NHL 06

09.09.2005

NHL 06 je další hokej ze série NHL, který vyšel v české lokalizaci. Lokalizace se opět omezila pouze na menu, utkání je komentováno v angličtině a obsahuje chyby v překladu, nad kterými bude každý fanoušek hokeje skřípat zuby. Znovu jsou obsaženy čtyři ligy (NHL, německá, švédská a finská) a již léty ověřené módy - dynastie, přátelské utkání, sezóna, turnaj a v minulém ročníku premiérový Free for All. Bohužel už také začíná být zvykem, že není obsažen tréninkový mód.

Z nového, co NHL 06 přináší, stojí za zmínku návrat staronové funkce vytvoření si hráče. Možnost pozastavení simulace v Dynasty módu a dohrání zápasu vlastními silami a nový fyzikální model puku, který je teď realističtější a dokonce může hráčům způsobit zranění.

Z novinek k horšímu je třeba zmínit přepracování umělé inteligence (AI). Dříve předimenzovaní brankáři, teď spíše táhnou tým ke dnu, což se odráží v nesmyslných statistikách a celkově je AI obrany až pasivní. Další nepříjemnou novinkou je absence IIHF licence, což má za následek nereálné dresy národních týmů.

[přesunuto z komentářů]

O proti předchozímu dílu je zde vidět pokrok. Člověka spíše zaráží, proč jdou EA Sports od extrému k extrému? Zatímco v 05 je obrana i brankář soupeře téměř k nepřekonání, tak v 06 obránci naopak nic nedělají a brankáři vám bránu ochotně odkryjí sami.

zajímavej počin a docela se mi líbí. hrál jsem samozřejmě jen pár zápasu, ale určitě bysme si tohle tehdy oblíbili; je to rychlé, připomíná to více hokej, a dokonce je to i zábavné. pokud to mužu s něčím srovnávat, tak s 04, kterou jsem po ohromnejch problémech nakonec spustil, abych se seznámil s pokrokem mojí obl lední serie a přijde mi mezi oběma tituly nesrovnatelnej rozdíl v hratelnosti, jakoby šlo o stejnou hru od jiného studia, které si zvolilo jen jiný přístup ke svým hráčum. ostatně o tom asi budou i všechny další díly, kde si každý muže vybrat podle svého vkusu, ale rozhodně se nejedná už o žádný vývoj hokejové simulace.