Tak už makají na „another real-time tactics game“, krycí název „süßkartoffel“, chtějí to publishovat sami a dočkáme se za pár let. (RPS)
No, urcite vyladenejsi systemy jak Shadow Tactics, ale ... ve treti kapitole uz mi prijde, ze uz jsou ty mise dost na jedno brdo.
Shadow Tactics: Blades of the Shogun jsem dal 80% a Desperados III je pro mě minimálně devadesátková hra. A proč? Výrazně lepší grafika, nemusíte už naklikávat každý odlišný úsek, kudy vaše postavy poběží - zvládnou už sami například přeskočit z místa na místo, následně vyšplhat po žebříku a z něčeho seskočit. Dále můžeme opět svazovat omráčené nepřátele a civilisty, přičemž masakrování civilů výrazně ubylo. Komentář sepíšu až hru dohraji. Zatím jsem po 30 hodinách ve třetine hry s tím, že plním všechny medaile a na závěr si dohraji misi na obtížnost Desperado. Jsem nadšený podobně jako v Red Dead Redemption 2 a nejen kvůli westernové tematice.

Jinak pro milovníky taktických RTS z tematiky Commandos - v létě by měla vyjít hra Partisans 1941 odehrávající se na východní frontě. Na Steamu už je k dispozici Demo.
Tak druhy pruchod hrou, tentokrat na medaile, dokoncen. Celkem jsem jich nasbiral 76, kazdou mapu jsem hral pri druhem pruchodu pouze jednou (krom dvou restartu ve treti misi) s tim, ze jsem si stanovil jake medaile se budu snazit ziskat. Hra opravdu neni nijak zavratne tezka ani na Hard i pri omezeni medailemi (temi, ktere jsem si zvolil plnit), pouze posledni mise a mise Las Piedras mi daly na medaile zabrat. Resp. posledni mise mi dala zabrat tak jako tak, tam jsem zadnou tezkou medaili nelovil, ale v Las Piedras ta medaile neupustit Isabelle pricemz zaroven plnit no disguise a don't cross train tracks, to bylo ke konci dost frustrujici. :)

Jinak je zajimave, ze mi ve vetsine misi prijde nesnazit se ziskat prevlek pro Kate lehci nez ano. Ziskat prevlek je casto vetsi problem nez dohrat zbytek mise bez nej. :P
Tak zatim jsem pro medaile odehral prvni tri mise. Ta treti mi tedy dala. Pro medaili, pro kterou musi Cooper vstoupit do vily dvermi na hlavnim balkone jsem musel misi restartovat dvakrat. Jednou protoze musite s Kate odemknout ty dvere na balkone. Podruhe protoze tam byl jeden neprijemne umisteny bandita za zamcenou branou, kterou je take potreba odemknout v pasazi za Kate. A fotku mrtveho zenicha jsem nedal protoze je potreba jeho mrtvolu vyhodit z balkonu nez z nej seskocite, pozdeji to nejde. Ach jo, je to jedina medaile krom speedrunu, ktery me nezajima, ktera mi chybi a hrat celou misi znovu jen kvuli tehle jedne medaili se mi moc nechce.

Jinak oprava, misi je ve hre 14. Ty male intro mise jsou pouze dve.
@Widl (07.07.2020 12:24): Ja je nemam prilis rad protoze tak trochu bloudim. V jedne misi jsem napriklad uplne zbytecne vycistil jedno misto jen abych nakonec vlastne tamtudy vubec nesel. Jakmile tu misi clovek zna, tak je to lepsi, ale zase kdyz chci lovit medaile, tak to hraji na jeden zatah a pres hodinu dlouha mise uz neni uplne fajne. Medaile na hrani bez ukladani u mise, kterou jsem hral v prvnim pruchodu hodinu a pul? Ne, dekuji.:) Zvlaste kdyz ja jsem hrac, ktery proste bude delat hloupe chyby i kdyby tu misi hral stokrat. :)
@marwel (07.07.2020 08:04): Mně se ty velký mapy zase tuze líbí. Maj to hezky nadesignovaný do takových menších bloků, které tvoří lehce oddělené skupinky enemáků. A je to vyloženě připravené pro druhý průchod temi separátními cestami vpravo/vlevo.
Tak dohrano za 25 hodin, o tri hodiny mene nez Shadow Tactics. Misi je ve hre v podstate stejne jako v Shadow Tactics, tedy 13, ty tri mini intro mise do jednotlivych kapitol se za mise ani povazovat nedaji. Je to dobre, ale Shadow Tactics mi prisel level designem lepsi a prvni Desperados jsou take lepsi. Presto jde o skvelou hru, v dnesni dobe stale zanrove ojedinelou, takze spokojenost. Podobne u predchozi Mimimi hry bych ale ocenil spis vetsi pocet mensich misi po vzoru prvnich Commandos nez ty velke dvouhodinovky ke konci hry. :) Takhle si jeste zahraji par prvnich misi kvuli medailim, ale na druha hrani misi z druhe poloviny hry uz asi nedojde.
V rámci žánru naprostá lahůdka, marně hledám nějakou chybku. Bravo a děkuji Mimimi za krásných 40 hodinek zábavy. Daly by se ještě těžit medaile a plnit výzvy, ale to není nic pro mě. Kéž by dostali pod pazoury Commandos :)
@Milfhunter (23.06.2020 20:56): Skoda, budu to tedy muset prekousnout. Nevim, kde Mimimi prisli na to, ze zrovna planovaci mod by mel byt stredobodem realtimove strategie ale budiz. Jinak to bindovani rotace kamery je stejne zbytecne protoze Desperados 3 zjevne postrada moznost otacet kameru po 90 stupnovych krocich tak, jak to umoznuje Shadow Tactics. :/ Nebo jsem to tedy v menu nenasel.
Uf, tedy to ovladani... Nejak moc zkratek, kam si mam sakra nabindovat rotaci kamery? Krom toho pokud bych si chtel vytvorit vlastni ovladani od nuly, tak musim nejdriv vse pekne po jednom unbindovat protoze jinak pak budu mit vic veci na jedne klavese. To se nemuzou automaticky smazat kdyz na danou klavesu nastavim neco jineho? Ach jo. Jinak jako hra ok, asi to bude hodne podobne (stejne) jako Shadow Tactics, coz je fajn ale nejak mi nesedi, jak moc se do popredi cpe ten planovaci mod. V Shadow Tactics jsem ho temer vubec nepouzival, nepouzival jsem jeho obdobu ani v puvodnich Desperados, ale tady mi ho neprijemne cpou do ksichtu.
@Tulareanus (17.06.2020 13:47): Na druhej strane ak diskusiu ku konkrétnej hre nesleduješ a prebehneš ju iba letmo, prípadne vôbec, ľahko sa stane, že zopakuješ už položenú a zodpovedanú otázku. A tu sa vždy nájde niekto, kto ti odpovie ešte raz. Takže žiadny problém.
@Tarhiel (17.06.2020 12:13): Pozri ja to nemyslím v zlom a to nebola pointa. Skôr, že sa ti to stáva v poslednej dobe často. Ja chápem, že ak sa človek dostane na dh až v noci a chce sa podeliť o nejakú myšlienku alebo dojem, lebo ho niečo zaujíma. Ale keď si človek neprečíta posty pod sebou, ktoré dávaj odpoveď na otázku, prípadne ten človek postne niečo, čo sa rovno pod ním už dlhšie rieši, koho je to chyba? :)
@Tarhiel (17.06.2020 12:13): Karas hru recenzoval, preto ju dostal do pazúrov skôr. Už sa tu nad tým niekto pozastavil. Práve na túto skutočnosť narážal Tul. Ale som si istý, že ťa nabudúce na zraze odškodní. Dostaneš borovičku navyše. :D
@Walome (15.06.2020 21:09): Já si vůbec neumím představit, jak se tyhle izometrické hry ovládají na konzoli a všichni teda máte můj obdiv.

Úplně náhodou jsem si zkrátil čekání na Desperados 3 prvním dílem Dishonored (zrovna dojíždím Brigmore Witches), který byl v akci na GOGu a překvapilo mě, jak jsem se žánrově trefil. Kromě toho, že je to z pohledu vlastních očí, hraje se to v podstatě stejně jako Desperados :-)

Já jsem právě kupoval za plnou cenu, protože zrovna u takového studia chci, aby přežilo a do smrti na mě chrlilo tento typ her. Ale asi jsem naivní.
Koukam, že to zas někdo cracknul 6 dní před vydáním :/ možná právě kvůli tomu demu nebo review klíčím ...
@Radecker (10.06.2020 22:32): Momentálně si krátím čas u Shadow Tactics. 10 CAD na g2a.com se nedalo odolat, byť se jinak těmto šedým trhům vyhýbám. Ta hra je hodně povedená a v pohodě hratelná i na Hardcore obtížnost.
Pokud vás bavily předchozí díly nebo Shogun (ten hlavně, je mu to hodně podobné), tak rozhodně litovat nebudete. Za mě devítková hra.
@DEU (10.06.2020 22:21): Tak snad nebudeme litovat, ale máločemu tak věřím jako tomuhle. Teda, ne že bych čekal, že to bude nejlepší hra všech dob, ale že to bude přesně to, co od toho čekám a chci.
Demo dohráno. První mise vyloženě seznamovací s novými herními prvky a základním ovládáním. Ve druhé už oprášíte staré známé charaktery a zvyknete si na nové a podle mě velice efektiví a intuitivní ovládání. Ve třetí a poslední misi dema poznáte nového člena party a jeho "milou". Je to hodně podobné Shadow Tactics a mé první dojmy jednoznačně pozitivní. Navíc čtyři obtížnosti uspokojí absolutní nováčky žánru i jeho veterány. I nejvyšší obtížnost Desperado je hratelná. Nemluvě o všech medailích a výzvách v misích. Máme se na co těšit. Počkám ale s největší pravděpodobností na slevu.
Shogun má 13 misí, ale i když některé vypadají krátce, tak se mi mohly pěkně protáhnout, když jsem narazil na to jejich "každý vidí na každého." To jsem pak měl load fest. Myslím, že u mě by to mohlo být klidně těch 30+ hodin v Desperadu 3.
Tak dohráno. Steam mi ukazuje 34 hodin (na normal) a to mi chybí ještě challenge. Pokud by někdo chtěl hrát na hard a tryhardit všechny medaile, dostane se v pohodě na 50 hodin. Navíc velká část misí má dvě možné cesty, takže i nějaká ta znovuhratelnost se koná.

Celkově maximální spokojenost. Dlouho mě žádná hra nepřikovala jako právě D3. Skvělý design levelů, krásná a rozmanitá grafika, vytříbená hratelnost, mraky možností. Milovníci Shoguna a Desperados budou nadšení!
Tak můžu potrvdit, že demo žádné speciální mise nemá. Vyfasoval jsem review key a první 3 mise jsou přesně takové, jak napsal Tainaru.
Jen tak mimochodem při znovuuvedení prvních Desperados na GOGu, zakomponovaly vývojáři do hry i onu unikátní demo misi a nyní lze normálně spustit z hlavního menu.

Jinak taky se už hrozně těším a demu určitě neodolám. :-)
Demo obsahuje nejspíš nějaké úvodní krátké tutoriálové mise; z třetí mě však nechala odehrát jen kousek. V první se seznamujeme s ještě mladým Johnem Cooperem a jeho otcem. V druhé už hrajeme za dospělého Coopera a Doca, přičemž jsme svědky jejich prvního setkání. V třetí přibude Hector a Bianca.

@Radecker (29.05.2020 08:16):
@marwel (29.05.2020 07:28):

Vskutku, podobnost s Shadow tactics je minimálně z dema velmi očividná. Ale taky s tím nemám problém :) Postavy mi přijdou typově hodně podobné. Třeba Hector funguje stejně jako Mugen, že si dokáže poradit s jedním typem nepřítele. Trošku se ale vzhledem k okolnostem bojím, že ho potká nějaký podobný osud.

Jinak ohledně schopností postav - jsou tam nějaké vychytávky (tedy, hrál jsem jenom první díl, takže nevím, jestli se něco z toho objevilo v dalších).
Cooper má teď dva různé kolty s až 8 náboji a naplánovanou akcí dokáže zastřelit dva nepřátele. Klasicky nůž a házení mince na odvádění pozornosti.
Doc háže svou tašku a když ji přijde někdo otevřít, tak ho to na chvíli omráčí plynem, pak má bezednou injekční stříkačku a samozřejmě sniperský kolt
Hector je vazba a dokáže přemoct bojovníka sekyrou a láká do pastí.
O Biance sem nic psát nebudu, na to snadno přijdete sami. Za sebe mohu říct, že mám rád takové silné ženské charaktery :)

Jinak mě to hodně bavilo. Westernová hudba, špičkování s Docem a hlavně detailní prostředí. Atmoška na mě zabírá. Určitě si někdy zahraju plnou.
@marwel (29.05.2020 07:28): Já si myslím, že to víceméně budou Shadow Tactics v kulisách divokého západu, a taky jsem s tím úplně v pohodě :-) Akorát by nás mohli nechat trochu více střílet. Snad Cooper nebude mít 6 nábojů na jednu misi.
@Karasman (29.05.2020 06:38): Mne sa tiež páči, ak vytovria unikátu misiu z assetov, ktoré majú, a ktorá sa nakoniec vo finánej hre nenachádza (Jedi Outcast), ale uvedomujem si, že v dnešnej dobe môžeme byť vôbec radi, že nejaké demo máme :)
Jo jo, prave na zaklade prvnich Desperados jsem se ptal. Predpokladam tedy, ze kdyz je hraci k dispozici Bianca, tak to asi nebude ta uplne prvni mise, nebo druha, prvni netutorialova mise? Asi radeji pockam na vydani plne hry. I kdyby to bylo pouze Shadow Tactics v kulisach divokeho zapadu, tak to bude parada. Z videi mi na hre vadi jedina vec - to, jak vsechny vase postavy maji potrebu neustale tlachat. A jeste k tomu dost otravne hlasky. :) No, snad to ten zazitek pak tolik nezkazi.
@Karasman (29.05.2020 06:38): Shodou okolností zrovna první Desperados měli unikátní demo misi. A Fallout Tactics mělo dokonce dvě. Ale to bylo před skoro 20 lety. Dnes už by to bylo jako vydat film i na VHS, takže by mě taky překvapilo, kdyby to nebyla mise ze hry :-) Ale kdoví, už jen to, že hra má demo, je docela neobvyklé.
@marwel (29.05.2020 06:15): Pokud by to demo nebylo ve hře, to bych asi čuměl. Nevim, kdo by měl prachy na vytvoření extra mise, kterou by hrál jen zlomek lidí. Osobně si pamatuju jen jedno demo, kde to tak bylo - Jedi Outcast.
Hmm, hrat nebo nehrat... Obsahuje demo misi ze hry, nebo jde o unikatni misi (to by bylo fajn :)).
Viděl jsem nový gameplay a těším se jak blázen. Už na pohled vyšší produkční hodnoty - Grafika, Animace, cutscény (použit mo-cap, kvalitní dabing) Herně podobné Shadow Tactics s drobnými změnami, očekávám gameplay kvalitu.
@BUMTARATA (12.12.2019 13:40): Tahle informace mě včera taky docela zklamala, trochu jsem se těšil, že si to zahraju už během Vánoc, jako před třemi lety Shadow Tactics.

Ale zatím jsem vůči té hře trochu ostražitý, hlavně kvůli informaci o omezené munici. Což zní asi hrozně, ale miluju jedničku a možnost jak tichého postupu, tak vystřílení celé mapy.
V tichosti odloženo na další fiskální rok. Tedy se nedočkáme dříve jak v dubnu 2020.
Vyzerá to zaujímavo, ale tiež si myslím, že s tou šamankou zaťali vedľa...jednička u mňa zostáva stále neprekonaná.