Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NHL 08

EA Canada •  HB Studios (PC)
12.09.2007
57
105 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

NHL 08 je v pořadí již sedmnáctým dílem z této série hokejových simulací z dílny amerických EA. Od svého předchůdce se tento díl mnoha změn nedočkal. V menu herních režimů budeme moci opět nalézt rychlou hru, sezónu, ve které projdete s vámi zvoleným týmem jednu celou sezónu a Dynasty mód, ve kterém se ujmete jako manažer jednoho z nabízených týmů. Zvolený tým budete moci spravovat, upravovat soupisku nebo měnit a nakupovat hráče.

Hra kromě zámořské NHL a AHL nabízí například také švýcarskou NLA nebo švédskou Elitserien ligu. Stejně jako v NHL 07 je i zde obsažen český komentář, který obstarali Petr Vichnar a Robert Záruba. Na obalu se objevil Eric Staal z týmu Carolina Hurricanes.


Poslední diskuzní příspěvek

Neví někdo, kde by se dala sehnat aktualizace všech soupisek? Hledal jsem to snad všude, ale pořád mi to hází aktualizace na NHL 09.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Poslední hokej od EA jsem hrál ročník 2000 a tudíž je můj komentář čistě subjektivní záležitost. Pro mě samotného byl NHL rok 2008 docela pěkně udělanou simulací tohoto sportu. Jelikož jsem nehrál ročníky před tím, tak jsem ani nezažil všude diskutované téma grafiky a podobnosti. Celkově je to docela velký skok co se týče pohybů a hlavně ovládání, grafického zpracování, zvukové stránky a samo aktuální soupisky pro ten daný rok. Hra samotná je poněkud rychlejší než jsem byl zvyklí a i delší čas mě trvalo se zžít s nový ovládáním, hlavně střelba, a zjištění té správné taktiky pro střelení gólu. Jinak jsem si každý zápas hodně užil a to jak po stránce strategické tak i herní a nebyl problém zničit jeden gamepad:-)

Pro: pohyby, grafika, atmosféra z hokeje

Proti: naučení nového ovládání

+19
  • PC 80
NHL 08 je zatím předposlední ročník vydaný na PC a i když většina hráčů nevidí oproti minulým dílům mnoho rozdílů, sedmnácté NHL se mi (kromě ročníku 2000) hrálo a stále hraje ze všech nejlépe. Hrál jsem ho již od data vydání a ani existence NHL 09 mě nepřinutila ke změně.

Poprvé je zde obsažena nižší zámořská soutěž AHL, ze které si kluby NHL vybírají nové talenty. Sice jsem v této soutěži ještě nikdy neodehrál ani jednu sezónu, ale díky ní je ve hře daleko více hráčů, takže máte větší výběr při sestavování svého týmu.

Vlastnosti některých hráčů jsou zde dle mého názoru dovedeny k dokonalosti, protože většina jich předvádí stejné kousky, jako ve skutečnosti. Jako příklad mohu uvést třeba švédského brankáře Stefana Liva, který vždy zabrání gólu stejným komickým zákrokem, jako v reálu. Stejně tak je tomu i v případě Niklase Hagmana, po jehož střelách většinou zazvoní tyč.

Co na tomto dílu ale doceňuji nejvíce je multiplayer. Ten je co do hratelnosti opravdu na výborné úrovni, a tak nevadí ani fakt, že v siglplayeru se po menším tréninku dá vyhrávat i na nejtěžší obtížnost s jakýmkoli týmem.

Nejčastěji hraji po síti s bratrem v sérii na dva vítězné zápasy, přičemž já hraji za Švédsko a bratr za Finsko, což jsou, po naší vlasti, dva naše nejoblíbenější hokejové týmy. Občas dojde i k obměně, kdy si zahrajeme třeba za finalisty v bojích o Stanley Cup, mistra české extraligy nebo mistra světa, ale nakonec se znovu vrátíme k osvědčené tradici.

I když mi v NHL 08 chybí intro, namluvené hráči této nejslavnější hokejové soutěže, které ale chybělo již v několika předešlých ročnících, budu ho hrát asi ještě hodně dlouho, protože jeho následovník mě moc nezaujal a pokud vyjde další ročník, zahraji si ho až na novém stroji, na který momentálně nemám finanční prostředky.

Pro: multiplayer, AHL, hratelnost, vlastnosti hráčů, soundtracky

Proti: chybí intro

+12
  • PC 65
I když už se jedná o stařičkou hru, téměř totožnou s tou vydanou v roce 2004, rád jsem se k ní vrátil hlavně proto, že jsem ji před lety vynechal a přeskočil (společně s NHL 06). Hned na začátek je důležité říct, že jejího nástupce NHL 09 znám jako své boty. Nahrál jsem tolik hodin, tolik zápasů... a o té hře můžu tvrdit, že jestli jsem byl v nějaké hře vážně dobrý, tak to bylo právě NHL 09.

Bod číslo jedna: Menu
Co se týče struktury, tak se toho opět moc nezměnilo, téměř nic. Po designové stránce se hráč ocitne v šedém, né příliš sympatickém prostředí. To byla právě jedna z věcí, která mě na NHL 08 vždycky odrazovala. Po skvěle ztvárněném NHL 07, které snad nemá konkurenci, to byl tedy veeelikááánský krok zpět.

Bod číslo dvě: Soundtrack
Možná to zachrání soundtrack, který je pro mě ve všech dílech téměř ikonický... a ejhle. Popravdě jsem se nedokázal tolik zaposlouchat a žádnou skladbu si oblíbit. Určitě je to také tím, že jsem ve hře nestrávil zas tolik času, ale stejně... ani po hudební stránce nemá hra protentokrát moc co nabídnout. To pro mě bylo velké zklamání.

Bod číslo tři: Bugy
Krucinál... vydáváte počtvrté za sebou téměř identickou hru. Přece není možné, aby se něco podělalo, ne? Nechápu tedy, proč mi po ledě jezdí "Pía" místo Píši. Proč, když dojde na samostatné nájezdy, se graficky ukazují pouhé 3 nájezdy, když jich je v sérii 5?

Bod číslo čtyři: Tabulka skóre
Jedna z mála vážně dobrých věcí na této hře. Ani to tak nebolelo přidat do levého horního roku malé výřezy znaků klubů a jak to hezky vypadá! Za to palec hore.

Bod číslo pět: Hratelnost
Hratelnost se od jiných dílů vůbec neliší. V režimu Dynastie jsem po jedné sezoně na nejtěžší obtížnost skončil se skórem 49-1-0-2 po základní části a následně si došel až pro titul. Brankáři dělají stále stejné chyby. Otázkou ale je, jestli by hra bez těchto chyb byla vlastně taková a jestli by tím vlastně i něco neztratila...

Prostě a jednoduše... pokud můžete, na PC si radši zahrajte NHL 09 a tu tabulku si radši namodifikujte, i když hrát se dá i bez ní, věřte mi ;)

Pro: tabulka skóre

Proti: menu, soundtrack, bugy

+6
  • PC 35
Tragédie, hrůza, děs a běs. Celá hra je oproti svému předchůdci horší - AI oponentů úplně zmizelo (i na Hard je PC schopno za celý zápas vyslat na vaši bránu cca 5 střel), padají trapné góly (takže z těch 5 střel dostanete 2 góly) a místo toho, aby lépe chytali brankáři, tak naopak byla programátory zhoršena muška hráčům (není nic neobvyklého poslat puk vzdálený 20 cm od prázdné brány přímo ke stropu haly). Jediné plus je pouze hra přes internet.
+4 +7 −3
  • PC 40
Vezměte NHL07, dosaďte do něj nové menu a aktuální soupisky týmu a máte NHL08. Ve hře nepostřehnete jedinou novou animaci. Velké zklamání - dávám 40%.

Pro: Je to NHL .. zatím PC hráči nemají na výběr a musí brát to co jim EA podstrčí

Proti: To co bylo špatné na NHL 07 resp NHL 06

+3 +7 −4