Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Arcade Volleyball

červen 1988
říjen 1989
prosinec 1989
29.08.2013
69
86 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Jednoduché a velmi hratelné, i tak by se dal stroze popsat Arcade Volleyball. Jedna obrazovka, dvě cupitající hlavy, jeden míč a to celé ve čtyřech barvách. Princip je jednoduchý - pomocí myši nebo šipek na klávesnici ovládáte svoji postavičku a odpinkáváte balon na stranu protihráče. Skóre se počítá podle starých volejbalových pravidel, hraje se tedy do patnácti se ztrátami.

Hra vznikla v návaznosti na podobnou hru stejných vývojářů, Basketball Sam & Ed, která vyšla o rok předtím. Hrát je možné proti počítači nebo ve dvou na jednom stroji. Podle úhlu, pod jakým do míče šťouchnete, je možné dávat dlouhá podání, pálit divoké míče záludně se odrážející od stěn nebo šikovně zasmečovat.

V první verzi hry, na Commodore 64, proti sobě stojí 2 dvoučlenné týmy (žlutá a zelená hlava vs. růžová a červená hlava). Obě hlavy se ovládají dohromady, tj. skáčou a pohybují se synchronně. V roce 1989 vyšla verze na Amigu, v níž proti sobě stojí už jen 2 hlavy, zelená a červená. V této verzi je k vítězství nutné dosáhnout 15 bodů a zároveň mít minimálně o 2 body víc než soupeř. DOS verze hry vychází z Amigy, ale má horší grafiku (hlavy jsou fialovo-zelené) a obsahuje zvuky šířené přes PC Speaker. V roce 2013 byla hra zpřístupněna i pro Android, kde si hráč může vybrat mezi Amiga a PC variantou hry.


Poslední diskuzní příspěvek

@Marty McFly (07.08.2012 06:31): Proti zivymu hraci je to fajn hra, ale to jsou skoro vsechny. Proti pocitaci to bylo po minute dost o nicem. Z CGA her jsem nejvic casu stravil u Arctica od Apogee. Jako malej kluk jsem dohral shareware verzi (asi prvni vec, co jsem fakt dohral) a jako velkej kluk pred par lety i komplet. Nechce to sem nekdo nahodit?:0)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Když se řekne rok 1987, vybavím si minimálně tři věci s ním spojené. Zaprvé se jedná o rok mého narození a s tím souvisí i další dvě věci, které bych asi neměl tolik rád, kdyby vznikly v jiném roce. Jsou jimi film Smrtonosná zbraň a právě komentovaná hra Arcade Volleyball.

Dvě hlavy se směšně velkými nosy, z nichž jednu ovládáte vy a druhou buď počítač, nebo další člověk, hrají proti sobě volejbal a snaží se dosáhnout kýženého skóre patnáct. Na první pohled to sice zní a vypadá komicky, ale hra má opravdu příjemnou hratelnost, je neskutečně zábavná a skákající hlavy k ní nesmazatelně patří jako Tom k Jerrymu.

Jedná se o jednu z prvních her, co jsem hrál, o čemž samozřejmě svědčí i její stáří, a tak si ji vždy rád z nostalgie zahraji.

Pro: hra z roku 1987, hlavy s velkými nosy, příjemná hratelnost, zábavnost

Proti: míč občas nelogicky změní směr

+17
  • PC 65
Tato hra bývala velice oblíbená. A i když dnes žije většinou jen v paměti nás starších hráčů, pořád stojí za to. Hrál jsem jí hodněkrát, ale jen proti živému protivníku (zdálo se mi, že počítač podvádí a je nelidský rychlý - dnes bych si snížil rychlost v DOSBoxu na zvladatelnou).

Je vlastně velice jednoduchá a nabízí jen jedinou věc, skákat tak, aby se míč správně odrazil. Trochu zparoduji popis - ta hlava s nožičkami toho moc nedokáže, ale i tak hra dokázala zabavit. Dnes samozřejmě ne, zub času se na hře podepsal a takhle jednoduché hry se už nevyrábí (dnes se dělá zas jiný typ jednoduchých her), 90. léta tomu nasadila korunu (extra těžké hry).

Nostalgie vs zpětný pohled, klasická záludnost v hodnocení. Dejme tomu něco napůl. Krásné vzpomínky.
+12
  • PC 85
Tento skvost nás bavil ještě v roce 2006 kdy jsme si tím krátili chvíle na nudném školení.

Pro: Jednoduchost

Proti: Špatně se s tím končí

+10 +11 −1
  • PC 50
Další jednoduchá blbinka z herního pravěku - dvě obří hlavy, síť a míč - jak už sám název napovídá ... Proti počítači to bylo hodně náročné, nejlepší byl stejně souboj proti kusu z masa a kostí, nemám víc, co bych dodal, prostě průměrná záležitost na pobavení - 50 %
+5