Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disciples III: Renaissance

63
13 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
13.07.2010 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.disciples3.ru/
Disciples III je pokračováním tahových strategií s RPG prvky Disciples: Sacred Lands a Disciples II: Dark Prophecy. Pokud by se tato série měla přirovnat k některé známější hře, jednalo by se určitě o libovolný díl ze série Heroes of Might and Magic.

Svět Nevendaar, ve kterém se hra odehrává, je více či méně typický fantasy svět s kladnými i zápornými hrdiny, rytíři, monstry a dalšími klasickými fantasy proprietami. Oproti předchozímu dílu se snížil počet hratelných ras na tři (elfové, říše a legie zatracených), což ovšem nebrání ve vyprávění temného příběhu s mnoha zvraty a spoustou kladných i záporných postav s různými cíli a pohnutkami. Tento příběh se točí zejména kolem Innoel, anděla, který sestoupil z nebe na zem, přičemž zlý král Emri je přesvědčený, že tak učinila, aby očistila jeho duši. Než ji ovšem stihne vyhledat, zamiluje se Innoel do člověka, který patří k jeho úhlavním nepřátelům.

Jak pohyb po mapě, tak souboje, se odehrávají na tahy. Oproti jiným fantasy tahovým strategiím není kladen důraz na výstavbu základny či hradu, ale spíše na rozvoj hrdinů a jednotek, které také získávají zkušenosti a zvyšují se jim úrovně a jejich statistiky. Dalším rozdílem je to, že hráč nemá pod svou kontrolou kvanta jednotek, ovšem pouze několik málo vybraných, o které se musí náležitě starat. Hrdiny je samozřejmě možné vybavit různými předměty, které lze nalézt při putování hrou.

Svou nezaměnitelnou roli hraje samozřejmě i magie, které se dělí do několika škol, přičemž každá škola má k sobě přiřazený jiný zdroj many a kouzla vyšších úrovní nepotřebují pouze ten, ale často i některý z jiných zdrojů. Tyto zdroje lze obsazovat na hlavní mapě a mana se z nich čerpá automaticky každým tahem.

Další změnou oproti předchozímu dílu je přechod hry do 3D, podobně jako to udělal 5. díl Heroes of Might and Magic. Je samozřejmě možné hrát Disciples III i v multiplayeru a to pro maximálně 4 hráče.

Na příběh navázal stand-alone datadisk Disciples III: Resurrection. A rok po jeho vydání pod názvem Disciples III: Reincarnation vyšla kompilace obou her s řadou novinek.


Poslední diskuzní příspěvek

steam verze renaissance special edition je bez bugů a funguje na ni čeština od rk translantion , datadisk ressurection na steamu je s bugama -…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.