Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hat Trick

68
2 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > hokej *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1984 Arcade
1987 PCC64
prosinec 1988 At7800
Vývojáři:
Bally Sente, Pacific Dataworks International (PC verze, C64 verze), Ibid (At7800 verze)
Hat Trick je hokejová arkáda, která pochází z automatů Bally Sente, kde si ji hráči mohli užít již v roce 1984. O tři roky později v roce 1987 ji vývojáři Pacific Dataworks portovali na PC a C64. Cílem hráče je dát za tým USA nebo Sovětský svaz více gólů než soupeř během tří minut, což je délka každého zápasu. Po ledové ploše se prohání pouze jeden útočník a brankář na obou stranách a oba tito borci jsou hráčem ovládáni současně.

Útočníkem lze pohybovat po celém hřišti, na které je pohled shora a brankář je omezen brankovištěm. Počet zákroků se také uvádí ve statistikách, ale spíše jen pro zajímavost. Při remíze je navíc dvouminutové prodloužení. Po každém zápase najede na led rolba a je vidět čištění ledu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Protože zde chybělo pár hokejových her a já tento sport rád pasivně sleduji i hraji na PC, rozhodl jsem se je přidat. Nové NHL již nevychází, tak stačilo jen kouknout do historie. Díky tomu jsem se dostal k Hat Tricku a po dlouhé době si tak zahrál v programu DOSBox hru, která běžela na prapředchůdci dnešních Windows.

Jde o hříčku podobající se legendárnímu PONGu, akorát k pálce, kterou zde představuje brankář, přibyl ještě jeden hráč na každé straně. Zvuky PC speakeru se mi vždy líbily a jsou boží i zde. Trochu mě mrzí, že se ve hře nacházejí jen dva národy, ale na druhou stranu si lze zvolit, za který hrát. Mohl jsem to tak s modrými hokejisty USA nesčetněkrát nandat rudému Sovětskému svazu, který je překvapivě přednastaven jako výchozí.

Za tři minuty je po zápase a slaví se vítězství nebo se truchlí kvůli prohře, ale jednou se mi povedla i remíza a to jsou hned dvě minuty navíc. I když zde padají góly opravdu rychle a za půl minuty nebylo co řešit (vítězství USA nad SSSR 11:10 pp.).

Pro: hokej, zvuky PC speakeru, svižná hra, spousta gólů, rolba

Proti: jen dva národy

+10