Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rockstar North

Spojené království
Založeno 2002
Společnost byla původně založena v roce 1988 jako DMA Design s hlavním sídlem v Edinburghu, Skotsko. Ve stejném roce podepsali smlouvu s Psygnosis a začali pracovat na vesmírné hře Menace, ta vyšla ještě ten rok a Blood Money, vydaná o rok později. Hlavní průlom přišel v roce 1991, když šla na trh jejich hra Lemmings, ta se ten samý rok dočkala datadisku a v pozdějších letech několika pokračování. V roce 1998 je proslavilo vydání Grand Theft Auto, ta se dočkala o rok později druhého pokračování.

V září roku 1999 DMA Design odkoupila společnost Take-Two Interactive a v roce 2002 ji přejmenovala na Rockstar North jako jednu z mnoha divizí Rockstar. V tom roce vyšlo třetí pokračování GTA a o rok později Vice City. Na jaře roku 2004 šel do prodeje Manhunt. Poté se o rok později opět vrátili k sérii GTA titulem San Andreas. Poté trval více jak tři roky vývoj GTA IV a ten šel na trh koncem roku 2008. V současné době pracují už na pátém pokračování série GTA, ten by měl vyjít v roce 2013.

Nejlépe hodnocené hry