Zajímavosti

Copyright (c) 1996
Vladimír Peníška Corporation
Vochozka Trading

Ostatní

Hra se poprvé objevila v katalogu Level Direct v Levelu č. 15 (4/1996). Hra se prodávala za 475 Kč.
Jakkoliv vypadají pravidla hry originálně, mají za sebou logické hry tohoto typu dlouhá léta historie. Dle dostupných zdrojů naprogramoval první hru tohoto typu (dva hráči proti sobě, dlaždice s kladnými a zápornými čísly, jeden sbírá horizontálně a druhý vertikálně) Harry Saal v roce 1978 pro Commodore PET. Hra se jmenovala "Maxit" a následně vyšla na mnoho dalších platforem.

Z následných kopií hry je zajímavá verze německých Magic Bytes z roku 1989 jménem "Blue Angel 69". Hru bylo možné pořídit v roce 1990 přímo od výrobce za bratru 54,95 DM (DOS) či 44,95 DM (Amiga). Autoři hru rozšířili o obrázky protihráček, v tomto případě "sexy androidek". Děvčata byla pixelartová, modrá s trochou toho elektronického bordelu na sobě (helma,...). Těžko říct, proč se autoři rozhodli pro tento designový prvek, ale tipoval bych na snahu o vyhnutí se demokratické cenzuře.

V roce 1992 vydali opět němečtí Magic Bytes kopii své kopie pod názvem "Sexy Droids" pro PC a Amigu. Tato hra dokonce získala lokální (no, skoro lokální) recenzi v časopisu Joystick 5 (8/93). Amiga verze obdržela slušných 70%, nicméně stále se držela toho nápadu s androidkami.

A to už jsme v roce 1996 u Petra Vochozky respektive Martina Pěnišky, kteří androidky nahradili fotkami skutečných dívek.
Londo Mollari, 03.09.2023, zdroj: vlastní, Moby Games (různé), google