dlouhé době spousta hodin hraní v kuse dohrál jsem ji za všechny mocnosti a strašně se mi to líbilo. Asi si to hned znovu nainstaluju.

Pro: hlavně hratelnost a výborný nápad

Proti: maximálně grafika u bitev ale to se dá odpustit

-4 +1 −5