Necromania: Trap of Darkness

Necromania: Past Temnot

05.05.2005 PC
, (sekundární)
Království Necromania obývala tajemná stvoření, která navzdory svému podivnému vzhledu žila svými všedními životy jako úplně obyčejní lidé. Tento klid a mír však narušil král sousední říše Absurdie jménem Bill Cocoton. Bill byl zženštilý a potrpěl si na jemné a krásné věci. A jelikož se mu zdáli obyvatelé Necromanie odpudiví, rozhodl se je zničit. Absurdie vyslala do boje své obávané vojsko, které vyplenilo celou Necromanii. Těsně před tím než padl i její temný pán Ragnar do zajetí, stihl schovat svých sedm nejvěrnějších hrdinů do tajné hrobky. Ačkoliv byl Ragnar zazděn do staré šachty, po čase se u něj znovu obnovily temné síly a s nimi povstalo i sedm ukrytých hrdinů. Jenže vést temné hordy k vítězství může jen jeden z nich.

Necromania je akční arkáda, ve které se ujmete jednoho ze sedmi hrdinů, kteří bojují v 20 izometrických arénách rozdělených do čtyř prostředí. V každém levelu se bojuje o tři části magického klíče, se kterými musíte vstoupit do špatně přístupného teleportu. Části klíče se ukrývají v truhlách a jiných schovkách. Bojiště jsou poseté pastmi a nezabitelnými nepřáteli, kteří na hrdiny neustále útočí a stěžují hledání klíčů. Jediná bezpečná místa jsou manapooly doplňující hrdinům energii.

Hrdiny rekrutujete z řad temných stvoření, na výběr jsou: slídil, pán bestií, čaroděj, kostěj, mlžena, golem a rytíř. Každá postava má kromě originální schopnosti i dvě základní vlastnosti, sílu a rychlost, mezi ty rozdělujete bodíky za vítězství v arénách. Hrdinové mají společných několik dalších schopností (kladení pastí, sprint), jejichž používání stojí sesilatele energii.

Necromania: Trap of Darkness obsahuje multiplayer až pro 7 lidí přes síť. U nás hra vyšla 21.března 2003 s kompletním českým dabingem.

Když tato hra vyšla, těšil jsem se, až ji s kamarády zarubeme po lanku, avšak časem jsem na to zapomněl a prvně jsme ji vyzkoušeli asi před rokem, prvně a naposled. Co se hře musí přiznat je to, že má celkem dost zábavných prvků....i když teď si na žádnej kromě dobrého pocitu z toho, že váš sok šlápl na vaši past nepamatuju...soubojový systém je však tragédie sama pro sebe, jakmile potkáte soka stejně jen utíkáte a házíte za sebe pasti, jakmile se dostatečně zraní začne utíkat, tak zase nasází vás stejnou taktikou a celý souboj končí tak že se oba dva dáte jiným směrem doufaje, že vám nikdo nejde naproti. Vzhledem k tomu že všechny charaktery jsou určeny pro boj zblízka, to nelze nazvat ničím jiným než tragédií a je celkově bolest na to pohledět, když už se totiž k souboji na blízko přeci jen dostanete, působí to přinejmenším komicky....spíše kosmicky a nehledal bych v něm žádnou vyváženost. Tragickou kategorií samou pro sebe jsou animace postav, které jsou tak špatné, že vás to samo začne obtěžovat, v soubojích totiž postavy vykonávají stejný pohyb jako štamgasta stojící u baru, animace typu South Park by byla mnohem věrohodnější a stravitelnější, stejně tak kdyby se namísto postav po mapě pohybovaly jen barvou odlišené krychle, ale ne, animátor(neváhal bych dát vyšší hodnocení) se nás zde rozhodl týrat a ukazovat své neumětelství v plném rozsahu, v čemž pak přesvědčivě pokračuje i v titulu Inquisitor ve kterém prakticky nelze vidět žádný pokrok na poli animace postav, i když zde musím podotknout, že v Inquisitoru je to mnohem horší(jelikož tam musel animovat více postav). Co se mi líbilo, byla patrná nadsázka ve hře, tedy pokud byla záměrná, jelikož úvodnímu intru se nedalo než smát a působilo značně humorně. Ozvučení je průměrné, i když tam zrovna toho moc k ozvučení nebylo. Hudba pak vychází z celého mého hodnocení nejlépe. Pro člověkevevenstvo co této hře odpustí mnohé, může být tato hra skvělou zábavou. 40,12563%
Dost slabý odvar slavných RPG tvůrci se trošku sekli v koncepci... Hra která na první pohled nezaujme... i když jsem hrdým vlastníkem jejího originálu..