Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

LEO - Žhavá čísla

1996
44
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Leo - Žhavá čísla je obskurní logickou hříčkou pro 1-2 hráče, opepřenou fotografiemi modelek z pánského časopisu Leo, které je nutno patřičně odhalit. Hrát je možné proti počítači i proti lidskému protihráči, případně je možné pozorovat hru dvou počítačových protivníků proti sobě.

Hra je tvořená jedinou obrazovkou, jejíž většinu pokrývá šachovnice o velikosti 7x7 polí. Tato pole jsou zakryta modrými nebo červeno-růžovými políčky s čísly. Čísla ovlivňují průběžné skóre (viditelné v pravé části herní obrazovky), které je pro každého z hráčů vedeno zvlášť: modrá políčka body připisují, červená naopak body odepisují. Pod každým odkrytým polem se pak skrývá výřez lechtivé fotografie, kterou pak hráč v případě úspěšného zvládnutí kola uvidí celou. Hra se ovládá kurzorem, v každém tahu je možné poklikem odkrýt pouze jedno políčko. V každém levelu začínají oba hráči od nuly, hra nicméně u každého z hráčů uvádí, kolik kol každý z nich vyhrál. V singleplayeru se v pravém dolním rohu zobrazuje číslo právě hraného levelu. Pokud v singleplayeru hráč třikrát prohraje, hra končí.

Důležitým ovládacím prvkem je skutečnost, že hráč č. 1 smí odkrývat pouze horizontální políčka a hráč č. 2 pro změnu pouze vertikální políčka - opačný pohyb není možný. Kolo končí v momentě, kdy jeden z hráčů nemá k dispozici žádný klikatelný čtvereček. Vítězem kola je pak ten, kdo nahrál vyšší počet bodů.

Vydavatelem hry byl Petr Vochozka prostřednictvím své společnosti Vochozka Trading. Přestože kolují pověsti, že titul byl vydán pouze jako dárek pro předplatitele časopisu Leo, dle Petra Vochozky bylo Leo - Žhavá čísla i v běžném prodeji.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Poměrně řešená hra na DH, aneb shánění LEO - Žhavá čísla zde trvalo nějakou dobu ( v řádu let). Uměle vytvořený kult byl rozdmýchán a punc rarity zapuštěn. Takže když se zde tento hit, který si většina pamatuje pouze z recenze ve Score, objevil ke stažení, šlo o druhý příchod Krista.

Přes všechna očekávání, přeci jen jde o prakticky nepublikovanou erotickou logickou hru, je LEO zábava. Jednoduchý model, kdy je třeba na přeskáčku se soupeřem klikat na čísla a navyšovat skóre, je zábavný a fotky dívek v nejlepších letech také stojí za to. Ač jich je tedy jen šest. A s tím přichází i hlavní problém, obsahu je málo a jediným řešením po dokončení "kampaně" je hraní hry více hráčů skrze samozřejmý "hot seat". A to už je zábava slušná.

Bizarní devadesátky a jejich produkt. Sympatické a minimalistické dílo, které se hraje slušně a na nějakou dobu poskytne kvalitní zábavu (určitě silnější než Undress Me!).

Pro: zpracování, hratelnost, fotky

Proti: krátké, počítač dělá podobné kroky

+31