Měl jsem velké ambice s Evropou. Jako velký, ctižádostivý velitel jsem si chtěl uzmout věčnou slávu. Sjednotit všechny země starého kontinentu a zavést jednotnou stabilitu. Avšak, cesta ke slávě byla velmi strastiplná a nelehká.

Vlastenecky jsem si k mému prvnímu pokusu vybral mojí rodnou hroudu v srdci Evropy. Jako nezkušený zajíc, neznalý diplomacie a prohnanější taktiky mě velmoci okolo naprosto převálcovali. Troubo, ty potřebuješ něco většího. Z čeho jde respekt. Něco, kde ti nemůže nepřítel vpadnout do zad, a kde se vyhneš tvým neoblíbeným námořním bitvám. Rusko je ta správná volba. A tak začalo mé velké tažení.

Byla to vskutku zajímavá zkušenost. Nejprve jsem se od velkého učitele tutoriálu naučil základy diplomacie. Když ani to často nepomohlo, nebylo jiného zbytí. Častokrát jsem čelil mnohem početnějšímu nepříteli. V tu chvíli mi moc pomohl terén a správné nasazení mých jednotek. Viděl jsem toho skutečně hodně. Od chladných alp, až po písečné duny. Byla to vždycky pastva pro oči. Hlavně v bitevních vřavách. Jen z moře jsem chytal mořskou nemoc. Tady jsem za sebe nechal bojovat jiné.

Když jsem začal, nemohl jsem skončit. Města se bez většího dohledu stále bouřila. Nepřátelé svou kůži nedali lacino. Velkou vytrvalostí jsem ale nakonec svou slávu vybojoval. Paměť na jiné než bojové poznatky mi zamlžily nečetně bitev. Teď po mnoha letech na trůně sjednocené Evropy sedím, cvičím svůj pravopis a přemítám. Už brzy vládu předám mému prvorozenému a odejdu do ústraní studovat můj oblíbený starověký Řím.

Pro: Všeho co hra nabízí jsem si užil do sytosti

Proti: námořní bitvy jsem radši přenechal jiným

Jenom v dobrým vzpomínám na ty prosezený noci u komplu se zarudlýma očima s tím, že tohle je už definitivně poslední tah. Pak ale přišel další měsíc (ve hře.. jeden tah), kupa zlatých a nových možností, tak jsem si řekl, že jeden tah ještě vydržím. No řekněme, že v tomto období jsem spával běžně do oběda, protože v noci jsem ničil Napoleonskou Francii.

Tři hry v jednom za šestikilčo je opravdu výhra. Tahová část.. dokonalá, imho lepší jak v nějakým Total War, realtime bitvy sice nebyli tak promakaný, jako v konkurenčích hrách, ovšem mě se taky víc líbily. Byli přehledný, na krásných mapách, s dokonalou hudbou. Lodní bitvy mě sice nebavily, ale musím uznat, že byly taky dobře udělaný (+ už zmíněná hudba.. boží).

Bojím se Imperial Glory znovu nainstalovat. Bojím se dalších zarudlých očí, bolavých zad a téměř rozmačkaných půlek na prosezené židly.

Pro: Tahová část, real-time část, hudba, grafika (mě se prostě líbí)

Proti: No, asi komplet zničenej člověk, je to děsně návykový :-D

grandiozní strategie, zvlášť systém diplomacie je oproti ostatním RTS tohoto typu propracovaný. Můžete si vybrat z pestré palety státních zřízení, jednu z dobových velmocí a pak už jen šířit své mocenské zájmy nejen v Evropě, ale také na Blízkém východě či severní Africe! Jen škoda, že lze hrát jen za 5 států. Menší změna v podobě hratelné frakce arabů nebo švédů by nebyla na škodu.
-1 +1 −2
Výborná hra mohu jen vřele doporučit vzpomínám na to ještě dneska po dlouhé době spousta hodin hraní v kuse dohrál jsem ji za všechny mocnosti a strašně se mi to líbilo. Asi si to hned znovu nainstaluju.

Pro: hlavně hratelnost a výborný nápad

Proti: maximálně grafika u bitev ale to se dá odpustit

-4 +1 −5