Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mimimi

Německo
Založeno 2011
Základy studia, které sídlí v německém Mnichově, lze spatřit již v roce 2008, v té době se však jednalo o studentský tým, oficiální založení firmy pak proběhlo v roce 2011. Zakladateli studia jsou Dominik Abé a Johannes Roth, kteří k sobě postupně nabalili další tým specialistů, programátorů, designérů apod.

Kromě tvorby vlastních her se studio zabývá i programátorskými pracemi na zakázku, tvoří obchodní aplikace nebo vzdělávací software. Za svoji nedlouhou existenci získali Mimimi již řadu úspěchů a ocenění. Se svojí mobilní hrou daWindci se stali finalisty Ceny německých vývojářů 2011 v kategorii "Nejlepší mobilní hra", stejně jako finalisty Ceny německých počítačových her 2011. Jejich projekt The Last Tinker: City of Colors byl ještě ve fázi vývoje oceněn jako nelepší projekt roku 2012. Se svojí mobilní deskovou hrou Las Vegas! získali nominaci na Hru roku 2012.

Opravdový průlom ale nastal až s vydáním titulu Shadow Tactics: Blades of the Shogun, který vzdává hold sérii taktických strategií Commandos. Po kladném přijetí kritikou i samotnými hráči se vývojáři pustili do třetího dílu série Desperados, na níž vlastní práva vydavatel THQ Nordic.

Studio prošlo od svého vzniku několika změnami názvu a od prostého Mimimi (2008 - 2011) se přes Mimimi Productions (2011 - 2018) dostalo až k současnému označení Mimimi Games.

Nejlépe hodnocené hry