Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Horde

duben 1994
01.04.1994
duben 1995
28.04.1995
1995
80
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Spravovať stredovekú dedinku, to nie je ako med lízať! Chauncey (hráč) jedného dňa zachráni svojho kráľa od zadusenia sa vlastným jedlom. Za tento heroický čin je odmenený magickým mečom Grimthwacker a malou dedinkou. Samozrejme, dedinka je dobrá len vtedy, keď prosperuje a tak treba zariadiť, aby boli jej obyvatelia, dobytok a úroda v bezpečí pred nájazdmi nenažraných Hordlingov. Čím viac dedinčanov a úrody zachránite, tým je váš úspech väčší a tým lepšie budete odmenený. Och, áno – a tým viac vás bude nenávidieť kráľov najvrchnejší kancelár.

Hra sa skladá z dvoch častí – zo strategickej a akčnej. V prvej fáze hráč musí vystavať a obhospodarovať svoju dedinu, zároveň však nesmie zabúdať na ťaženie dreva, stavanie stien a pascí...

...Tie sa mu totiž zídu v druhej fáze – akčnej. Kedy zaútočia Hordlingovia a hráč musí spolu so svojim magickým mečom a za pomoci magických predmetov, túto nenažranú sortu príšer zlikvidovať skôr než oni zožerú, zničia všetky dôležité suroviny (kravy a úroda).

Na konci akčnej fázy sa vyhodnotí hospodárenie hráča a jeho úspešnosť v obrane dediny. Čím viac po útoku príšer ostane, tým lepšie je hráč ohodnotený, a tým viac zdrojov má na budovanie. Po skončení 4 sezón musí hráč zaplatiť dane, ktoré vyberá kancelár Kronus Maelor. Hráč má potom možnosť nakúpiť si aj nové magické predmety pre ďalší rok. Ak sa mu darí porážať Hordu, dostáva sa na nové územia, ktoré sa nachádzajú v nových, odlišných terénoch, ako aj spoznáva nové druhy Hordlingov.


Poslední diskuzní příspěvek

Mrzí mě, že tahle hra nemá ani reprezentativní hodnocení. Podle mě je hodně nedoceněná. Snad se někdy hecnu a konečně ji dohraju, hraju ji s přestávkama asi 21 let :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
The Horde byla jednou z prvních her, co jsem hrál a i když sem se dostal nejdál tuším jen do třetího levelu, dodnes patří k mým nejoblíbenějším. Hrával jsem jí za časů Dooma, Duka a Heretica, kterým sice nemohla být příliš velkým konkurentem, ale přesto měla jakési kouzlo, díky kterému si ji zahraji i dnes.

Říkáte si, jaké že kouzlo může v sobě tahle obyčejná arkáda se strategickými prvky skrývat? Odpověď je jednoduchá, žádná jiná hra mi neposkytne větší dávku odreagování než The Horde. Určitou roli hraje jistě nostalgie, ale zabíjení příšer mečem tak, že se otočíte o 360 stupňů (při třech za sebou následovaných pokusech se vám dokonce zatočí hlava), je prostě geniální myšlenka, jenž mě vždy rozesměje. Celá hra je podbarvena vynikající hudbou, kterou doporučuji k poslechu z Gameplaye.

Vlky, jak jsme s bratrem The Horde přezdívali, jsem nemohl dlouho sehnat právě kvůli již zmíněnému vymyšlenému názvu, ale nakonec se to podařilo a můžu si díky programu DOSBox znovu vychutnávat staré známé herní okamžiky.

Snad jediným záporem je neexistence remaku, protože bych se strašně rád podíval na hordy příšer ve 3D zobrazení.

Pro: parání odreagovačka, hudba, znovuhratelnost, hordy příšer a jejich zabíjení

Proti: neexistence remaku

+14