Když se řekne rok 1987, vybavím si minimálně tři věci s ním spojené. Zaprvé se jedná o rok mého narození a s tím souvisí i další dvě věci, které bych asi neměl tolik rád, kdyby vznikly v jiném roce. Jsou jimi film Smrtonosná zbraň a právě komentovaná hra Arcade Volleyball.

Dvě hlavy se směšně velkými nosy, z nichž jednu ovládáte vy a druhou buď počítač, nebo další člověk, hrají proti sobě volejbal a snaží se dosáhnout kýženého skóre patnáct. Na první pohled to sice zní a vypadá komicky, ale hra má opravdu příjemnou hratelnost, je neskutečně zábavná a skákající hlavy k ní nesmazatelně patří jako Tom k Jerrymu.

Jedná se o jednu z prvních her, co jsem hrál, o čemž samozřejmě svědčí i její stáří, a tak si ji vždy rád z nostalgie zahraji.

Pro: hra z roku 1987, hlavy s velkými nosy, příjemná hratelnost, zábavnost

Proti: míč občas nelogicky změní směr

Tato hra bývala velice oblíbená. A i když dnes žije většinou jen v paměti nás starších hráčů, pořád stojí za to. Hrál jsem jí hodněkrát, ale jen proti živému protivníku (zdálo se mi, že počítač podvádí a je nelidský rychlý - dnes bych si snížil rychlost v DOSBoxu na zvladatelnou).

Je vlastně velice jednoduchá a nabízí jen jedinou věc, skákat tak, aby se míč správně odrazil. Trochu zparoduji popis - ta hlava s nožičkami toho moc nedokáže, ale i tak hra dokázala zabavit. Dnes samozřejmě ne, zub času se na hře podepsal a takhle jednoduché hry se už nevyrábí (dnes se dělá zas jiný typ jednoduchých her), 90. léta tomu nasadila korunu (extra těžké hry).

Nostalgie vs zpětný pohled, klasická záludnost v hodnocení. Dejme tomu něco napůl. Krásné vzpomínky.
Tento skvost nás bavil ještě v roce 2006 kdy jsme si tím krátili chvíle na nudném školení.

Pro: Jednoduchost

Proti: Špatně se s tím končí

Další jednoduchá blbinka z herního pravěku - dvě obří hlavy, síť a míč - jak už sám název napovídá ... Proti počítači to bylo hodně náročné, nejlepší byl stejně souboj proti kusu z masa a kostí, nemám víc, co bych dodal, prostě průměrná záležitost na pobavení - 50 %