Desperados III

strategie > real-time strategie *
akce > taktická akce
16.06.2020 PCPS4XOne
Mimimi
Třetí díl série taktických strategií a čtvrtá hra celkově, to je Desperados III, jež tentokrát nemá na svědomí již zavřené studio Spellbound, ale Mimimi, tedy vývojáři titulu stejného ražení Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Hra se odehrává v prostředí Divokého západu kolem roku 1870 a hráč navštíví města, kaňony či bažiny, a to ve dne i v noci.

Mezi pěticí ovládaných postav, z nichž každá disponuje specifickými schopnostmi, nechybí starý známý pistolník John Cooper, odstřelovač Doc McCoy nebo svůdná Kate O'Hara. Mexického banditu Sancheze zde nahrazuje hromotluk Hector, který má sílu za dva a jistě najde své uplatnění i jeho past na medvědy. Novou členkou týmu je také Isabelle Moreau, jež ovládá voodoo a k odlákání nepřátel využívá svou kočku.

Hra nabízí více možností dokončení jednotlivých misí a upřednostňuje spíše tichou likvidaci nepřátel, před zběsilou akcí. Užitečnou pomůckou je možnost zobrazení dohledu nepřátel, před nimiž se lze schovat v řadě úkrytů, jako jsou domy či různá křoviska. Často využívané bude jistě také ukládání pozice tak, aby bylo dosaženo kýženého výsledku.

Tak můžu potrvdit, že demo žádné speciální mise nemá. Vyfasoval jsem review key a první 3 mise jsou přesně takové, jak napsal Tainaru.