Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans 2

Známá dvojka Italů z komedií, kde se pro nějakou tu facku nešlo daleko, je zpět. Po úspěšném Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans tu je po letech i druhý díl, který nabízí opět známou dvojici a scénky tu více, tu méně inspirované jejich filmy, hlavně ty, co se v prvním díle nestihly objevit. To vše drží pohromadě příběh hry, který je opět složen ze známých filmů, ale autoři si do něj přidali i něco svého.

Poté, co Bud a Terence ztroskotali na jednom africkém ostrově, osvobodili místní vesničany od nájezdů kriminálníků, aby se na člunu plném banánů vydali zpět domů. Ale nebyli by to oni, aby se to neobešlo bez komplikací.

Hra je opět retro mlátičkou, kde hráč ovládá jednoho z hlavních hrdinů, druhý je ovládán počítačem, nebo kamarádem v rámci co-op multiplayeru. Hráči mlátí všechny zlé chlápky, kterých je vždy po ruce dost. Je k dispozici několik chvatů, šitých na míru oběma hrdinům, a ty se dají přetvářet do komb. Bud i Terence mezi jednotlivými rvačkami neustále hází jednu hlášku za druhou, prostě tak, jak si je jejich fanoušci pamatují. Samozřejmě nechybí i mnoho klasických písniček z daných filmů, které dotváří tu správnou atmosféru. Hra je dostupná v dabingu ve 4 světových jazycích. Lokalizována je do všech světových jazyků a do těch menších, kde je ústřední dvojka pořád fenoménem, texty ve hře jsou tak i v češtině, dánštině, nebo maďarštině.

Autoři před výrobou hry spustili kampaň na Kickstarteru, kde vybrali takřka 260 000€ namísto požadovaných 220 000. Podporovatelé si tak mohli za daný příspěvek vybrat i nějakou z odměn, kromě fyzických kopií hry, to byl třeba Artbook, či dokonce reálný herní automat s touto hrou.

První projekt, kterej jsem podpořil na Kickstarteru, jsem zvědav, jestli se investice vyplatí ;)

Skvěle jsem si ji užil s kámošem. Výstižné propojení několika filmů se Spencerem a Hillem.

Pro: Hudba, grafika, nostalgie na filmy

Proti: Některé minihry se hůře ovládali na ovladači