Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disciples II: Dark Prophecy

Disciples II: Temné Proroctví

81
90 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
24.01.2002 PC
Vývojáři:
Strategy First
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20101111093754…
Disciples II: Dark Prophecy je pokračováním svého mnohem méně slavnějšího předchůdce Disciples: Sacred Lands. Podobně jako on se zařadil do žánru tahových strategií alá Heroes of Might and Magic. Podobně jako on nabídl čtyři rasy (Říše lidí, Horské kmeny, Zástupy nemrtvých a Legie zatracenců). Podobně jako on preferoval souboje jednotlivců, nikoliv armád... Faktem je, že tato hra je spíše klonem s několika novinkami a v modernější grafice, než regulérním nástupcem prvního dílu. Nikomu to však příliš nevadilo, neboť Disciples: Sacred Lands málokdo hrál.

Skutečného pokračování jsme se dočkali na poli příběhovém, v němž začínáme deset let po skončení dění z jedničky. Opět zažijeme mnoho zvratů a zajímavých událostí, opět pocítíme gotickou temnotu středověkého fantasy. Čtyři kampaně poskytují slušnou porci zábavy a pokud chcete vědět, jak to všechno dopadne, musíte dohrát všechny (plynule na sebe totiž navazují).

Na hru navazují stand-alone datadisky Guardians of the Light, Servants of the Dark a Rise of the Elves i plnohodnotný třetí díl.


Poslední diskuzní příspěvek

Zdar, neví někdo jak disciples 2 rozjet na na Steamu? Hází to po spuštění do windows, mám Win 7.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Žádnou hru ze série Heroes of Might and Magic jsem doposud nehrál, ale jen ji párkrát viděl u někoho na počítači. Stejně by mě nejspíš žádný díl nebavil, protože si vždy vystačím s menší skupinkou bojovníků, než s několikatisícovou armádou a tuto skutečnost splňuje právě Disciples II: Temné proroctví.

Ovládám zde sice více hrdinů, kteří po určitém levelu mohou mít až pět spolubojovníků, ale do dalších map si vždy beru jen jednoho z nich. Funguje to tedy jako v kdejakém RPG, kdy si onoho vybraného jedince hýčkám a dávám mu k dispozici jen ty nejlepší zbraně a brnění.

Poutavý příběh vypráví o výskytu čtyř ras, které spolu mají nevyřízené účty a vy můžete hrát za kteroukoli z nich. Jsou to Horské kmeny, Legie zatracenců, Říše lidí a Zástupy nemrtvých, přičemž já hrál vždy nejraději za rasu zmíněnou jako poslední, protože nemrtvé bytosti mě učarovaly už od dob druhého Diabla, kdy jsem je s Necromancerem vyvolával.

Tyto rasy spolu mohou uzavírat spojenectví, ale jako nepřátelé spolu soupeří o zlaté doly určené k získávání peněz na nové budovy, uzdravování jednotek a pro obchodování a dále soupeří o zdroje many na seslání všelijakých kouzel. K tomu jim pomáhají hlavně města, která po každém dni rozšíří rozlohu zabrané půdy, ale také žezla, jenž mohou umisťovat jen určité jednotky.

Při hraní stále zní skvělá hudba, kterou mohu poslouchat pořád dokola a stejně se mi neoposlouchá a jelikož jsem hru hrál s českým dabingem, který je opravdu kvalitní, zlepšil mi herní zážitek i on. Navíc jsem při poslechu dabingu původního zjistil, že nejsou nadabovány jen slova nebo celé věty, ale i různé skřeky a musím uznat, že třeba umírání zloděje horských kmenů zní v češtině mnohem lépe než v originále.

Pro: příběh, jeden hrdina, Zástupy nemrtvých, zabírání půdy, hudba, hratelnost, český dabing

Proti: původní dabing

+13
  • PC 80
Opravdu dobra hra, ktera stavi na overenych principech slavnych Heroes a presto je natolik jina :)

Skvely pribeh, ktery do sebe jak hrajete jednotlive akty za jednotlive strany skvele zapada. Neustala pritomnost neceho temneho v pozadi, co naseptava, ze vsechno asi neni uplne tak, jak vypada. Nechybi necekane zvraty.

Jako plus hodnotim i mnohem syrovejsi a temnejsi grafiku/atmosferu oproti Heroes.

Snad jedine minus spociva v absenci nejakeho mechanismu, ktery by hrace nutil "expit" vice hrdinu, se zaverecnymi levely se pomalu strategie meni v rpg se skvelym pribehem a jednim hlavnim hrdinou, kdy budete neohrozene (nebojte, boje to budou porad tvrdy) postupovat od bitvy k bitve s jedinym hrdinou a k nemu prirazenou armadou.

Pro: pribeh, grafika, jeste jednou pribeh

+10
  • PC 90
Tahové strategie jsou u mě na druhém místě, takže mě hra hned nadchla. Také mě překvapilo jak do sebe jednotlivé úkoly zapadají. Grafika také dobrá, nechybí ani nečekané zvraty, třeba už to máte podle vás skoro hotové, ale najednou přijde někdo silný a vy musíte ludovat. Tvrdý boje a to že nad někým, kdo už m 10 level můžete vyhrt i s nováčky.
+6